کینه بی پایان جاستین لنگر، تابستان جدید کریکت را تهدید می کند | تیم کریکت استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آو بنابراین تور شکایت جاستین لنگر آغاز می شود. یک مصاحبه طولانی پادکست که به یک مقاله آنلاین و صفحات پشتیبان در سرتاسر پایگاه خبری نیوز کورپ تبدیل می‌شود و برای چندمین بار مرور می‌کند که مربی سابق کریکت استرالیا هنوز از پایان دوره تصدی خود در نه ماه پیش خوشحال نیست. شبیه آزمون گابا در سال 2015 است، زمانی که رایان هریس، بازیکن بازنشسته، یک دور افتخار در پشت یک یوتی گرفت که نیمی از ورزشگاه بسته شد. در حال حاضر مدار لانگر خیلی طولانی شده است و یک چهره تنها را ترک کرده است که روی صندلی های خالی تکان می دهد.

در نامه استعفای او در فوریه آمده بود که دیگران خواهان یک جهت تازه هستند و “من به این تصمیم احترام می گذارم”. در ماه مه مشخص بود که او به این تصمیم احترام نمی گذارد. او در خانه دولتی استرالیای غربی در مورد یک بتن‌ساز خشن صحبت کرد که اشک‌آلود از غیبت او ابراز تاسف کرد، سپس کریکت استرالیا را در طول یک سخنرانی در اتاق بازرگانی WA به زبان آورد. هم قبل و هم بعد از استعفا، هم تیمی‌های سابقش متحدان او بودند، همه از ریکی پونتینگ و شین وارن پایین‌تر از مشاغل رسانه‌ای خود در کمپینی استفاده کردند که از انتصاب مجدد به ناامیدی تغییر کرد.

حالا این قسمت می آید. لانگر می تواند بگوید که او فقط به سؤالات پاسخ می داد، اما او تصمیم گرفت مصاحبه ای انجام دهد که در آن این سؤالات اجتناب ناپذیر بود. او باید می دانست که یک مربی که به بازیکنان سابقش شلیک می کند، تیتر خبرها می شود. بسیاری از روزنامه نگاران از کلمه منبع استفاده می کنند. من می‌گویم این کلمه را به ترسو تغییر دهید.

رابطه پیچیده ای بین لانگر و رسانه برقرار می کند. به عنوان مربی او اغلب در مورد فشار موشکافی صحبت می کرد، گاهی اوقات به عنوان نشان افتخار، و گاهی اوقات به عنوان دلیل نزاع. در هر صورت او به آنچه گفته شد توجه زیادی داشت. در یکی از مراحل سریال هند از دست رفته در سال 2020/21، او به بازیکنان دستور داد که چیزی در مورد آنها نوشته شده نخوانند، سپس از پوشش عصبانی می شوند و خودش آن را به آنها منتقل می کند. او ممکن است اگر از مقاله ای لذت می برد با پاسخ سخاوتمندانه با نویسندگان تماس می گیرد و اگر از مقاله ای ناراضی بود می توانست آنها را به شدت آگاه کند. اکنون رسانه ها از کار خارج شده اند و ابزاری برای تسویه حساب هستند.

کینه پایدار این است که بازیکنان نارضایتی خود را به طور ناشناس با خبرنگاران در میان گذاشتند. منصفانه در یک نگاه – چه کسی آن را دوست دارد؟ اما جایگزین را در نظر بگیرید. بازیکنان به CA گفته بودند که مشکلی وجود دارد و نادیده گرفته می شدند. لانگر در سطح عمومی محبوب بود و به همین دلیل از حمایت کامل هیئت مدیره برخوردار بود. انتظار اینکه بازیکنان فردی به مربی و تاثیرگذارترین انتخاب کننده بگویند که کار کردن با او خیلی سخت است، به سختی منصفانه است. بازیکنان حرفه خود را در خط داشتند.

و چرا سر خود را بالاتر از جان پناه قرار دهید، در حالی که رسانه ها به جای موضوع، موضوع را در مورد فرد مطرح می کنند؟ نگاهی بیندازید که مصاحبه لانگر این هفته روی تست و کاپیتان یک روزه پت کامینز تمرکز کرده است، حتی اگر پست مربیگری او در زمان کاپیتان توپ سفید آرون فینچ و سردار آزمون تیم پین به پایان رسید. کامینز که قبلاً به دلیل اشاره به اینکه تغییرات آب و هوایی ممکن است مشکل ساز باشد، هدف حواشی قرار گرفته است، اکنون توسط آن کارشناسان به دلیل برکناری مربی پس از شش هفته از کار خود سرزنش می شود، در حالی که لانگر به عنوان یک چهره مشهور جناح راست شناخته شده است. .

