کاهش تولید جگوار لندرور در کارخانه های بریتانیا تا بهار | جگوار لندرور

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جگوار لندرور در حال کاهش تولید در کارخانه های خود در بریتانیا تا بهار است که نشانه ای از تلاش مداوم خود برای تامین نیمه هادی ها در میان کمبود جهانی است.

به گفته منابع صنعتی، این خودروساز که تیری بولوره، مدیر اجرایی آن هفته گذشته استعفای خود را اعلام کرد، تصمیم گرفته است تولید کارخانه‌های سولی‌هول و هالوود را بین ژانویه تا پایان مارس کاهش دهد زیرا تلاش می‌کند سودآورترین مدل‌های خود را در اولویت قرار دهد.

JLR و سایر خودروسازان از اوایل سال 2021 با کمبود نیمه هادی ها مواجه بوده اند. بسیاری از خودروسازان با شروع همه گیری ویروس کرونا سفارشات خود را برای تراشه های کامپیوتری قطع کردند، اما زمانی که تقاضا دوباره افزایش یافت، خود را در انتهای صف قرار دادند.

بر اساس داده‌هایی که روز جمعه توسط انجمن تولیدکنندگان و بازرگانان موتور، یک گروه لابی منتشر شد، تولید خودرو در بریتانیا در ماه اکتبر تنها کمی بیش از نیمی از سطح قبل از همه‌گیری سال 2019 بود.

این صنعت در بریتانیا 69524 خودرو تولید کرد که 48 درصد نسبت به سال 2019 کاهش داشت، اگرچه نسبت به سال گذشته 7 درصد بهبود داشت.

JLR، بزرگترین خودروساز بریتانیا، در نوامبر امسال رکورد سفارش بیش از 205000 خودرو را گزارش کرد، اما کمبود تراشه تلاش های آن را برای افزایش تولید نسخه های جدید رنج روور و رنج روور اسپورت خود که هر دو در سولی هال ساخته شده اند، پیچیده کرده است. و Defender آن که ساخت اسلواکی است.

کارخانه Solihull در غرب میدلندز، از دو شیفت به یک شیفت در بخش‌هایی از کارخانه که رنج روور ولار و جگوار F-Pace را با قیمت پایین‌تر تولید می‌کنند، جابه‌جا می‌شود، در حالی که یک شیفت اضافی برای تولید پانل‌های بدنه رنج روور اضافه می‌کند. کارخانه Halewood در مرسی ساید نیز به یک شیفت کاهش می یابد. این کارخانه دیسکاوری اسپورت و رنجروور ایووک کوچکتر را تولید می کند.

اختلال بیشتر زمانی رخ می دهد که مالک هندی JLR، تاتا، به دنبال یک مدیر اجرایی جدید برای کسب و کار، پس از اعلام غافلگیرکننده استعفای بولوره به دلایل شخصی است. این خروج سوالاتی را در مورد استراتژی آینده JLR، و به ویژه رویکرد آن برای تقویت خط تولید خود ایجاد کرده است – اگرچه این شرکت اصرار دارد که استراتژی بدون تغییر باقی بماند.

در کوتاه‌مدت، خودروسازان نیز احتمالاً با تقاضای کمتری مواجه خواهند شد، زیرا بریتانیا با رکود طولانی‌مدت مورد انتظار و کاهش استانداردهای زندگی روبه‌رو می‌شود.

JLR در 18 ماه گذشته زیان ده بوده است، اما در ارائه جدیدترین نتایج مالی این شرکت در نوامبر امسال، Bolloré گفت که معتقد است عرضه نیمه هادی ها در ماه های آینده بهبود خواهد یافت.

وی گفت: انتظار داریم در نیمه دوم سال به بهبود عملکرد خود ادامه دهیم، زیرا توافقات جدید با شرکای نیمه هادی اجرایی می شود و ما را قادر می سازد خودروهای بیشتری بسازیم و به مشتریان خود تحویل دهیم.

JLR هنوز برای کاهش تغییرات پس از پایان ماه مارس برنامه‌ریزی نکرده است و برای تامین طولانی‌مدت عرضه نیمه‌رساناهای خود تلاش کرده است. ماه گذشته قراردادی با Wolfspeed در ایالات متحده برای تامین نیمه هادی های کاربید سیلیکون اعلام کرد.

سخنگوی JLR گفت: «ما همچنان به مدیریت فعال الگوهای عملیاتی کارخانه‌های تولیدی خود ادامه می‌دهیم، در حالی که صنعت با اختلال زنجیره تأمین نیمه‌رساناهای جهانی مواجه است.

تقاضا برای وسایل نقلیه ما همچنان قوی است. ما انتظار داریم که عملکرد ما در نیمه دوم سال با اجرایی شدن توافقات جدید با شرکای نیمه هادی که به ما امکان می دهد خودروهای بیشتری بسازیم و به مشتریان خود تحویل دهیم، به بهبود ادامه دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: اروپا باید در زمستان امسال صد هزار پناهنده اوکراینی را آماده کند.

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس شورای پناهندگان نروژ (NRC) در …