ویدئو: تماشا کنید: صحرای منحصر به فرد آتاکامای شیلی توسط انبوهی از زباله تهدید می شود

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

ممکن است یکی از خشک ترین مکان های روی زمین باشد. منظره ای وحشیانه و بیگانه که در آن زندگی غیرممکن به نظر می رسد.

اما صحرای عظیم آتاکامای شیلی یک اکوسیستم منحصر به فرد و شکننده است که کارشناسان می گویند توسط انبوه زباله هایی که از سرتاسر جهان در آنجا ریخته می شود در معرض تهدید قرار گرفته است.

کوه‌هایی از لباس‌های دور ریخته‌شده، گورستانی از کفش‌ها، و ردیف به ردیف لاستیک‌ها و اتومبیل‌های اسقاط‌شده حداقل سه منطقه از صحرا در شمال شیلی را آسیب می‌زند.

پاتریسیو فریرا، شهردار شهر بیابانی Alto Hospicio می گوید: “ما دیگر فقط حیاط خلوت محلی نیستیم، بلکه حیاط خلوت جهان هستیم که بدتر است.”

شیلی از دیرباز مرکز پوشاک دست دوم و فروش نرفته از اروپا، آسیا و ایالات متحده بوده است که یا در سرتاسر آمریکای لاتین فروخته می شود یا به زباله دانی در بیابان می رسد.

این زنجیره با اشتهای سیری ناپذیر جهان برای مد سریع، سال گذشته شاهد بیش از 46000 تن لباس مستعمل بود که به منطقه آزاد تجاری Iquique در شمال شیلی وارد شد.

فعالان می گویند که این لباس ها پر از مواد شیمیایی و تجزیه زیستی 200 سال طول می کشد، خاک، هوا و آب های زیرزمینی را آلوده می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

والنسیا: پایتخت هوشمند اروپا میزبان کنفرانس Smart Destinations است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، آیا می دانستید که والنیکا پایتخت …