با کنار گذاشتن غوغای هیاهوهای قدیمی که فکر می کنند تنبیه بدنی آنها را به مردان امروزی تبدیل کرده است، هیچ یک از آنچه اتفاق افتاده تعجب آور نیست. لانگر در سال 2018 زمانی که تیم مردان استرالیا در حالت تحقیر قرار داشت به عنوان یک مدیر کار سخت مشغول به کار شد. دوران نوازندگی او دوره ای بود که سلسله مراتب حاکم بود و درس ها بر این اساس تقسیم می شد که هر چه سخت تر باشند، بهتر. حتی با اجازه سس مایونز، یکی از داستان‌های بعد از شام او شامل دستیار بودن در آکادمی راد مارش و تماشای سوپرمو است که هر روز یک بازیکن جوان را انتخاب می‌کند تا یک به یک بوللاک بزند، قبل از اینکه از ترس آن‌ها سرگرمی زیادی پیدا کند. یک کارشناس انضباطی ممکن است برای مدتی در سطح بین المللی مفید بوده باشد، اما به زودی باید به چیز دیگری تبدیل شود.

در اوایل سال 2019، در مستند آمازون که لنگر را به نمایش گذاشت، عثمان خواجه کتک خورده به او می‌گوید که بازیکنانش او را بسیار ترسناک می‌دانند که نمی‌توان با او مخالفت کرد. مالکوم کان روزنامه نگار به عنوان افسر رسانه تیم کار می کرد. او بعداً گفت: “خیلی سریع یاد گرفتم که از سر راه جاستین لنگر دوری کنم، زیرا مطمئن نبودید که قرار است پاسخی دریافت کنید یا انفجاری.” من کاملا می‌توانم بفهمم بازیکنان از کجا آمده‌اند.» 18 ماه بعد در سریال هند، با انگشتان CA در گوش های CA، صحبت با مطبوعات تنها وسیله کشش بود.

حتی اگر بازیکنی با لنگر روبرو می شد، با استقبال مواجه نمی شد. در ژوئیه 2021 نگرانی های بازیکنان به طور مشترک مطرح شد و فینچ از جلسه با خوشحالی ظاهر شد و گفت که مربی همه چیز را در نظر گرفته است. لنگر در کنفرانس مطبوعاتی خود این موضوع را رد کرد و گفت که هیچ مشکلی در سبک او وجود ندارد و مانند همیشه ادامه خواهد داد. یک تور بازنده به بنگلادش با بررسی ها و اجلاس های بیشتری به رهبری فینچ و پین دنبال شد. در نهایت با تشخیص نقطه بحران، لانگر با تغییراتی موافقت کرد که تیم را از جام جهانی T20 و Ashes عبور داد. اما تعمیرات وصله شده به ندرت برای طولانی مدت دوام می آورد. CA می‌دانست که هیچ پیشنهاد بلندمدتی وجود نخواهد داشت، لانگر فکر می‌کرد که باید وجود داشته باشد، و مدیران اجازه دادند این وضعیت هفته‌ها پس از Ashes ادامه یابد.

لانگر حق دارد از این بابت ناراحت شود و تمدید قرارداد شش ماهه به عنوان یک ترفند تاکتیکی ارائه شد، با CA مطمئن بود که او هرگز با یک معامله کوتاه موافقت نخواهد کرد و از نظر فنی آنها را از اخراج او نجات خواهد داد. با این حال، او می‌توانست همه را با پذیرش آن و تبدیل آن به مثبت، با استفاده از خط پایان یک جام جهانی خانگی برای پشت سر گذاشتن تیم، گیج کند. حتی بازیکنانی که خواهان تغییر صحنه بودند هم می توانستند با آن کنار بیایند.

اما لنگر نتوانست، و بنابراین باید به تکرار بی عدالتی درک شده ادامه دهد. گلایه دیگر او این است که آنچه از او خواسته شده بود را انجام داده بود، سبک خود را تغییر داد، چند جام بزرگ به دست آورد و پاداشی دریافت نکرد. اما البته او به وضوح تغییری نکرده است، همانطور که رفتارش از آن زمان نشان داده است. کامینز به‌عنوان سخنگوی تیم درست پس از استعفا، پیش‌بینی کرده بود: «سؤال پس از موفقیت در چند ماه گذشته تبدیل به «آیا فکر می‌کنیم پایدار است؟» شد. روشی که او از آن زمان به بعد شکایت هایش را سر و صدا می کند، از هیچ پیشرفت عاطفی عمیقی صحبت نمی کند.

هیچ تمایل آشکاری برای دیدن دیدگاه دیگر وجود ندارد، هیچ آگاهی از دستبردن به شهرت خود، و هیچ حسی وجود ندارد که او به عنوان نماینده ای توسط اپورتونیست های بد ایمان در یک جنگ فرهنگی استفاده می شود. برای کسی که بیش از همه به عنوان یک میهن‌پرست خشن، یک کارمند سبز گشاد، یک پرچم‌دار و نگهبان آهنگ شناخته می‌شود، ظاهراً هیچ آگاهی وجود ندارد که او با هر طغیان تیم فعلی را سوراخ می‌کند. در پایان، شخصی برنده سیاسی است. با اظهار نظرهای تلویزیونی و صحبت کردن، تابستان پیش رو فضای زیادی برای صحبت جاستین لنگر خواهد داشت. به خاطر او و ما، بیایید امیدوار باشیم که او چیز جدیدی برای صحبت کردن پیدا کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کی‌روش به کلینزمن می‌گوید استعفا دهد و به اردوگاه ایران برود پس از اظهارنظر بی‌بی‌سی | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، کارلوس کی روش پس از آن …