“او ما را بسیار خوشحال می کند”: شهر ویکتوریایی پشت سر جام جهانی نوجوانانش Socceroo Garang Kuol | ورزش استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

عمه گارانگ کول لحظه شماری می کند تا دوباره برادرزاده اش را در جام جهانی ببیند.

این جوان 18 ساله، که جوانترین فوتبالیست از زمان هری کیول در سال 1996 است، در شهر زادگاهش شپارتون در شمال ویکتوریا، جایی که جامعه شنبه شب برای دومین مسابقه مرحله گروهی گرد هم می آیند، طرفداران پرشوری دارد.

آگونس کوول شاهد بزرگ شدن برادرزاده‌اش برای بازی در بالاترین سطح بوده است، و او می‌گوید که خانواده‌اش و جامعه سودان جنوبی در شپارتون نمی‌توانند اینقدر مغرور باشند.

او ما را بسیار خوشحال می کند. این به ما احساس می‌کند که می‌توانیم پرواز کنیم، تماشای بازی او در جام جهانی. و [we’re] برای پدر و مادرش که خیلی برای این کار تلاش کردند بسیار خوشحالم.

او از زمانی که در مهدکودک بود، همیشه و همیشه عاشق فوتبال بوده است. اما او پسر خوبی است، او با ما به کلیسا می آمد و همیشه پیش خانواده اش می ماند.

جامعه سودان جنوبی در شپارتون در حال رشد بوده است، جایی که کمی بیش از 17 درصد از جمعیت آن در خارج از کشور متولد شده اند، در مقایسه با 12.4 درصد برای منطقه ویکتوریا.

گارانگ کوول در جام جهانی
گارانگ کوول در جام جهانی. عکس: مدی مایر/فیفا/گتی ایماژ

جوامع برای خود فضاهایی ایجاد کرده اند، از جمله جامعه سودان جنوبی، که میزبان یک مهمانی تماشای مسابقه بعدی Socceroos در خانه آفریقایی سنت پل خواهد بود.

کوول می گوید قبل از مسابقه که از ساعت 9 شب به وقت محلی شروع می شود غذا و رقص خواهد بود و جامعه بدون توجه به نتیجه، جشن می گیرد.

ما در اینجا یک جامعه بسیار مرتبط هستیم. ما حدود 40 خانواده هستیم و همه همدیگر را می شناسیم. همه ما گارنگ را می شناسیم و برایش دعا خواهیم کرد.

او نماینده استرالیا، شپارتون و همچنین سودان جنوبی است. او سه تیم دارد، سه گروه پشت سرش. و همه ما به او افتخار می کنیم.”

کوول پس از فرار خانواده اش از سودان در مصر به دنیا آمد. آنها قبل از اسکان در شپارتون و تبدیل شدن به بخشی از بافت جامعه آنجا به عنوان پناهنده به استرالیا نقل مکان کردند.

خدیگه ابدالا برای مهمانی در خانه آفریقایی سنت پل، مجموعه ای از غذاهای سنتی را می پزد.

او می گوید: «همه بسیار هیجان زده هستند، ما سخت کار کرده ایم تا آماده شویم. «همیشه به ما گفته می‌شود که به صندلی‌های بیشتر، غذای بیشتری نیاز داریم، زیرا افراد بیشتری می‌آیند. اما چه کسی می داند در این مسابقه چه اتفاقی خواهد افتاد.

“شنبه شب برای همه است – مامان ها، باباها، بچه ها، همه ما آنجا خواهیم بود. هیچکس گارانگ را در جام جهانی از دست نخواهد داد.”

عبدالا می‌گوید فرزندانش گارنگ را می‌شناسند و باعث می‌شود که به دستاوردهای گارانگ افتخار کنند.

ما همه با هم یک خانواده هستیم. بچه های من خیلی هیجان زده بودند، روزها قبل از آخرین بازی نخوابیدند و نمی توانند برای بازی دوم صبر کنند.

او برای همه بچه های استرالیایی و آفریقایی بازی می کند.

یکی از مربیان اولیه کول در گاسفورد سانز، کریگ کارلی، به آبان نیوز می‌گوید که تماشای بازی این جوان در جام جهانی باعث ناراحتی او می‌شود.

هر بار که گارانگ را در تلویزیون می بینم، موهای روی بازویم بلند می شود، زیرا می دانم که او چقدر هیجان انگیز است. و من می دانم که او چقدر باعث افتخار مردم شده است.

کوول به همراه سایر بازیکنان در تمرین استرالیا در دوحه قطر
باحال در تمرین استرالیا در دوحه قطر. عکس: رابرت سیانفلون/گتی ایماژ

کارلی می گوید: “او بدون ترس بازی می کند.” “این کوچکترین چیزی که او به دست آورده من را شگفت زده نمی کند … می دانم که او می تواند در بالاترین سطح بازی کند.”

شپارتون قبلاً در Socceroos – توسط رابرت انس در دهه 1990 – نمایندگی شده بود، اما از آن زمان تا کنون بازیکنی وجود نداشته است که از این شهر عبور کند.

صعود کول، که اکنون شامل خرید توسط باشگاه نیوکاسل در لیگ برتر انگلیس نیز می شود، حس هیجان را به شهر آورده است.

شین سالی، شهردار شپارتون، می‌گوید: «ما به خود می‌بالیم که پایتخت ورزشی منطقه‌ای استرالیا هستیم.

و داشتن کسی از حیاط خلوت خودمان که اینجا بزرگ شده و در رده‌های نوجوانان بازی می‌کند و اکنون در صحنه بین‌المللی بازی می‌کند، فقط چیز خاصی است.

سالی قاطعانه معتقد است که کول باید دومین بازی گروهی استرالیا را پس از روی نیمکت در بازی باخت مقابل فرانسه در روز اول آغاز کند.

برای اینکه آنها برنده شوند، او باید شروع کند. شما باید هیجانی را که او به ارمغان می آورد، بخرید، و او خیلی زودتر شروع می کند.

او یک استعداد نسلی است. او را زودتر آماده کن ما همه پشت سر او هستیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دیگر خجالتی دی: لباسی که دیانا واقعی را به جهانیان نشان داد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، تصور اینکه چنین لباس پر جنب …