چقدر؟ 645 پوند مربیان آدیداس استن اسمیت از قفسه های Balenciaga خارج می شوند | بخش کالاهای لوکس

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیهی لکه‌دار، له شده و زرد شده‌اند، اما طیف کفش‌های کتانی “فرسوده” Balenciaga که با همکاری آدیداس در این ماه عرضه شد، به فروش رسیده است. این با وجود قیمت چشمگیر تقریباً 700 پوند است.

این کفش‌های کاملاً جدید که توسط یکی از منتقدان به این صورت توصیف شده است که «به نظر می‌رسد که توسط یک غلتک بخار ۲۰ تنی صاف شده‌اند»، دیگر در وب‌سایت Balenciaga موجود نیستند و در یک سایت حراج کفش ورزشی تخصصی ۲۵۰۰ پوند قیمت دارند.

آنها ممکن است طوری به نظر برسند که گویی روزهای بهتری را دیده‌اند، اما مربی‌ها – یک جفت Adidas Destroyed Stan Smiths – در واقع از چرم لوکس پوست بره ساخته شده‌اند. اگر واقعاً به فروشگاه‌ها می‌رسیدند، در مجلل‌ترین خیابان‌های خرید بریتانیا به فروش می‌رسیدند. چنین تقاضایی وجود دارد که در وب سایت آدیداس آنها در تاریخ 15 دسامبر با یک سیستم قرعه کشی در دسترس خواهند بود.

Balenciaga تنها برندی نیست که مربیان مضطرب ساخته است. گوچی در سال 2019 یک جفت مربی کثیف برای هدف ایجاد کرد که در وب سایت خود به قیمت 715 پوند به فروش می رسد. Golden Goose مدت‌هاست که این نوع کفش‌های کتانی را ساخته است: طرحی به نام کفش ورزشی نواری سوپراستار در سال 2018 بسیار توهین‌آمیز تلقی می‌شد. یکی از کاربران توییتر نوشت: «من فکر می‌کنم اوج سرمایه‌داری، فروش کفش‌های مخصوص کسانی است که توانایی خرید کفش‌های جدید را به قیمت 530 دلار ندارند. چهار سال بعد، در بحبوحه بحران هزینه های زندگی، این احساس ممکن است افزایش یافته باشد.

این اقلام را می‌توان به‌عنوان تأثیر بازار دست دوم در نظر گرفت که ارزش آن 35 میلیارد دلار (28 میلیارد پوند) در سال 2021 بود که نسبت به 11 میلیارد دلار در یک دهه قبل افزایش داشت. شاید تفاوت در اینجا این است که Balenciaga از Stan Smiths استفاده کرده است – یک طراحی نسبتاً مقرون به صرفه و در دسترس. آنها آنها را “تخریب” کرده اند، و آنها را لوکس کرده اند، همه در یک زمان.

لباس مضطرب به هیچ وجه جدید نیست. در واقع، نگاه مضطرب اغلب با رکود همزمان است. سبک پانک پاره شده و ویران شده در دهه 70 یا گرانج ضعیف دهه 90 را ببینید. هلموت لانگ در این دهه پیشگام ظاهر مضطرب طراح بود. او در سال 1998 شلوار جین “نقاش” را با لکه هایی از امولسیون پاشید.

لوکا سولکا، تحلیلگر ارشد تحقیقاتی کالاهای لوکس جهانی در Bernstein، می‌گوید کفش‌های کتانی فرسوده جدیدترین محصول در ظهور Balenciaga است. او می‌گوید: «هر از چند گاهی یک «محصول قهرمان» پیدا می‌شود، اما ساختن یک سریال موفق طولانی مثل Balenciaga بسیار نادر است.

Balenciaga-Adidas ترکیبی از عناصر لباس ورزشی و مد است.
Balenciaga-Adidas ترکیبی از عناصر لباس ورزشی و مد است. عکس: جاشوا برایت/برایت/اسمیت

سولکا معتقد است Balenciaga هنوز از سایر برندها جداست. او می‌گوید: «یکی از ویژگی‌های اختراع مجدد Balenciaga – از آن‌چه من می‌دانم – این بوده است که در طنز پیش قدم شود. کیسه خرید شبیه به Ikea تنها یک نمونه است. در سال 2017، این برند یک کیف 1705 پوندی را عرضه کرد که شبیه به مدل 75p Frakta Ikea بود. کنایه اغلب از تبدیل یک چیز بسیار معمولی به یک کالای لوکس تبلیغاتی ناشی می شود. این محصولات معمولاً برای میم ها در رسانه های اجتماعی نیز به خوبی کار می کنند.

Balenciaga، با طراح دمنا (که فقط با نام کوچک خود را در دست دارد)، یکی از بزرگترین داستان های موفقیت مد در چند سال اخیر است. این برند بین سال‌های 2020 تا 2021 44 درصد رشد کرد و شرکت مادر آن، کرینگ، در ماه اکتبر گزارش داد که فروش «به‌ویژه در تمام دسته‌های محصول» بالا بوده است. StockX، پلتفرم فروش مجدد، گزارش می دهد که بیش از 50000 جستجو برای برند در سال جاری انجام شده است.

قابل توجه است که سن مصرف کنندگان لوکس در حال جوان تر شدن است. گزارش Bain & Company که در این ماه منتشر شد نشان داد که ژن Z و جمعیت هزاره در سال 2022 باعث تجمل گرایی شده است، بخشی که پیش بینی می شود در سال 2022 تا 21 درصد رشد کند.

این برند در اوایل سال جاری با کفش کتانی پاریس به تیتر اخبار تبدیل شد، کفشی که آنقدر ویران شده بود که پوشیدن آن غیرممکن بود. این کفش فرسوده به دنبال نمایش مد ماه سپتامبر است، جایی که مدل‌ها از روی باند فرودگاه پوشیده از گل راه می‌رفتند، برخی از آنها یک خرس عروسکی پاره‌شده را حمل می‌کردند که «کیف دستی» لباس S&M به تن داشت. این برند مجبور شد در این هفته به خاطر تبلیغاتی که کودکانی را که کیف‌های خرس عروسکی را در دست دارند و تصویری از یک کیف دستی روی میز پوشیده از اسناد قانونی که جزئیات یک پرونده پورن کودک را در دست دارند، عذرخواهی کند.

اندرو گرووز، استاد طراحی مد در دانشگاه وست مینستر، مطمئنا مواردی مانند کفش های کتانی فرسوده Balenciaga را مشکل ساز می داند. “[They] او می‌گوید که نماد چیزی است که مورخ مد، اما مک‌کلندون آن را «تعطیلات در فقر» می‌نامد. او اضافه می‌کند که پس از رسوایی تبلیغات این هفته: «من فکر می‌کنم که جریان به شدت علیه دیدگاه دیستوپیایی Balenciaga از مد تغییر کرده است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گزارش می‌گوید اگر کوئینزلند به سرعت به انرژی‌های تجدیدپذیر تغییر نکند، با کاهش رفاه “قابل توجه” روبرو خواهد شد | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک گزارش به سفارش دولت …