خرید وحشت زده در پکن به عنوان شهر، مراکز قرنطینه جدیدی را اضافه می کند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پکن — ساکنان پایتخت چین روز جمعه در حال خالی کردن قفسه‌های سوپرمارکت‌ها و برنامه‌های تحویل بی‌نظیر بودند، زیرا دولت شهر دستور ساخت سریع مراکز قرنطینه کووید-19 و بیمارستان‌های صحرایی را صادر کرد.

عدم اطمینان و گزارش های پراکنده و تایید نشده از قرنطینه حداقل در برخی از مناطق پکن باعث افزایش تقاضا برای مواد غذایی و سایر مواد شده است، چیزی که ماه ها در شهر دیده نمی شد.

موارد روزانه کووید-19 در سراسر کشور به رکورد 32695 نفر رسیده است. از این تعداد، 1860 نفر در پکن بودند که اکثر آنها بدون علامت بودند.

مراکز قرنطینه بداهه و بیمارستان‌های صحرایی که با عجله در سالن‌های ورزشی، مراکز نمایشگاهی و دیگر فضاهای سرپوشیده بزرگ و باز پرتاب شده‌اند، به دلیل ازدحام بیش از حد، بهداشت ضعیف، منابع غذایی کمیاب و چراغ‌هایی که 24 ساعت روشن می‌مانند، بدنام شده‌اند.

به اکثر ساکنان شهر قبلاً توصیه شده است که مجتمع‌های خود را ترک نکنند، که برخی از آنها حصارکشی شده‌اند. در ورودی‌ها، کارگرانی که سر تا پا با لباس‌های سفید سفید پوشیده شده‌اند، جلوی افراد غیرمجاز را می‌گیرند و مطمئن می‌شوند که ساکنان برنامه‌های سلامت تلفن همراه خود را اسکن می‌کنند تا بتوانند وارد شوند. .

برخی از خدمات تحویل مواد غذایی پکن به ظرفیت رسیده است.

افزایش تقاضا همراه با کمبود کارگر باعث شد که برخی از مشتریان نتوانند روز جمعه برای غذا و لوازم مورد نیاز از خدمات محبوب خواربار فروشی آنلاین مانند Freshippo و Meituan Maicai در Alibaba رزرو کنند.

برخی از کاربران چینی به صورت آنلاین گفتند که کارگران تحویل دهنده وجود داشتند که مجتمع های آنها قفل شده بود و به کمبود کارگر کمک می کرد. آسوشیتدپرس قادر به تایید مستقل این گزارش ها نبود.

علی بابا بلافاصله نظری نداد.

در کنفرانس خبری بعدازظهر جمعه، خو هجیان، سخنگوی دولت شهر، گفت که “تقویت مدیریت و ضمانت خدمات” مراکز قرنطینه و بیمارستان‌های صحرایی که در آن افرادی که آزمایش کووید-19 مثبت دارند یا در تماس نزدیک با یک فرد آلوده بوده‌اند، ضروری است. توسط پلیس به آنجا منتقل می شوند.

ژو گفت که مقامات باید ساخت و ساز خود را “شتاب بیشتری بخشند” و “تخصیص فضا، امکانات، مواد، پرسنل و سایر منابع را هماهنگ کنند.”

مقامات در روزهای اخیر بارها تاکید کرده‌اند که چین باید به سیاست سخت‌گیرانه «صفر کووید» خود پایبند باشد که قرنطینه، آزمایش‌های انبوه و قرنطینه را برای هر کسی که مشکوک به تماس با ویروس است، الزامی می‌کند. این سیاست به‌عنوان تلفات شدیدی بر اقتصاد و متزلزل کردن زندگی در بسیاری از شهرهای چین تلقی می‌شود، که سازمان بهداشت جهانی و سایرین را وادار می‌کند که خواستار تغییر در مسیر شوند – خواسته‌هایی که حزب کمونیست حاکم با عصبانیت آن را رد کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

فرانسه 2-1 دانمارک: دوبل امباپه به فرانسه کمک کرد تا به مرحله حذفی جام جهانی برسد

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، کیلیان امباپه دو گل به ثمر …