Rishi Sunak اولویت ها را به آب بندی سوراخ ها در یک کشتی در حال غرق شدن تغییر می دهد | ریشی سوناک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

زمانی که ریشی سوناک صدراعظم بود، دستیاران و وزرای خزانه داری می گفتند که او عمیقاً در جزئیات غوطه ور بود و می توانست به صفحات گسترده یا گزارش ها بر اساس شماره فصل و به صورت صمیمانه مراجعه کند. شغل نخست وزیری کار بسیار متفاوتی است که نزدیک ترین دستیاران او در شماره 10 می گویند که او شروع به درک آن کرده است یعنی انتخاب اولویت های بسیار خاص.

سوناک به نمایندگانی که اخیراً او را دیده‌اند پیشنهاد کرده است که سه اولویت اصلی برای نخست‌وزیری‌اش دارد: تثبیت اقتصاد، مقابله با گذرگاه‌های قایق‌های کوچک در کانال و کاهش فشارها بر NHS.

نکته قابل توجه در مورد این اولویت ها این است که هیچ کدام دیدگاه خود سوناک یا حتی واقعاً انتخاب او نیست. این دولت به عنوان مدیریت است – تقریباً برعکس لیز تراس که بیش از هر چیز بر اساس ایدئولوژی حکومت می کرد.

اما سبک مدیریتی سوناک احتمالا تنها راه بقای اوست زیرا شدت بحران ها دو سال آینده نخست وزیری او را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

در بیانیه پاییزی چیزهای باارزشی وجود دارد که به ما چیزی در مورد ایده های سوناک برای رشد، با مناطق سرمایه گذاری به شدت رقیق شده، اصلاحات برنامه ریزی در توقف، و عدم تمایل به دنبال کردن سرمایه گذاری سبز از جمله حفظ ممنوعیت باد خشکی، به ما می گوید.

در بیشتر موارد، او مانند نخست وزیری عمل می کند که درک کرده است که احتمالاً تنها دو سال در شماره 10 و زمان گرانبهای کمی برای ساختن میراثی به جز بستن سوراخ هایی در یک قایق در حال غرق شدن دارد.

این حس از یک دولت در حالت بقای محض به نمایندگان محافظه‌کار – که تاکتیک‌های خودشان را اتخاذ می‌کنند – فیلتر شده است. برخی به طور کامل این موضوع را بررسی کرده‌اند، که در پاسخ خاموش به بیانیه پاییزی دیده می‌شود، جایی که نمایندگان محافظه‌کار با اشاره به افزایش مالیات‌ها که قبلاً در زمان بوریس جانسون علیه آن‌ها اعتراض کرده بودند، سری تکان دادند.

دیگران از هر گونه تظاهر به هر چیزی غیر از مسائل محلی خود چشم پوشی می کنند. بارزترین نمونه آن، شورش بزرگی است که در لایحه همسطح سازی شکل می گیرد، جایی که تقریباً 50 نماینده مجلس حرکتی را برای لغو همه اهداف مسکن امضا کرده اند.

حزب کارگر از این اصلاحیه حمایت نخواهد کرد و در مواقع عادی، یک دولت می تواند با شورشیان روبرو شود و به آنها بگوید کجا بروند.

اما منابع در وزارت و همچنین نمایندگان مجلس گفته اند که نخست وزیر آمادگی ندارد سوراخ دیگری در قایق ایجاد کند. اقتدار او بر این است که گزینه اجماع به عنوان نخست وزیر باشد. او مأموریت خود را صرفاً از نمایندگان مجلس می گیرد.

اگر سوناک اکثریت پارلمانی خود را در رای گیری زودهنگام از دست بدهد – و مجبور شود به حزب کارگر تکیه کند – در این صورت عملاً دیگر مسئولیت خود را ندارد. بنابراین نمایندگان مجلس انتظار دارند که مصالحه ای در مورد اهداف خانه سازی پیدا شود که می تواند منجر به فلج اقتصادی بیشتر شود.

بسیاری از مسائل دیگر وجود دارد که این موضوع می‌تواند به سوناک ادامه دهد – لایحه آسیب‌های آنلاین که در آن نمایندگان مجلس، از جمله برخی در کابینه خود، نگرانی‌های خود را در مورد تعاریف «قانونی اما مضر» از محتوا در این لایحه ابراز کرده‌اند.

شورش دیگری در باد خشکی در حال شکل گیری است – با حمایت بوریس جانسون، تراس و وزیر هم سطح او، سیمون کلارک، و همچنین نمایندگان پارلمان در سراسر حزب. و این ردیف می‌تواند طولانی‌تر ادامه یابد، و کریس اسکیدمور، نماینده مجلس، در اوایل ژانویه یک بررسی خالص صفر ارائه کرد.

سوناک همچنین باید به زودی تصمیم بگیرد که با توقف قیمت انرژی – برای خانه ها و مشاغل – در زمانی که این طرح در آوریل به پایان می رسد و با پیش بینی هایی که هنوز هم افزایش چشمگیر دارد، چه کند.

همچنین هنوز خشم نمایندگان مجلس در مورد عبور قایق های کوچک از کانال مانش رخ نداده است – و لزوم اسکان پناهندگان در هتل های بیشتر و بیشتر، به این معنی که اسکان در برخی از حوزه های انتخابیه نمایندگان مجلس برای اولین بار است.

و NHS هنوز به اوج بحران زمستانی نرسیده است، با پیشنهاداتی مبنی بر اینکه دولت باید کمک نظامی برای خدمات بهداشتی یا بازگشایی بیمارستان های نایتینگل را در نظر بگیرد.

قبل از اینکه سوناک بتواند به برنامه کاری خود فکر کند، باید همه این مسائل حل شود. اما او همچنین در انتخابات بعدی با این چشم‌انداز مواجه می‌شود که چیزهای باارزشی برای گفتن ندارد – فراتر از بیان کاهش هزینه‌های بیشتر.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

میشل مون، همتای محافظه‌کار، از مجلس اعیان مرخصی می‌گیرد | میشل مون

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، سخنگوی او گفته است، میشل مون، …