ONS می گوید: بحران هزینه های زندگی سخت ترین آسیب را به محروم ترین مناطق انگلیس وارد می کند | بحران هزینه زندگی در انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

داده‌های رسمی نشان می‌دهد که محروم‌ترین مناطق انگلیس از بحران هزینه‌های زندگی بیشترین آسیب را می‌بینند.

آخرین نظرسنجی از دفتر آمار ملی (ONS) تقسیم بندی ها را در سراسر کشور از نظر اینکه مردم تحت تأثیر هزینه های زندگی بالاتر قرار می گیرند، آشکار می کند.

آنهایی که در محروم ترین مناطق انگلیس هستند، اغلب گزارش کردند که در دو هفته منتهی به 20 نوامبر، کمتر برای غذا و لوازم ضروری هزینه کرده اند، 58 درصد در مقایسه با یک سوم از کسانی که در مناطق محروم زندگی می کنند، چنین گفته اند.

این در حالی است که اکثریت قریب به اتفاق بزرگسالان در بریتانیا گزارش دادند که قیمت فروشگاه های مواد غذایی خود در ماه گذشته افزایش یافته است، زیرا نرخ تورم شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه اکتبر به 11.1 درصد رسیده است.

از سوی دیگر، نظرسنجی ONS نشان داد، افرادی که در مناطق محروم انگلستان زندگی می‌کنند، به نظر می‌رسد که به احتمال زیاد در خانه‌های خود بهینه‌سازی انرژی را انجام داده‌اند. بیش از یک سوم گفتند که این کار را در ماه نوامبر انجام داده‌اند، در حالی که کمتر از یک چهارم کسانی که در مناطق محروم زندگی می‌کنند.

ONS از شاخص محرومیت چندگانه (IMD) برای طبقه‌بندی مناطق به پنج گروه، از محروم‌ترین تا یک پنجم مناطق محروم استفاده کرد. IMD عوامل کلیدی مانند درآمد، تحصیلات، بهداشت و جرم و جنایت را برای تعیین محرومیت یک منطقه در نظر می گیرد – شهرهایی مانند منچستر، لیورپول، هال و لندن خانه برخی از محروم ترین محله ها هستند.

ONS گفت که ولز و اسکاتلند به دلیل حجم نسبتاً کوچکتر نمونه در نظرسنجی آن در تجزیه و تحلیل لحاظ نشده اند.

مردمی که در محروم‌ترین مناطق انگلستان زندگی می‌کنند، بیشتر نگران افزایش هزینه‌های زندگی هستند، در مقایسه با 70 درصد کسانی که در مناطق محروم هستند.

همچنین با افزایش قیمت‌ها برای خانوارها در سراسر بریتانیا، تفاوت فاحشی بین سطوح نگرانی در مورد توانایی پرداخت قبوض انرژی وجود داشت. بیش از سه پنجم از میان کسانی که در محروم ترین مناطق انگلستان زندگی می کنند، گفتند که پرداخت قبوض انرژی در آخرین دوره در ماه نوامبر برایشان مشکل بود و یک دهم گفتند که از قبض های خود عقب مانده اند.

در همین حال، کمی بیش از یک سوم از مردمی که در ثروتمندترین مناطق زندگی می کنند، گفتند که با مشکلات مقرون به صرفه مواجه هستند و تنها 2 درصد گفتند که از پرداخت صورتحساب عقب مانده اند.

در اوایل ماه جاری، اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان، گفت که تورم بالاتر به شدت به خانوارهای کم درآمد ضربه می زند زیرا بخش بزرگی از هزینه های آنها صرف موارد ضروری مانند غذا و انرژی می شود.

وی گفت: تورم به طور کلی برای کم برخوردارها بد است و این تورم به ویژه بد است. دلیل آن این است که روی انرژی و غذا متمرکز شده است – اینها ملزومات زندگی هستند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دیکشنری مریام وبستر می گوید که گاز لایت کلمه سال است اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، “Gaslighting” – ذهن دستکاری، به …