پس از گذشت یک سال، omicron هنوز هم کووید را در حال افزایش و نگرانی است

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک سال پس از اینکه omicron حمله خود به بشریت را آغاز کرد، جهش‌یافته کروناویروس که همیشه در حال شکل‌گیری بود، تعداد موارد COVID-19 را در بسیاری از مکان‌ها افزایش داد، درست زمانی که آمریکایی‌ها برای جشن شکرگزاری گرد هم آمدند. این مقدمه ای بود برای موجی که کارشناسان انتظار دارند به زودی آمریکا را فرا ببرد

دکتر نیکلاس واسکز، پزشک اورژانس منطقه فونیکس، گفت که بیمارستان او در این ماه تعداد فزاینده ای از بیماران مزمن و ساکنان خانه سالمندان مبتلا به کووید-19 شدید را پذیرفته است.

او گفت: «مدت زیادی است که نیاز به داشتن بخش‌های کووید داشتیم. این در حال بازگشت آشکار است.»

در سطح ملی، موارد جدید کووید از روز سه‌شنبه به طور متوسط ​​حدود 39300 نفر در روز بود – بسیار کمتر از زمستان گذشته اما به دلیل کاهش آزمایش‌ها و گزارش‌دهی، تعداد زیادی کم است. روزانه حدود 28000 نفر مبتلا به کووید در بیمارستان بستری شدند و حدود 340 نفر جان خود را از دست دادند.

موارد و مرگ و میر نسبت به دو هفته قبل افزایش یافته بود. با این حال، یک پنجم جمعیت ایالات متحده واکسینه نشده اند، اکثر آمریکایی ها آخرین داروهای تقویت کننده را دریافت نکرده اند و بسیاری از ماسک زدن خودداری کرده اند.

در همین حال، ویروس همچنان راه هایی برای جلوگیری از شکست پیدا می کند.

نوع omicron درست پس از عید شکرگزاری سال گذشته وارد ایالات متحده شد و بزرگترین موج موارد بیماری همه گیر را ایجاد کرد. از آن زمان، خانواده بزرگی از انواع فرعی مانند آنهایی که امروزه در ایالات متحده رایج هستند ایجاد کرده است: BQ.1، BQ.1.1 و BA.5. آنها با بهتر شدن در فرار از مصونیت از واکسن ها و بیماری های قبلی – و بیمار کردن میلیون ها نفر از رقبا پیشی گرفتند.

خانواده کری جانسون دو بار ضربه خوردند. او در ماه ژانویه در طول اولین موج omicron به COVID-19 مبتلا شد، با علائمی شبیه آنفولانزا و درد وحشتناکی که او را به مدت یک هفته سرپا نگه داشت. پسرش فابیان سواین، 16 ساله، در سپتامبر، زمانی که نوع BA.5 غالب بود، علائم خفیف تری را تجربه کرد.

فابیان به سرعت بهبود یافت، اما جانسون هفته ها سردرد داشت. مشکلات دیگر مدت بیشتری به طول انجامید.

من فکر می کردم، “من نمی توانم آن را با هم جمع کنم.” نمی توانستم افکارم را جمع و جور کنم. جانسون، 42 ساله، از ژرمن‌تاون، مریلند، گفت: من نمی‌توانستم انرژی خود را جمع کنم. و ماه‌ها به همین منوال ادامه یافت.»

نقاط داغ پدیدار می شوند

برخی از جوامع در حال حاضر به شدت آسیب دیده اند. ردیابی توسط کلینیک مایو نشان می دهد که موارد در ایالت هایی مانند فلوریدا، آریزونا، کلرادو و نیومکزیکو افزایش یافته است.

در شهرستان ناواهو آریزونا، میانگین نرخ روزانه موارد بیش از دو برابر میانگین ایالتی است. دکتر جیمز مک‌آولی گفت روزانه 25 تا 50 نفر در مرکز خدمات بهداشتی هند که در آن کار می‌کند به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند. قبلاً آنها روزانه فقط چند مورد را مشاهده می کردند.

مک‌آولی، مدیر بالینی بیمارستان هندی Whiteriver، که به قبیله آپاچی‌های کوه سفید خدمات می‌دهد، گفت که آن‌ها اساساً به جایی که با آخرین قله بزرگ خود در فوریه بودیم، بازگشته‌اند.

COVID-19 بخشی از یک تهدید سه گانه است که شامل آنفولانزا و ویروس معروف به RSV نیز می شود.

دکتر وینسنت هسو، که بر کنترل عفونت برای AdventHealth نظارت می‌کند، گفت که بیمارستان کودکان این سیستم در اورلاندو تقریباً مملو از کودکانی است که توسط این ویروس‌ها بیمار شده‌اند. دکتر گرگ مارتین، رئیس سابق انجمن پزشکی مراقبت های ویژه، روند مشابهی را در جاهای دیگر می بیند.

مارتین که بیشتر در بیمارستان Grady Memorial در آتلانتا تمرین می کند، گفت که بخش های اورژانس بیمارستان های کودکان و کلینیک های مراقبت های فوری شلوغ تر از همیشه هستند. او گفت: “این یک رکورد در مقایسه با هر ماه، هر هفته و هر روز گذشته است.”

