آلمان می خواهد قحطی اوکراینی ها را در زمان استالین نسل کشی اعلام کند | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بوندستاگ آلمان در حال برنامه ریزی برای تصویب قطعنامه ای است که قحطی میلیون ها اوکراینی را در زمان جوزف استالین یک نسل کشی اعلام می کند، اقدامی که نمایندگان پارلمان امیدوارند به عنوان “هشدار” برای مسکو باشد زیرا اوکراین در زمستان امسال با بحران گرسنگی احتمالی مواجه است.

این قطعنامه که هفته آینده به طور مشترک توسط سه حزب حاکم و رهبران محافظه کار مخالف به رای گذاشته خواهد شد، هولودومور 1932-1933 را به عنوان بخشی از “فهرستی از جنایات غیرانسانی توسط سیستم های تمامیت خواه توصیف می کند که جان میلیون ها انسان را در اروپا خاموش کرد. در نیمه اول قرن بیستم».

در این قطعنامه آمده است: «مردم در سراسر اوکراین، نه فقط در مناطق تولید غلات، تحت تأثیر گرسنگی و سرکوب قرار گرفتند». این با تعریف تاریخی-سیاسی از دیدگاه امروزی برای نسل کشی مطابقت دارد.

قربانیان هولودومور – اوکراینی برای “مرگ بر اثر گرسنگی” – به طور سنتی در آخرین شنبه نوامبر در اوکراین گرامی داشته می شود.

کیف این رویداد تاریخی را بخشی از کمپین عمدی رژیم استالین برای جمعی کردن کشاورزی و ریشه کن کردن جنبش ملی گرای نوپای اوکراین می داند. مورخان تخمین می زنند که بین 4 تا 7.5 میلیون نفر در این فاجعه ساخته دست بشر کشته شدند.

مسکو نسخه تاریخ کیف را رد کرده است و مرگ و میرها را در چارچوب گسترده تر قحطی که مناطق آسیای مرکزی و روسیه را ویران کرده است قرار داده است.

رابین واگنر، نماینده حزب سبز آلمان که این قطعنامه را آغاز کرد، گفت: «پوتین بخشی از سنت ظالمانه و جنایتکارانه استالین است. «امروز ترور روسیه بار دیگر اوکراین را تحت الشعاع قرار داده است. او به روزنامه فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ گفت: بار دیگر این طرح استفاده از خشونت و ترور برای محروم کردن اوکراین از معیشت و تحت سلطه در آوردن کل کشور است.

کنوت آبراهام، بازپرس اتحادیه دموکرات مسیحی (CDU) کمیته امور حقوقی و حقوق بشر پارلمان، گفت که این قطعنامه به منظور ارسال سیگنالی به مسکو است. این به رسمیت شناختن اهمیت بیشتری دارد زیرا اوکراین بار دیگر هدف تجاوز روسیه قرار گرفته است.

سخنگوی وزیر امور خارجه آلمان، آنالنا باربوک، گفت: «او از حمایت زیادی در پارلمان آلمان برای این موضوع استقبال می‌کند».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رئیس سازمان جهانی بهداشت گفت: رویکرد سهل‌انگیز به همه‌گیری کووید-19 می‌تواند یک نوع کشنده ایجاد کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس سازمان جهانی بهداشت روز جمعه …