بر اساس قوانین پس از برگزیت مرد انگلیسی از دانمارک اخراج می شود | برگزیت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک مرد انگلیسی از دانمارک اخراج می شود زیرا نمی دانست باید برای ماندن در این کشور پس از برگزیت درخواست دهد.

به ویل هیل 37 ساله دستور داده شد تا یکشنبه آنجا را ترک کند. درخواست او برای اقامت، که با سه هفته تاخیر ارائه شده بود، و درخواست تجدید نظر از مقامات مهاجرت رد شده بود.

او روز جمعه به لندن بازخواهد گشت و حرفه امنیت سایبری خود و نامزدش، آیدا بوگلوند لارسن را پشت سر خواهد گذاشت که گفت این تصمیم او را “نگران، گیج و عصبی” کرده است. عروسی که آنها در ژانویه برنامه ریزی کردند اکنون در هاله ای از ابهام قرار دارد.

او گفت: «اگر برگزیت نبود این اتفاق برای من نمی افتاد، زیرا با من به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا رفتار می شد.»

پرونده هیل دو هفته پس از آن فاش شد که یک تبعه بریتانیایی دیگر، فیلیپ راسل، گفت که چگونه او نیز با اخراج مواجه است. مانند هیل، او تا پس از پایان مهلتی که باید برای ماندن در دانمارک پس از برگزیت درخواست می‌کرد، نمی‌دانست و به این دلیل که درخواستش چهار روز تأخیر داشته است، دستور ترک آن را تا 6 دسامبر صادر کرده است.

او از دولت بریتانیا خواست که رفتار دانمارک را محکوم کند. وی گفت: “دانمارک از بی کفایتی خدمات مهاجرتی خود به عنوان بهانه ای برای اخراج شهروندان بریتانیایی استفاده می کند.”

مادس فوگلد، سخنگوی حزب لیبرال اتحادیه اروپا، گفت که این پرونده ها نقض توافقنامه خروج است و از اداره مهاجرت دانمارک، SIRI، خواست تا پرونده 290 بریتانیایی که با تاخیر برای اسناد برگزیت درخواست داده اند، دوباره بررسی کند.

او به روزنامه پولتیکن گفت که ارتباط SIRI به اتباع بریتانیا در مورد نیاز به درخواست مجدد برای حقوق اقامت برای زندگی پس از برگزیت “نارضایت‌کننده و کارساز نیست”.

هیل که به ماندن در همه پرسی برگزیت رأی داد، گفت که چاره ای جز بازگشت به خانه والدینش در ساری ندارد. او اکنون در حال برنامه ریزی برای درخواست ویزا بر اساس قوانین اتحاد خانواده است و امیدوار است که عروسی خود را که برای پایان ژانویه در دانمارک برنامه ریزی شده است، از دست ندهد.

بر اساس توافقنامه خروج، هر شهروند اتحادیه اروپا در بریتانیا یا شهروند بریتانیایی در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌تواند با داشتن اقامت، اشتغال و حقوق رفاه اجتماعی در کشور بماند. دانمارک مهلتی را تا 31 دسامبر 2021 برای درخواست های اقامت تعیین کرده است، اما راسل و هیل هر دو می گویند که هیچ ارتباطی در این زمینه دریافت نکرده اند.

هیل گفت: «به‌جز اینکه در کما باشم و بگویم نمی‌دانستم که باید این کار را انجام دهم، به نظر نمی‌رسد راهی برای دور زدن این کار وجود داشته باشد.

هنگامی که درخواست او در ابتدا رد شد، او درخواست تجدید نظر داد تا با درخواست‌های مدارک زندگی و کار مستقر در دانمارک موافقت کند.

آنها از من خواستند که اطلاعات زیادی در مورد کار، زندگی شخصی، رابطه با شریک زندگی ام و همه چیز ارائه دهم. حتی از من خواستند که عکس من و آیدا را تهیه کنم و در نهایت به دلیل از دست دادن مهلت آن را رد کردند. آنها اصلاً علاقه ای به این نداشتند که من در کشور ادغام شده ام، تمام وقت کار می کنم، مالیاتم را می دهم.

سخنگوی SIRI گفت که نمی تواند در مورد موارد فردی اظهار نظر کند. او گفت که وزارت “همه تلاش” خود را انجام داده است تا اطمینان حاصل کند که روند درخواست تا حد امکان آسان است و دولت “کمپین های اطلاعاتی با اطلاعات گسترده در مورد عواقب برگزیت و راهنمایی در مورد نحوه درخواست” راه اندازی کرده است.

SIRI گفت که 290 درخواست دیر دریافت کرده است که نشان می دهد بسیاری از اتباع بریتانیا اکنون با اخراج مواجه هستند.

وزارت خارجه انگلیس اعلام کرد که دولت بریتانیا کمپین بزرگی را برای اطلاع دادن به اتباع بریتانیا از تأثیر برگزیت به راه انداخته است و بیش از 18000 شهروند بریتانیایی برای حقوق اقامت پس از برگزیت در دانمارک درخواست داده اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: “مقامات دانمارک در صورت وجود دلایل منطقی برای از دست دادن مهلت، درخواست های دیرهنگام را می پذیرند.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

روترهام: تحقیقات پس از آن که خانواده گفتند پسر 5 ساله پس از اینکه بیمارستان او را دور کرد درگذشت | یورکشایر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک مرکز درمانی در یورکشایر …