با نگاه به آینده، کارشناسان بذرهای موج گسترده ایالات متحده را می بینند. آنها به آنچه در سطح بین المللی اتفاق می افتد اشاره می کنند – افزایش BA.5 در ژاپن، ترکیبی از انواعی که موارد را در کره جنوبی افزایش می دهد، شروع موج جدیدی در نروژ.

برخی از کارشناسان می گویند که موجی از ایالات متحده ممکن است در طول تعطیلات با تجمع مردم در داخل خانه آغاز شود. تروور بدفورد، زیست‌شناس و متخصص ژنتیک در مرکز تحقیقات سرطان فرد هاچینسون، می‌گوید که این آمار می‌تواند به حدود 150000 مورد جدید در روز برسد، در مورد آنچه کشور در ماه جولای دیده است.

دکتر مارک گریفیث، مدیر پزشکی بخش اورژانس مراقبت‌های بهداشتی کودکان بیمارستان آتلانتا اسپالدینگ، گفت که موج جدید بسیار سخت خواهد بود. «بسیاری از سیستم‌ها در آستانه بارگیری بیش از حد هستند که اگر افزایش کووید دیگری در کنار این اتفاق بیفتد، باعث می‌شود برخی از سیستم‌ها شکست بخورند.»

یک نقطه روشن؟ مرگ و میر احتمالاً بسیار کمتر از موارد قبلی در همه گیری است. بدفورد گفت که در حال حاضر حدود 1 مورد از هر 2000 عفونت منجر به مرگ می شود، در حالی که در نیمه اول سال 2020 حدود 1 مورد از هر 200 مورد بود.

سلطنت یک ساله OMICRON

همان مصونیت گسترده ای که مرگ و میر را کاهش داد، ویروس کرونا را نیز به سمت جهش سوق داد. تا پایان سال گذشته، بسیاری از مردم آلوده، واکسینه شده بودند یا هر دو. بدفورد گفت که این “نقطه اولیه برای گسترش omicron را ایجاد کرد”، زیرا ویروس به طور قابل توجهی در توانایی خود برای فرار از ایمنی موجود تکامل یافته بود.

Omicron رشد کرد. مارا آسپینال، که در دانشگاه ایالتی آریزونا به تدریس تشخیص‌های زیست‌پزشکی می‌پردازد، خاطرنشان کرد که اولین سویه omicron 7.5 درصد از انواع در گردش را تا اواسط دسامبر و 80 درصد را تنها دو هفته بعد نشان می‌داد. موارد ایالات متحده در یک مقطع به یک میلیون نفر در روز افزایش یافت. Omicron به طور کلی باعث بیماری کمتری نسبت به انواع قبلی می شد، اما با توجه به تعداد زیاد افراد آلوده، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر افزایش یافت.

موج غول پیکر تا اواسط آوریل فروکش کرد. ویروس به سرعت به یک سری از انواع فرعی تبدیل شد که در فرار از مصونیت مهارت داشتند. مطالعه اخیر در ژورنال Science Immunology می گوید که این توانایی برای فرار از آنتی بادی ها به دلیل بیش از 30 تغییر در پروتئین سنبله ای است که سطح ویروس را مطالعه می کند.

بدفورد گفت که Omicron در یک سال بسیار تکامل یافت و اکنون “یک اصطلاح بی معنی” است.

این جهش سریع احتمالا ادامه خواهد داشت.

شیشی لو، رئیس بیماری‌های عفونی هلیکس، شرکتی که اطلاعات توالی‌یابی ویروسی را به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده ارائه می‌کند، گفت: «فشار بسیار بیشتری برای تنوع ویروس وجود دارد.

پزشکان می‌گویند بهترین محافظت در برابر خورش حباب‌دار انواع فرعی، واکسیناسیون است. و مقامات گفتند آمریکایی هایی که تقویت کننده ترکیبی جدید را با هدف قرار دادن omicron و ویروس کرونای اصلی دریافت کردند، در حال حاضر بهتر از دیگران در برابر عفونت علامتی محافظت می شوند.

دکتر پیتر هوتز، یکی از مدیران مرکز توسعه واکسن در بیمارستان کودکان تگزاس، گفت دریافت تقویت کننده، اگر واجد شرایط هستید، “تاثیرگذارترین کاری است که می توانید انجام دهید.”

پزشکان همچنین از مردم می‌خواهند که آزمایش‌های خود را ادامه دهند، اقدامات پیشگیرانه مانند پوشاندن ماسک در جمعیت را رعایت کنند و هنگام بیماری در خانه بمانند.

دکتر لائولو فایانجو از Oak Street Health در کلیولند، که در مراقبت از افراد مسن متخصص است، گفت: “کووید هنوز یک تهدید بسیار مهم است، به ویژه برای آسیب پذیرترین افراد.” «مردم باید همچنان به فکر یکدیگر باشند. ما هنوز در این مورد کاملاً از جنگل خارج نشده ایم.»

———

هدر هولینگسورث، نویسنده آسوشیتد پرس از ماموریت، کانزاس کمک کرد.

———

بخش سلامت و علم آسوشیتدپرس از بخش آموزش علوم موسسه پزشکی هاوارد هیوز حمایت می‌شود. AP تنها مسئول تمام محتوا است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

انتخاب کنندگان گرجستان در آخرین روز رای گیری سنای آمریکا به پای صندوق های رای می روند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رای دهندگان ایالت جورجیا قرار است …