آغاز جمعه سیاه بریتانیا در بحبوحه بحران هزینه زندگی | جمعه سیاه

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جمعه سیاه در بریتانیا شروعی خاموش داشت، به طوری که تعداد تحویل درب منزل حدود 5 درصد کاهش یافت و هیچ افزایشی در خیابان های بزرگ مشاهده نشد.

در صبح جمعه، تعداد تراکنش‌های انجام شده توسط Barclaycard Payments، که 1 پوند از هر 3 پوند خرج شده در بریتانیا را پردازش می‌کند، در همان دوره در صبح جمعه سیاه یک سال قبل ثابت بود.

در همین حال، بر اساس گزارش گروه فناوری تحویل Metapack، تقاضا برای تحویل در روزهایی که به طور سنتی یکی از شلوغ ترین روزهای خرید سال است، 5 درصد کاهش داشته است.

بر اساس گزارش شرکت تحلیلی Springboard، تعداد خریداران خارج از خانه نسبت به سال گذشته 5 درصد افزایش یافته است، اما این بسیار کمتر از حد انتظار بود، زیرا فروشگاه‌ها پس از قرنطینه‌های همه‌گیر و ترس سال گذشته از نوع Omicron که در خیابان‌ها دیده می‌شد، بازگشتند. و مراکز خرید

تعداد خریداران هنوز بسیار پایین تر از سطح قبل از همه گیری بود – به طور متوسط ​​​​15٪ کمتر از سال 2019 و کمی بیش از 30٪ در مرکز لندن.

Diane Wehrle، مدیر بینش در Springboard، گفت که اعداد خریداران “دلگرم‌کننده هستند – نه خارج از مقیاس، بلکه یک فاجعه نیز نیستند”.

او گفت که خریداران در مورد مخارج خود محتاط تر هستند و بنابراین بیشتر تمایل دارند چیزی را شخصاً خریداری کنند – این نشان می دهد که تجارت کلی می تواند بدتر از آن چیزی باشد که آمار فروش نشان می دهد. او گفت: شرایط تجارت برای خرده فروشان سخت است و کریسمس سختی خواهد بود.

مارک پتیکان، رئیس پرداخت های Barclaycard، گفت: “داده های ما نشان می دهد که جمعه سیاه امسال با وجود پس زمینه چالش برانگیز اقتصادی، شروع ثابتی دارد.”

تحلیلگران پیشنهاد کردند که هزینه‌ها در رویداد تخفیف‌های الهام‌گرفته از ایالات متحده در طول هفته بیشتر شده است، زیرا خانواده‌ها امروز برای بازی‌های جام جهانی ولز و انگلیس آماده می‌شوند.

بارکلی کارت اعلام کرد حجم معاملات در هفته پیش از جمعه سیاه نسبت به هفته قبل از آن 3.5 درصد افزایش یافته است.

پتیکان گفت: “احتمالاً عامل احساس خوب در آستانه جام جهانی، با بازی انگلیس و ولز در دوشنبه این هفته، خرده فروشی و مهمان نوازی را تقویت کرده است. ما همچنین شاهد شروع تخفیف های جمعه سیاه هر سال هستیم، بنابراین در حالی که امروز رویداد اصلی باقی مانده است، بسیاری از خرده فروشان معاملات خود را زودتر در ماه آغاز کردند.

این تصویر صبح جمعه نامشخص بود، به طوری که جامعه ساختمان سراسری اعلام کرد مشتریانش 7 درصد بیشتر از جمعه سیاه 2021 خرید کرده اند و یک سوم بیشتر از سال 2020، زمانی که همه گیری هزینه ها را کاهش داد.

مارک نالدر، مدیر استراتژی پرداخت در Nationwide، گفت: «نشانه های اولیه حاکی از آن است که این جمعه سیاه شلوغ ترین روز خرید سال خواهد بود. علیرغم فشارهای هزینه زندگی، معاملات در حال حاضر 7 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. جذابیت یک معامله جمعه سیاه قبل از کریسمس واضح است.”

تحلیلگران پیشنهاد کردند که مسابقات جام جهانی ولز و انگلیس در روز جمعه ممکن است هزینه ها را کاهش دهد، همانطور که نگرانی ها در مورد تحویل در نتیجه اعتصابات پست سلطنتی این هفته و آینده وجود دارد.

پیش‌بینی‌کنندگان در مورد نحوه انجام دوره جمعه سیاه با توجه به ابهامات فراوان، از جمله میزان پول نقد اضافی برای خانوارهایی که با افزایش هزینه‌های انرژی مقابله می‌کنند، اختلاف نظر دارند.

انتظار می رود حجم اقلام خریداری شده کاهش یابد. تحلیلگران گلوبال دیتا تخمین می‌زنند که بریتانیایی‌ها در دوره دو هفته‌ای جمعه سیاه، که از 22 نوامبر تا 5 دسامبر ادامه دارد، 2.1 درصد هزینه‌های خود را افزایش خواهند داد و به 22.62 میلیارد پوند خواهد رسید.

اندیشکده مرکز تحقیقات اقتصاد و بازرگانی نسبت به «جمعه تیره» هشدار داده است زیرا بحران هزینه های زندگی، همراه با هشدارهایی مبنی بر اینکه تخفیف ها اغلب سخاوتمندانه تر در سایر مواقع سال هستند و تهدید اعتصاب پست سلطنتی، تجارت را تحت تأثیر قرار می دهد.

در این بیانیه آمده است: «امسال، مردم به سادگی درآمد قابل تصرف کمتری برای خرج کردن دارند، با بررسی‌ها نشان می‌دهد که بسیاری از خانوارها در حال کاهش هزینه‌ها هستند.»

گمان می‌رود که خرده‌فروش‌ها با سهام تحت فشار قرار گرفته‌اند، زیرا هزینه‌های مربوط به اقلام «بلیط بزرگ» مانند مبلمان در بحبوحه عدم اطمینان در مورد اقتصاد به طور چشمگیری کاهش یافته است، در حالی که خرده‌فروشان مد تقاضای پایینی برای مانتوهای زمستانی و لباس بافتنی در میان شروع خفیف پاییز داشته‌اند.

تام فوربس در Metapack گفت: “ما انتظار داریم که تخفیف جمعه سیاه تا ماه دسامبر ادامه یابد، زیرا خرده فروشان همچنان به جابجایی موجودی اضافی خود ادامه می دهند و مصرف کنندگان به دنبال تقسیم هزینه های کریسمس خود به جای چند روز در چند هفته هستند. ”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

Asda قصد دارد 300 فروشگاه رفاهی جدید در بریتانیا ایجاد کند و 10000 شغل ایجاد کند | آسدا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، Asda در حال برنامه ریزی …