سوناک به دلیل انتصاب مجدد شریک تجاری Jacob Rees-Mogg مورد انتقاد قرار گرفت | محافظه کاران

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ریشی سوناک به دلیل انتصاب مجدد شریک تجاری جاکوب ریس-موگ به عنوان وزیر تجارت پس از اینکه همتای محافظه کار پیشنهاد کرد که کشاورزان می توانند در صورت ضربه خوردن از معاملات تجاری پس از برگزیت بتوانند انبارهای خود را به «دفاتر یا هر چیز دیگری» تبدیل کنند، مورد انتقاد قرار گرفته است.

دومینیک جانسون که به همراه ریس موگ یکی از بنیانگذاران سامرست کپیتال مدیریت بوده است، پس از افشای اینکه هنوز منافع مالی قابل توجهی در مدیر دارایی و سایر شرکت‌ها، از جمله وب‌سایت سیگار برگ و کسب‌وکار داده‌های رمزنگاری دارد، با سؤالاتی در مورد تضاد منافع احتمالی روبرو است. .

وی قبل از اینکه وزیر سرمایه گذاری شود، توسط دولت لیز تراس در مجلس اعیان قرار گرفت، اما سوناک پس از 26 روز کار، او را برکنار کرد.

با این حال، او به عنوان وزیر ارشد دولت بدون مزد در وزارت تجارت بین‌الملل در زمان کیمی بادنوک بازگردانده شد.

همانطور که او شغل قبلی خود را ترک کرد، با پولیتیکو مصاحبه کرد و گفت که فکر می کند دولت باید با کشاورزان صادقانه تر رفتار کند که تجارت آنها از معاملات تجاری پس از برگزیت که اجازه واردات ارزان تر مواد غذایی از خارج را می دهد، آسیب می بیند.

او همچنین پیشنهاد کرد که وزرا می توانند برای توضیح چگونگی کمک به تبدیل ساختمان های کشاورزی به “دفاتر یا هر آنچه که هست” بیشتر انجام دهند.

نیک توماس سیموندز، وزیر تجارت در سایه، گفت: «انتصاب مجدد دومینیک جانسون نشان می‌دهد که ریشی سوناک چقدر ضعیف است و محافظه‌کاران از رسوایی‌های دوستی خود چیزی یاد نگرفته‌اند.

دیدگاه‌های وحشتناک و متکبرانه دومینیک جانسون در مورد کشاورزان نشان می‌دهد که حزب چقدر به کارگران زحمتکش اهمیت نمی‌دهد. جای تعجب نیست که وزرای تجارت با استرالیا به توافقی رسیدند که کشاورزی بریتانیا را به شدت ناامید کرد.

امیلی تورنبری، دادستان کل در سایه، گفت که انتصاب مجدد جانسون باید یک شوخی باشد.

“مطمئنا این درست نیست. دومینیک جانسون اکنون توسط ریشی سوناک به عنوان وزیر تجارت منصوب شده است؟ همان دومینیک جانسون که یک ماه پیش از این نقش اخراج شد و سپس به کشاورزان انگلیسی گفت که مزارع خود را به دفاتر تبدیل کنند؟ او گفت.

منافع مالی جانسون روز جمعه در ثبت نام مجلس اعیان منتشر شد که نشان می‌دهد او با وجود نقش دولتی، همچنان شریک و مالک شرکت سرمایه‌گذاری سامرست است.

بنا بر گزارش ها، این شرکت برای فروش است و زمانی که برای اولین بار وزیر شد، او از سمت مدیر اجرایی کنار رفت.

در تماس باشید

این ثبت همچنین نشان می دهد که جانسون وب سایتی به نام Cigar Keep را کنترل می کند و یک شرکت خدمات شخصی به نام AMP Ventures Ltd دارد.

او همچنین در دو شرکت قایق خانگی، داده‌های رمزنگاری، تجمیع سفارش‌های آنلاین، فناوری باتری، فناوری پنل خورشیدی، آژانس املاک آنلاین، کافی‌شاپ‌ها، مدیریت سرمایه‌گذاری در ویتنام و نیوزلند، داده‌های خرده‌فروشی، استخدام، فناوری انتشار سبز و داده‌های خودرو علاقه‌مند است. .

هیچ مرجعی در این ثبت وجود ندارد که آیا این سهام در امانتی کورکورانه قرار گرفته اند یا خیر، که بسیاری از وزرا برای ادعای اینکه کنترلی بر سرمایه گذاری های خود ندارند انجام می دهند. انجام این کار همچنین آنها را قادر می سازد تا دارایی های خود را مخفی نگه دارند.

جرمی پورویس، الف سخنگوی تجارت لیبرال دموکرات در مجلس اعیان گفت: «اعتماد به سیاستمداران در حال حاضر به پایین ترین حد خود رسیده است. هر وزیری که با نخست وزیر جدید وارد می شود، قبل از اینکه نماینده کشور در خارج از کشور یا در مجالس پارلمان باشد، باید روشن باشد که هیچ تضاد منافعی ندارند.

ارتقاء جانسون به لردها و یک شغل دولتی در ابتدا با توجه به رابطه او با ریس-موگ، که در آن زمان وزیر بازرگانی بود، باعث اختلاف بر سر دوستی او شد.

همتا همچنین یک اهداکننده قابل توجه محافظه‌کاران است. او بیش از 250,000 پوند به حزب داده است و بین سال‌های 2016 تا 2019 نایب رئیس آن حزب بوده است. او جایگزین جری گریمستون، رئیس سابق بارکلیز و استاندارد لایف در سمت وزیر تجارت شد و سرمایه‌گذاری داخلی را تشویق کرد.

شماره 10 حاضر به اظهار نظر در مورد انتصاب مجدد جانسون نشد. وزارت تجارت بین‌الملل نیز برای اظهار نظر تماس گرفته است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

Asda قصد دارد 300 فروشگاه رفاهی جدید در بریتانیا ایجاد کند و 10000 شغل ایجاد کند | آسدا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، Asda در حال برنامه ریزی …