ایالات متحده به شورون اجازه داد تا عملیات انرژی خود را در ونزوئلا گسترش دهد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هدف نهایی واشنگتن – و اپوزیسیون ونزوئلا که اغلب از هم پاشیده اند – این است که آقای مادورو را به سمت ایجاد شرایط آزاد و منصفانه برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 سوق دهد. در گذشته، آقای مادورو با ممانعت از بسیاری از رهبران مخالف، زندانی کردن دیگران و همدستی با احزاب سیاسی، انتخابات را کنترل کرده است.

فرانسیسکو مونالدی، مدیر برنامه انرژی آمریکای لاتین در دانشگاه رایس، گفت که قرارداد شورون فقط نمادین نیست. به گفته آرگوس، ناظر صنعتی، ظرف دو سال، این شرکت می تواند بیش از 200000 بشکه در روز در ونزوئلا تولید کند که به حدود 765000 بشکه در روز اضافه می شود.

وی افزود: موضوعی که در آینده باید به آن توجه کرد این است که آیا سایر شرکت‌ها می‌توانند از قرارداد شورون برای تحت فشار قرار دادن واشنگتن برای لغو تحریم‌های بیشتر علیه ونزوئلا استفاده کنند یا خیر.

قوانین فعلی ایالات متحده، شرکت های آمریکایی و خارجی را از خرید نفت ونزوئلا منع می کند. آقای مونالدی گفت، اما نهادهایی مانند Repsol در اسپانیا و Reliance در هند سال‌ها در واشنگتن برای رفع تحریم‌ها لابی کرده‌اند.

او گفت: «توجیه کردن آن بسیار سخت است – زمانی که آمریکا نفت ونزوئلا را می‌خرد، به هند بگوید که نفت ونزوئلا را نخرد».

در حالی که قرارداد کمک های بشردوستانه چند میلیارد دلاری هنوز باید نهایی شود، روز شنبه دولت و مخالفان ونزوئلا توافق نامه ای را امضا کردند که چارچوب نظارت بر برنامه آینده را تعیین می کند. نروژ این روند نظارت را تسهیل خواهد کرد.

داگ نایلندر، رئیس هیئت نروژی در نشست مکزیک در ارائه ای به مطبوعات گفت که این برنامه کمکی برای بهبود سیستم بهداشت عمومی کشور، سیستم ملی برق و سیستم آموزش عمومی آن کار خواهد کرد و این مشکلات ناشی از بارش های سیل آسا در سال جاری را برطرف می کند.

جولی ترکویتز گزارش شده از بوگوتا، کلمبیا، و زولان کنو یانگز از نانتاکت، در ماساچوست. ایساین هررا ارائه گزارش از کاراکاس، ونزوئلا.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نورپردازی های کپنهاگ: نمایش نوری سه هفته ای برای پایتخت دانمارک

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، پایتخت دانمارک سه هفته از شب …