کانیه وست نامزدی ریاست جمهوری 2024 را در میان روابط راست افراطی اعلام می کند | کانیه وست

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رپر و طراح رسوایی که قبلاً با نام کانیه وست شناخته می شد، گفته است که قصد دارد در سال 2024 نامزد ریاست جمهوری شود، در میان یک سری جنجال های یهودستیزانه و انجمن های جدید راست افراطی.

اعلام کاندیداتوری وی که به چندین شخصیت سیاسی و دستیار مرتبط با جنبش های برتری طلبانه و ضد دموکراسی سفیدپوست آمریکا اشاره می کرد، او را به دومین فردی تبدیل می کند که پس از دونالد ترامپ وارد رقابت می شود.

یک روز پیش از آن، غول پوشاک ورزشی آدیداس اعلام کرد که تحقیقاتی را در مورد اتهامات آزار و اذیت کارمندان سابقش آغاز کرده است. مجله رولینگ استون ادعاهای کارمندان آدیداس را که بر روی خط کفش Yeezy این خواننده رپ کار می کردند گزارش داد که او از “پورن، قلدری و بازی های ذهنی” برای ایجاد “محیط سمی” در شرکت استفاده کرده است.

این افشاگری خود به دنبال چندین برند مد، از جمله آدیداس، گپ و بالنسیاگا بود که ستاره 45 ساله را به دلیل اظهارنظرهای یهودی ستیزانه ای که در فضای مجازی مطرح کرد، از جمله اینکه او “جنایت مرگ 3 علیه یهودیان” می کند، کنار گذاشت.

این اظهار نظر، پس از پوشیدن تی شرت جنجالی “White Lives Matter” در هفته مد پاریس، باعث محکومیت گسترده این خواننده رپ شد و بانکدار JPMorgan، نماینده استعدادهای او CAA، وکلا و شرکت ضبط او را کنار گذاشتند. شما بعداً گفت که او “2 میلیارد دلار در یک روز” از دست داده است.

توییتر و اینستاگرام حساب کاربری او را به طور موقت قفل کردند. یو امشب به تاکر کارلسون فاکس نیوز رفت و اظهارات تحریک آمیزی کرد، این بار در مورد همسر سابقش، کیم کارداشیان، و ستاره پاپ لیزو. او به کریس کومو، مجری سابق سی‌ان‌ان گفت که اظهارنظر یهودی‌ستیزانه‌اش «سخنان نفرت‌انگیز نیست. این حقیقت است”.

زمانی که تظاهرکنندگان یهودستیز در تابلوهایی که بر فراز بزرگراه 405 در لس آنجلس، کالیفرنیا، و در جکسون ویل، فلوریدا برافراشته بود، به Ye اشاره کردند، تلاش متزلزل یه برای فاصله گرفتن از این اظهارات بیشتر تضعیف شد. در یکی از تابلوها نوشته شده بود: “در مورد یهودیان حق با کانیه است.”

«تظاهرات یهودستیزانه آخر هفته در لس آنجلس نفرت انگیز بود و نمی توان آن را عادی کرد یا کنار گذاشت. کلمات مهم هستند»، فرماندار کالیفرنیا، گاوین نیوسام، در یک توییت گفت.

نامزدی ریاست جمهوری برای دومین بار است. در اولین دوره خود، در سال 2020، او فقط در 12 ایالت واجد شرایط دسترسی به رای بود، برای دسترسی به پنج ایالت دیگر شکایت ناموفق داشت، از چهار مورد منصرف شد و مهلت ثبت نام در 29 ایالت دیگر را از دست داد.

او یک گردهمایی بسیار احساسی در کارولینای جنوبی برگزار کرد که در آن از دیدگاه های ضد سقط جنین صحبت کرد، دو تبلیغ تلویزیونی را تامین مالی کرد و در نهایت تنها 70000 رای در سراسر ایالات متحده به دست آورد.

اعلامیه یی برای دومین بار برای کاخ سفید با ویدیویی از لوگوی کمپین او در رسانه های اجتماعی با عنوان “Ye24” منتشر شد. در آن، او مدعی شد که از دونالد ترامپ خواسته است معاون وی شود، پیشنهادی که رئیس جمهور سابق را “بیش از همه آشفته” کرده است.

«چیزی که ترامپ بیش از همه نگران آن بود [is] کانیه در ویدئویی که در حساب کاربری توییتر خود که اخیرا قفل شده است، گفت: من از او می‌خواهم که معاون من شود. من فکر می‌کنم که در فهرست چیزهایی که او را غافلگیر کرده بود، پایین‌تر بود.»

Ye اضافه کرد: “این واقعیت بود که من با هوش وارد شدم.”

در پست توییتری «Ye24»، خواننده رپ گفت به ترامپ توصیه کرده است «برود و این افرادی را که رسانه‌ها سعی در لغو آن‌ها داشتند» با جرقه‌های کوری لواندوفسکی، مدیر ستاد انتخاباتی ترامپ، راجر استون و الکس جونز، توطئه‌گر InfoWars، بیاورد.

چند روز پیش، یی در کنار نیک فوئنتس، ملی‌گرای سفیدپوست، در باشگاه و خانه مارآلاگو ترامپ دیده شد. در ویدئوی بعدی با عنوان “شرح مار-آ-لاگوی گفت ترامپ اساساً سر میز شروع به فریاد زدن روی من کرد و به من گفت که می‌بازم. آیا این تا به حال برای کسی در تاریخ مفید بوده است؟ من می گویم “صبر کن، ترامپ را نگه دار، تو داری با یه صحبت می کنی.”

فوئنتس به خاطر عقاید ضدیهودی خشونت آمیز خود شهرت دارد و یک سازمان ملی گرای سفیدپوست به نام بنیاد اولین آمریکا راه اندازی کرد. وزارت دادگستری او را یک طرفدار برتری نژاد سفید خوانده است و از چندین پلتفرم رسانه های اجتماعی منع شده است.

در این ویدئو، یو ساند فوئنتس را ستایش می کند و او را “وفادار” خطاب می کند.

یو اخیراً به مفسر بریتانیایی راست افراطی، میلو یانوپولوس، گفت که او «روی کمپین کار می‌کند» که یانوپولوس گفت که آن را اعلامیه کمپین می‌داند. روز پنجشنبه، Ye نشان داد که یانوپولوس را به عنوان مدیر کمپین انتخاباتی خود در سال 2024 استخدام کرده است.

یانوپولوس سابقه طولانی در یهودی ستیزی نیز دارد، از جمله اهدای 14.88 دلار به یک روزنامه نگار یهودی، رقمی که اشاره به مانیفست موسوم به “14 کلمه” برتری طلبی سفیدپوست دارد و 88 که توسط نئونازی ها به عنوان کوتاه نویسی برای “هایل هیتلر” استفاده می شود، زیرا H. هشتمین حرف الفبا است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …