ایران خطای هنسی را با پیروزی کوبنده مقابل ولز 10 نفره مجازات کرد | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

درست زمانی که ساعت‌های نمایشگرهای بزرگ در دو انتهای این ورزشگاه به دقیقه هشتم پایانی رسید، ولز ترک خورد. برای مدت طولانی به نظر می رسید که آنها به نحوی از باخت در مسابقه ای که به مظهر زندگی خطرناکی بدل شده بود، قبل از اخراج وین هنسی به دلیل ضربات سهوی مهدی طارمی در دقیقه 86 از بازی اخراج خواهند شد. اما بعد از آن روزبه چشمی بازیکن تعویضی از لبه محوطه جریمه به خانه رفت و رامین رضاییان در دقیقه 11 وقت تلف شده به پیروزی رسید و امیدهای ضعیف ولز برای صعود به مرحله یک هشتم نهایی را از بین برد.

سردار آزمون، مهاجم تیم ملی ایران، در سوت پایان بازی با خوشحالی گونه‌های کارلوس کی‌روش را گرفت، سپس لحظاتی بعد سعی کرد سرمربی‌اش را پس بزند و ایران خیلی زود در حالی که برخی از بازیکنان ولز روی زمین دراز کشیده بودند، به دور پیروزی رفت. وقتی چشمی ضربه زد، ولز نمی توانست دقیقا بگوید که نمی آمد. آنها چسبیده بودند – ایران در نیمه دوم در عرض 20 ثانیه دو بار چوب را تکان داد – و دستان گرت بیل پشت سرش در محوطه جریمه قلاب شده بود و دیوانه وار سعی می کرد از احتمال دادن پنالتی جلوگیری کند زیرا ایران گل ولز را تقویت کرد.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز در مورد مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین مسابقه بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

احساسات بازی‌ای که با توجه به رنگ لطیف گروه B و واقعیتی که انگلیس در انتظار روز سه‌شنبه بود، همیشه یک موقعیت پر دردسر بود، تنها قبل از شروع بازی زمانی تقویت شد که بازیکنان ایران با خواندن سرود ملی خود سکوت خود را شکستند. طارمی گفته بود که با وجود تهدید به انتقام در خانه، هیچ یک از تیم تحت فشار قرار نگرفتند تا بخوانند. غم و اندوه زمانی که برخی از بازیکنان نیمه جان در میان گروه کر زمزمه می کردند، صدای بلندی داشت. در سکوها، حمایت سرسام آور ایران، بیزاری آنها از دولتشان را آشکار کرد و بازیکنان خود را مورد تمسخر قرار داد. اشک بر گونه های زنی سرازیر شد و مردی که پرچم ایران را حمل می کرد تسلیت ناپذیر به نظر می رسید.

وین هنسی روی مهدی طارمی ایران خطا کرد
وین هنسی با این خطا روی مهدی طارمی بازیکن ایران کارت قرمز گرفت. عکس: ریچارد هیثکوت/گتی ایماژ

زمانی که گل نیمه اول علی قلی زاده به درستی آفساید اعلام شد، ولز از گلزنی اجتناب کرد، اما تیم راب پیج در گرماگرم نبرد پژمرده شد. آنها در میانه میدان هجوم آوردند و نتوانستند خونریزی را متوقف کنند. هنسی با عجله به بیرون از دروازه رفت تا با طارمی روبرو شود که او به یک توپ بلند روی زمین چسبیده بود و دروازه بان ولز به طور ناخواسته مهاجم ایران را در یک انبوه ترک کرد. ماریو اسکوبار ابتدا به هنسی کارت زرد نشان داد اما پس از بررسی VAR، داور گواتمالایی مجازات را به قرمز ارتقا داد.

جو آلن در اواخر اولین حضور در جام جهانی به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شد اما تلاش ناامیدانه او برای مهار ضربه چشمی بی نتیجه بود زیرا ضربه پای راست او از طریق نوک انگشتان دروازه بان تعویضی دنی وارد در گوشه پایینی قرار گرفت. در حالی که نیمکت ایران در زمین خالی شد، هذیان دنبال شد و زمانی که رضاییان توپ را روی وارد کرد، آنها هم همین روند را دنبال کردند. ولز کمی پیشرفت خواهد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شلاق محافظه‌کاران پس از پاک شدن از سوء رفتار به کانر برنز بازگردانده شد | محافظه کاران

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، وزیر سابق، کانر برنز، پس …