ردیاب هواشناسی: باران شدید و سیل شدید بالکان را درنوردید | اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در اروپا، جاری شدن سیل به دلیل باران شدید شش نفر را کشته، باعث تخلیه و خسارت قابل توجهی در بخش‌هایی از بالکان شده است. فشار کم با مرکز جنوب ایتالیا بادهای جنوب غربی پر از رطوبت را در آخر هفته در سراسر منطقه به همراه داشت. بارش های سیل آسا منجر به آبگرفتگی صدها خانه و همچنین هزاران جریب زمین کشاورزی شد. بخش‌هایی از آلبانی به‌ویژه به شدت آسیب دیدند، با بارندگی 400 میلی‌متری در 12 ساعت در 20 نوامبر، که باعث شد رودخانه درینی حدود 100 میلی‌متر از کرانه‌های خود خارج شود. در نزدیکی مونته نگرو، باران شدید باعث شد که رودخانه Morača در عرض 10 ساعت بیش از 4 متر افزایش یابد.

طوفان دنیز بعداً در روز دوشنبه 21 نوامبر و تا سه شنبه بارندگی شدید و بادهای شدید را به اسپانیا و مایورکا آورد. وزش باد با سرعت 84 مایل در ساعت دوشنبه شب در Serra d’Alfabia در مایورکا ثبت شد و تیم آتش نشانی برای 10 حادثه از سقوط درختان گرفته تا امداد و نجات کوهستانی فراخوانده شد. بادهای شدید همچنین به قایق ها در پورت دو سولر خسارت وارد کرد. این طوفان امواج قابل توجهی به همراه داشت که ارتفاع برخی از آنها به 5 متر می رسید.

در همین حال، پس از یک دوره طولانی بارش شدید برف، بخش‌هایی از ایالت نیویورک در ایالات متحده در این هفته کمی تسکین یافته است، زیرا شرایط برای هفته شکرگزاری ملایم‌تر شده است. یک فرآیند هواشناسی به نام بارش برف “اثر دریاچه” مسئول انباشته شدن برف بالقوه رکوردشکنی در بخش هایی از ایالت بود. این فرآیند زمانی اتفاق می‌افتد که هوای سرد و خشک از روی توده‌های نسبتاً گرم آبی عبور می‌کند و انرژی لازم برای بارش‌های مکرر برف سنگین را فراهم می‌کند که اغلب در همان مناطق بادی تمرین می‌کنند. بدترین مناطق آسیب دیده شامل شهرستان بوفالو در شمال شرقی دریاچه ایری و شهرستان های شمال شرق دریاچه انتاریو بود. از ساعت 7 صبح روز 20 نوامبر، 50 تا 130 سانتی متر (1.5-4 فوت) برف به طور گسترده در این مناطق ثبت شد. پارک ارچارد در ایری کانتی تا ساعت 7 صبح روز شنبه 19 نوامبر در زیر تقریبا 2 متر (6 فوت 5 اینچ) برف قرار داشت که 167 سانتی متر از این میزان در یک دوره 24 ساعته در 17 و 18 نوامبر بارید. در صورت تایید، رکورد موجود شهرستان برای بارش برف در یک دوره 24 ساعته 40 سانتی متر (1 فوت 4 اینچ) شکسته خواهد شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دادی ویر، ردیف دوم سابق اسکاتلند و شیرها، در سن 52 سالگی درگذشت | تیم اتحادیه راگبی اسکاتلند

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتحادیه راگبی اسکاتلند اعلام کرد، دادی …