ضربات، شوک ها و بن بست ها: جام جهانی 2022 با اعداد تا کنون | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مرباط، پایتخت اوروکو، بیش از 7000 کیلومتر با دوحه فاصله دارد، اما این مانع از استقرار شیرهای اطلس نشده است. ولید رگراگی، مربی آنها، پس از نبرد آنها در برابر کرواسی، گفت: “ما احساس می کنیم که در خانه هستیم.” و من خوشحالم که در قطر هستم. هواداران مراکشی و عرب حاضر در سکوها از ما حمایت کردند و زمانی که احساس خستگی می کردیم به ما قدرت می دادند.

24 ساعت قبل از آن، تونس نیز در بازی ابتدایی خود مقابل دانمارک در مقابل جمعیتی مملو از حضور هوادارانش به تساوی 0-0 دست یافت. جلیل کادری مربی آنها گفت: “عامل هواداران برای ما بسیار مثبت بود.” این از لحاظ ذهنی به ما انگیزه بزرگی داد و ما مشتاقانه منتظریم که تماشاگران همچنان این کار را برای ما انجام دهند.

عربستان سعودی البته در پیروزی تاریخی مقابل آرژانتین که با صحنه های شادی آور در سکوها و فراتر از آن مواجه شد، پیشتاز بود. هروه رنارد در مورد دیدار روز شنبه آنها با لهستان گفت: “تعداد هواداران زیاد بود، اما من امیدوارم که حتی بیشتر هم شود.”

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز در مورد مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین مسابقه بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

از بین تمام روندهای دور اول مسابقات جام جهانی 2022، شروع عالی توسط کشورهای عربی – به کنار قطر – چشم نوازترین بود. در مقایسه با جام‌های جهانی قبلی، به‌ویژه روسیه ۲۰۱۸، که توسط هواداران پرشور و بازی در شرایطی که بسیاری از بازیکنان به آن عادت کرده‌اند بازی می‌کنند و در شرایطی بازی می‌کنند. تونس و مراکش به ترتیب مقابل انگلیس و ایران شکست خوردند و نتوانستند از مرحله گروهی عبور کنند.

در حالی که رنارد می‌تواند از انجام بهترین عملکرد عربستان در جام جهانی مطمئن باشد، زمانی که آنها در سال 1994 به مرحله یک شانزدهم نهایی رسیدند، تیم‌های رگراگی و کادری هنوز هم پس از بن‌بست‌هایشان باید همه کار را انجام دهند – دو مورد از چهار تساوی 0-0 رکورد در اولین بازی. دور مسابقات

با این سرعت، قطر 2022 در حال عبور از رکورد تاریخی هفت تساوی بدون گل است که در چهار تورنمنت قبلی رخ داده است: 1982، 2006، 2010 و 2014. در مقابل، هیچ یک از 16 بازی اول روسیه 2018 نتیجه ای نداشته است. یک تساوی بدون گل، با تنها یک تساوی در طول مسابقات.

آندره آیو گلزنی برای غنا را جشن می گیرد
آندره آیو (راست) با گلزنی برای غنا به انتظار طولانی آفریقا برای گلزنی در دور اول مسابقات پایان داد. عکس: جولیان فینی/گتی ایماژ

این بدان معنا نیست که جام جهانی کسل کننده ای بوده است – در دور اول مسابقات 41 گل به ثمر رسید که میانگین 2.56 گل در هر بازی در مقایسه با 38 گل در چهار سال پیش بود. 25 گل از قطر در 4 بازی به ثمر رسید.

رمزگشایی روندها در جام جهانی می تواند گیج کننده باشد. چگونه در 16 بازی اول قطر هیچ گل به خودی به همراه نداشته است، در حالی که برای مثال در سال 2018 چهار بازی در همان مرحله انجام شده است؟ بالاترین رکورد 9 گل به خودی در روسیه بعید به نظر می رسد که بتوان از آن عبور کرد.

عدم دریافت کارت قرمز در دور اول مسابقات گروهی در قطر اولین باری بود که از سال 1986 هیچ بازیکنی اخراج نشده بود، شاید با توجه به معرفی VAR تعجب برانگیز باشد. متأسفانه برای وین هنسی، این کلین شیت زیاد دوام نیاورد. در این میان، باید توضیحی برای اینکه چرا در دور اول مسابقات از ضربات آزاد مستقیم گل زده نشد، توضیح داده شود.

منصفانه است که بگوییم برخی روندها قابل پیش بینی تر هستند، مانند رکورد دفاعی فوق العاده اروگوئه در جام جهانی. آنها 465 دقیقه در مرحله گروهی گلی دریافت نکرده اند، از زمانی که وین رونی در 15 دقیقه مانده به پایان بازی در سائوپائولو در سال 2014 گل تساوی را برای انگلیس به ثمر رساند. بازی ابتدایی اروگوئه با کره جنوبی یک شوت به سمت دروازه انجام داد که کمترین ضربه از سال 1986، زمانی که دانمارک و اسکاتلند بود. در مسابقه خود یک شوت به ثبت رساندند.

در جای دیگر، گل آندره آیو به غنا مقابل پرتغال سرانجام به انتظار طولانی آفریقا برای گلزنی در دور اول مسابقات پایان داد و ژاپن با ثبت اولین پیروزی بازگشت خود در جام جهانی، در برابر آلمان در نهمین تلاش، با گلزن برتر، روندی را تغییر داد. تاکوما آسانو، گفت که آنها از موفقیت عربستان سعودی الهام گرفته اند. او گفت: «ما بازی عربستان را تماشا کردیم و فکر می‌کردیم که می‌توانیم آن را انجام دهیم، اما امروز آن را انجام دادیم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بلغارستان گزارش رسانه ها مبنی بر تیراندازی مهاجران در مرز ترکیه را رد کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، دولت بلغارستان ادعاهایی مبنی بر تیراندازی …