“این در اتاق زیر شیروانی مادرم بوده است”: مجموعه نمادین کیت GB لندن 2012 برای حراج خیریه | تیم GB

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ده سال بعد، این یکی از محبوب ترین لحظات در تاریخ ورزش بریتانیا است. و اکنون، برای اولین بار، یک ورزشکار تیم بریتانیایی لباس نمادین استلا مک کارتنی خود را از مراسم افتتاحیه تماشایی المپیک 2012 لندن به حراج گذاشته است.

شمشیرباز لارنس هالستد که در مسابقات فویل تیمی در سال 2012 به مرحله یک چهارم نهایی رسید، گفت که تصمیم گرفته است ژاکت، تی شرت، شورت و کفش تیم GB خود را از این مراسم بفروشد تا برای یک موسسه خیریه که به ورزشکاران جوان کمک می کند پول جمع کند. .

هالستد به آبان نیوز گفت: «ایده من، مانند بسیاری از المپیکی‌ها، همیشه این بوده است که بتوانم آن را به بچه‌هایم نشان دهم و در نهایت ممکن است دوست داشته باشند آن را به ارث ببرند. اما در 10 سال گذشته در اتاق زیر شیروانی مادرم نشسته است و گرد و غبار جمع می‌کند و همچنین به من تعجب کرد که هیچ تضمینی وجود ندارد که آنها از دیدن آن هیجان زده شوند.

بنابراین فکر کردم بهتر است این کیت به خانه‌ای برود که قطعاً آن را قدردانی می‌کند – در حالی که برای کار خیریه، پروژه ورزشکار واقعی، که زندگی ورزشکاران جوان را متحول کرده است و مأموریت ایجاد آن را دارد، بودجه می‌دهد. رفاه بهتر، تأثیر اجتماعی و فرهنگ دلسوزانه تر از طریق ورزش.»

هالستد گفت که با انجمن المپیک بریتانیا صحبت کرده است، و آن ها گفته اند که هیچ یک از کیت های آن را در مراسمی که به کارگردانی دنی بویل قبلاً فروخته شده بود نشنیده است.

قیمت فعلی این کیت، که برای 11 روز آینده در دسترس خواهد بود، 250 پوند است، که با توجه به رشد بازار یادگاری‌های ورزشی، بسیار مقرون به صرفه است.

اوایل سال جاری، پیراهنی که مایکل جردن، ستاره سابق شیکاگو بولز در فینال‌های NBA در سال 1998 پوشیده بود، به قیمت 8.85 میلیون پوند فروخته شد، در حالی که لباس‌های امضا شده و کفش‌های پوشیده شده توسط ورزشکاران برتر به طور منظم به هزاران پوند فروخته می‌شود.

هالستد گفت: «بازی‌های 2012 همیشه یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای زندگی من باقی خواهد ماند. “نمایندگی کشور شما در بازی های خانگی یک امتیاز بزرگ است و من خاطرات خاصی دارم که اغلب آنها را مرور می کنم. اما در شش سال گذشته که با برنامه ورزشکاران واقعی درگیر بودم، شاهد تغییر زندگی ورزشکاران جوان بودم.»

با این حال، خبر خوب برای بچه های هالستد این است که او قصد دارد لباس مسابقه خود را به همراه لباس مراسم اختتامیه خود نگه دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارشناسان می گویند استراتژی EV کارگر فوراً مشکلات عرضه استرالیا را برطرف نمی کند | وسایل نقلیه الکتریکی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، به گفته کارشناسان صنعت، علیرغم …