“ما آرامیم”: آرژانتین کبود شد اما شکسته نشد قبل از بحران تست مکزیک | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

«تیلائوتارو مارتینز گفت، اینجا هیچ فشاری نیست، اما هیچ کس آن را نمی خرید. ده ها دوربین راه او را نشان دادند و سوال مستقیم بود. مطمئناً شروع شد، این تیم اولین جام آرژانتین را در 28 سال گذشته برد، قهرمان کوپا آمه ریکا در ماراکانا شد، اما شنبه شب از تورنمنت خارج می شود و این بدترین فاجعه در تاریخ جام جهانی خواهد بود. اگر آنها در مورد آن بحث کرده بودند، بازجو او می خواست بداند. مهاجم پاسخ داد: «نه، نه، در مورد آن صحبتی نشده است،» و چرا آنها باید صحبت کنند؟ این نوع فکری است که احتمالاً بهتر است برای خود نگه دارید.

که باعث نمیشه از بین بره این یک جمله – بدترین فاجعه در تاریخ جام جهانی آنها – و ممکن است پوچ به نظر برسد، و البته هنوز قابل اجتناب است، اما ممکن است چندان دور نباشد. فقط قاب کردن آن به این شکل چیزی از ترس را بیان می کند. چه چیزی در خطر است آرژانتین از زمان کسب اولین عنوان خود در سال 1978، در 11 جام جهانی یک بار از مرحله گروهی حذف شده است. این در سال 2002 بود، زمانی که آنها زیر انگلیس و سوئد به پایان رسیدند. حالا آنها به عربستان سعودی باختند و یک قدم از رکورد مشترک سی و هفتمین بازی بدون شکست فاصله گرفتند. مکزیک، حریفان آنها در روز شنبه و لهستان راه آسانی برای خروج پیشنهاد نمی کنند.

جای تعجب نیست که تمرکز بیشتر روی وضعیت عاطفی آرژانتین، توانایی آنها برای بلند شدن دوباره بود. لیونل اسکالونی، مربی آرژانتین، در چهار سال گذشته بارها برای بازیکنانش تکرار کرده است: “خورشید فردا طلوع خواهد کرد.” تلاش برای رهایی از فشار، دیدن آنها از طریق آسیب‌هایی که متحمل شده‌اند، شکست چهار سال پیش – شکست در 16 بازی آخر – و از جمله تجربیات او در وستهام الهام گرفته شده است، این پیامی است که مورد آزمایش قرار خواهد گرفت. اکنون اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

اهمیت نیز این کلمه است: حذف به اندازه کافی بد است اما موارد بیشتری وجود دارد. این آخرین فرصت در تورنمنت است که آخرین فرصت برای لیونل مسی است که توسط بسیاری از مردان قهرمان جام جهانی – ماریو کمپس، ریکاردو ویا، خورخه بوروچاگا و خورخه والدانو در میان آنها – عمیق‌تر شد – که در دوحه گرد هم آمدند. دومین سالگرد درگذشت دیگو مارادونا.

تاتا مارتینو، سرمربی آرژانتینی مکزیک، غیبت مارادونا را یک “غم و اندوه همیشگی” توصیف کرد. او گفت: «امروز بعد از ظهر افکار ما به سمت او رفت. همه ما دقیقاً می دانیم که زمانی که این اتفاق افتاد کجا بودیم. فقط این نیست که مارتینو آرژانتینی است. او آنجا بود که اسکالونی، 16 ساله، به تیم اصلی نیوولز اولد بویز رسید.

مارتینو گفت: «اگر بگویم او را به یاد دارم، یک دروغ بزرگ به شما خواهم گفت. اگرچه اسکالونی آن را به یاد می آورد. او می گوید که مارتینو برای هواداران نیوول مانند او یک بت است. مانند پدر مسی، خورخه نیز. مارتینو همچنین مربی مسی در بارسلونا بود و در اینجا از او به عنوان “بهترین بازیکنی که در آن زمان وجود داشته است… حداقل در 15 سال گذشته” یاد می کند.

محمد العویس، دروازه بان عربستان سعودی در مقابل آرژانتین توپ هوایی را به چالش کشید.
آرژانتین نتوانست راهی برای عبور از محمد العویس، دروازه بان عربستان سعودی (راست) پیدا کند، زیرا آنها به دنبال گل تساوی بودند. عکس: تام جنکینز/ آبان نیوز

این لایه‌ها تضمین می‌کرد که در اینجا از مارتینو پرسیده شد که او در مورد حذف کشورش چه احساسی دارد، در مورد اینکه آخرین جام جهانی مسی را به پایان زودرس و غم انگیزی رساند. در درخواست، مسئولیت بر دوش مارتینو گذاشته شد، گویی فوتبال او را نخواهد بخشید، چه رسد به کشورش. “و اگر شما جای من بودید، چه می کردید؟” او جواب داد. من می دانم کجا به دنیا آمده ام، می توانم به شما بگویم در کدام بیمارستان به دنیا آمده ام، شهر من چگونه است، اما من برای مکزیک کار می کنم و باید هر کاری از دستم بر می آید انجام دهم تا مکزیک برنده شود.

پیش از این لحظه ای در کنفرانس خبری بود که او گفت: “فکر نمی کنم نیازهای ما چندان متفاوت باشد.” این یک یادآوری به موقع بود، اگر احتمالاً بیهوده ارائه شده است. تمام توجهات به ناچار معطوف آرژانتین شده است، اما مکزیک که در اولین بازی خود مقابل لهستان مساوی کرده است، احتمالاً نیاز به پیروزی نیز دارد. من آن را در چارچوب فوتبالی قرار می دهم و از اهمیت این بازی برای مکزیک و آرژانتین غافل نیستم، که آینده هر دو بستگی به اتفاقات فردا دارد. وقتی با آنها در گروه قرار گرفتیم، هرگز چنین سناریویی را تصور نمی‌کردیم.»

هیچ کس انجام نداد. در حقیقت، تعداد کمی از منظر مکزیکی به این سناریو فکر می کنند و موقعیت آنها چندان چشمگیر نیست: نه انتظارات و نه تأثیر بالقوه آن به این بزرگی نیستند و اساساً، شکست هنوز به آن پایان نمی دهد. آنها مانند آرژانتین روی لبه نمی ایستند. اکنون نکته کلیدی این است که به پایین نگاه نکنید و به عقب نگاه نکنید.

ما عزاداری خود را داشتیم. مارتینز گفت: اکنون ما فقط به مکزیک فکر می کنیم. ما به کارمان ایمان داریم، به آن، به کادر مربیگری و خودمان اعتماد داریم. ما خیلی آرامیم من متقاعد شده‌ام که همانطور که باید به میدان می‌رویم و آرژانتین را نمایندگی می‌کنیم.»

علیرغم شکست، حمایت هایی وجود داشته است – در این چهار سال گذشته که تیم اسکالونی از شکست به قهرمانی در کوپا آمریکا رسیده است. خیلی نهایی قهرمان مقابل ایتالیا، بدون شکست در 36 بازی و در میان محبوبیت های وارد شده به قطر. یک تغییر در ایده ها، در محیط صورت گرفته است. مسی گفت هرگز اینطور از تیم ملی لذت نبرده است. سه سال از از دست دادن آنها می گذرد، قدرتی ساخته شده است که اکنون باید در مقابل یک سناریوی جدید مقاومت کند. با این حال، تردیدها اجتناب ناپذیر هستند. فشار هم هست

این گروه به دلیل اتحاد و قدرت خود برجسته است. این لحظه ای است که نشان می دهیم واقعاً قوی هستیم.» مسی پس از بازی با عربستان سعودی گفت. مدت‌هاست که در چنین موقعیتی قرار نگرفته‌ایم که مجبور بودیم [to win]” اسکالونی اعتراف کرد که تردیدهایی در مورد تیمش وجود دارد: مصدومیت جیو لو سلسو، بازیکنی که او آن را غیرقابل جایگزین می‌دانست، به این معنی بود که آنها قبلاً آنجا بودند. اما او اصرار داشت که سبک کلی – که از یک بازی ضدحمله به بازی‌ای که در آن آنها به دنبال مالکیت و کنترل بودند و به قول خودش “پاهای خوب” تبدیل شد – تغییر نخواهد کرد.

لیونل مسی

او همچنین تاکید کرد که مسی آماده خواهد بود و گفت: “من نمی دانم داستانی که او دیروز تمرین نکرد از کجا آمده است: حتی عکس هایی وجود دارد.” گرچه تمرکز بیشتر روانی بود تا فنی. اسکالونی گفت: “اولین ضربه یک شوک است، اما نحوه بلند شدن شما این است.” “هیچ گزینه دیگری وجود ندارد. شما باید برای پاییز آماده باشید. همه اش به رنگ رز بود، همه چیز شادی بود. ممکن است اتفاق بیفتد، این فوتبال است. نکته عجیب این بود که 30 بازی یا بیشتر ادامه پیدا کند. ما برای زندگی‌مان بازی می‌کنیم، انگار آخرین بازی است، و سپس اتفاقی که باید بیفتد رخ خواهد داد – که امیدوارم برنده بازی باشد.»

اسکالونی در پاسخ به این سوال که چه چیزی در این بازی وجود دارد، پاسخ داد: “یک مسابقه فوتبال، با تمام مسئولیتی که به همراه دارد، دانستن اینکه ما یک کشور کامل را پشت سر داریم.” وی افزود: ما همه چیز را خواهیم داد، آخرین دانه های عرق را برای برگرداندن این موضوع. دوست دارم مردم بدانند که این گروه چه چیزی به مردم داده و خواهد داد. ما خوب هستیم: می دانیم که فردا بازی مهمی داریم. خوشبختانه به ما بستگی دارد. یک سفر به هیچ وجه نمی تواند به مسیری که ما طی کرده ایم آسیب برساند.

“امروز یک روز غم انگیز برای همه ما است و امیدواریم که فردا بتوانیم دیگو را خوشحال کنیم و از بهشت ​​به ما نگاه کند. هنوز واقعی به نظر نمی رسد که او اینجا نیست و ما می خواهیم برنده شویم و آن را به او تقدیم کنیم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …