Ofgem قوانین جدید انرژی را اعلام می کند، اما از سپرده های مشتریان “محافظت نمی کند” | Ofgem

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تنظیم کننده انرژی قوانین خود را برای محافظت از خانوارها تقویت کرده است، زیرا مالیات دهندگان مجبور شدند یک صورتحساب 9.2 میلیارد پوندی را در زمان ورشکستگی تامین کنندگان دریافت کنند – اما به دلیل عدم حمایت از سپرده های مصرف کنندگان مورد انتقاد قرار گرفت.

Ofgem بسته ای از اصلاحات را اعلام کرده است که برای تقویت حمایت از مصرف کننده و اطمینان از انعطاف پذیری بیشتر تامین کنندگان انرژی در برابر شوک های بازار طراحی شده است.

تقریبا 30 تامین کننده انرژی از زمان شروع بحران انرژی سقوط کرده اند. تخمین زده می شود که سقوط Bulb که تا کنون بزرگترین خرابی است، تنها 6.5 میلیارد پوند برای مالیات دهندگان هزینه داشته باشد، در حالی که خرابی های باقی مانده حدود 2.7 میلیارد پوند برای مصرف کنندگان هزینه خواهد داشت. بسیاری از شکست‌ها به دلیل ترازنامه‌های ضعیف تأمین‌کنندگان بود که با افزایش سریع قیمت عمده‌فروشی گاز آشکار شد.

در پاسخ، Ofgem مجموعه‌ای از اصلاحات را پیشنهاد می‌کند، از جمله تعیین حداقل مقدار سرمایه‌ای که تامین‌کنندگان باید داشته باشند. کاهش ریسک و هزینه خرابی تامین کنندگان

با این حال، تنظیم کننده بریتانیای کبیر گفت که استفاده از مانده های اعتباری را فقط «نزدیک» نظارت خواهد کرد. برخی از شرکت‌های انرژی، از جمله مالک بریتانیایی گاز، سنتریکا، استدلال کرده‌اند که اعتبار مشتری باید محصور شود تا از استفاده تامین‌کنندگان از پول مصرف‌کنندگان برای سایر اهداف شرکتی جلوگیری شود. رقبا، از جمله Octopus، گزینه های ارزان تری را پیشنهاد کرده اند.

کریس اوشی، مدیر اجرایی Centrica، از این تصمیم انتقاد کرد و اوفگم را به “انصراف از مسئولیت” متهم کرد.

او گفت: «وقتی مشتریان هزینه انرژی خود را از قبل پرداخت می‌کنند، به تأمین‌کننده خود اعتماد می‌کنند تا از پولی که به سختی به دست آورده‌اند مراقبت کند. آن‌ها از اینکه بفهمند پولشان برای تأمین مالی فعالیت‌های تجاری روزمره استفاده می‌شود، وحشت زده می‌شوند، اما این دقیقاً همان چیزی است که در برخی شرکت‌ها اتفاق می‌افتد و اعتماد به بازار را تضعیف می‌کند.

“اگر و زمانی که یک تامین کننده بزرگ شکست بخورد، بی پروایی تصمیم برای رسیدگی نکردن به این موضوع برای همه روشن خواهد شد.”

Ofgem گفت که اگر استفاده از موجودی مشتری “بی پروا” تشخیص داده شود، اقدامات بیشتری انجام خواهد داد.

مصرف‌کنندگان معمولاً در ماه‌های تابستان نسبت به مصرف بیش از حد پرداخت می‌کنند و پیش‌پرداخت‌های بزرگی را نزد تأمین‌کنندگان ایجاد می‌کنند که سپس در طول زمستان تمام می‌شوند.

جاناتان برلی، مدیر اجرایی Ofgem، قبلاً گفته بود که برخی شرکت‌های انرژی از مانده اعتباری مشتریان «مانند کارت اعتباری شرکت بدون بهره» استفاده می‌کنند.

او روز جمعه گفت: «ما می‌خواهیم تأمین‌کنندگان بتوانند نوآورانه و پویا باشند و در عین حال از ثبات مالی آن‌ها اطمینان حاصل کنند و از پول مشتریان محافظت شود.

این یک تعادل ظریف است و در حالی که Ofgem به دنبال کسب‌وکارهایی با سرمایه خوب است که می‌توانند نوسانات قیمت را تحمل کنند، ما همچنین نمی‌خواهیم بازار را برای تامین‌کنندگان جدید مسدود کنیم یا تامین‌کنندگان را مجبور کنیم روی سرمایه‌های زیادی که می‌توانند روی ایده‌های نوآورانه سرمایه‌گذاری کنند، بنشینند. ما به دنبال دیدگاه‌هایی در سراسر صنعت هستیم و مدل‌های کسب‌وکار متفاوتی را که عرضه‌کنندگان دارند، در مورد اینکه آیا تعادل مناسبی بین انعطاف‌پذیری و رقابت ایجاد کرده‌ایم را تشخیص می‌دهیم.

Ofgem تلاش کرد تا رقابت را در بازار بهبود بخشد، اما به دلیل اینکه بحران انرژی تشدید شد و بسیاری از شرکت‌های تازه وارد شکست خوردند، به دلیل کندی برای عمل کردن مورد انتقاد قرار گرفت.

قوانین جدید همچنین تامین کنندگان را ملزم می کند تا پول مورد نیاز برای خرید انرژی های تجدیدپذیر را جمع آوری کنند.

Ofgem از مشاوره در مورد یک رشته اصلاحات دیگر، از جمله بررسی نرخ بازده سرمایه گذاری های تامین کنندگان و به روز رسانی سقف قیمت خود خبر داد. انتظار می رود این اصلاحات در بهار آینده آغاز شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …