«بهار دوم» در حالی که بریتانیا دمای بالاتر از میانگین را تجربه می‌کند | آب و هوای انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در میان توده‌های زرد و قهوه‌ای برگ‌های افتاده و قاب‌های اسکلتی درختان برگ‌ریز در پاییز امسال، یافته‌های شگفت‌انگیزی وجود دارد: شاخه‌های سبز و گل‌های درخشان.

کارشناسان می گویند دمای ملایم اخیر و شرایط مرطوب برخی از گیاهانی را که باید برای زمستان به خواب بروند تشویق کرده است تا دوباره به زندگی بازگردند و اثرات مخرب احتمالی بر چرخه طبیعت داشته باشند.

دومین بهار آشکار پس از ثبت بی سابقه 10 ماه دمای بالاتر از میانگین در بریتانیا، پس از موج گرمای تابستانی که رکوردشکن بود، فرا رسید.

جان دیوید، رئیس طبقه بندی باغبانی در انجمن سلطنتی باغبانی، گفت: «شرایط ملایم اخیر و باران فراوان باعث رشد غیر فصلی گیاهان می شود.

وی افزود: تابستان امسال باعث شد که تعداد زیادی از گیاهان، درختچه ها و درختان برای زنده ماندن در گرما و خشکسالی برگ های خود را از دست بدهند یا از بین بروند. قابل توجه بود که وقتی باران در سپتامبر برگشت، تعداد زیادی از گیاهان برگ‌های جدیدی تولید کردند که معمولاً در این زمان از سال این کار را نمی‌کردند، و برخی نیز دوباره گل دادند.

دیوید گفت که پاییز تاکنون “بسیار معتدل” بوده است و RHS Garden Wisley در ووکینگ، ساری، هنوز یخبندان هوا نداشته است.

او گفت: “به نظر می رسد آب و هوای معتدل همچنان ادامه خواهد داشت، زیرا ما در حال تجربه مجموعه ای از سیستم های عمیق کم فشار هستیم که از اقیانوس اطلس عبور می کنند و هوای گرم و مرطوب را به ارمغان می آورند.”

عکس درختان با برگ در پارک سنت جیمز، مرکز لندن، در 22 نوامبر.
بسیاری از درختان دیر برگ های خود را از دست داده اند، مانند عکس هایی که در پارک سنت جیمز لندن در 22 نوامبر گرفته شد. عکس: Steve Taylor/Sopa Images/Rex/Shutterstock

شمال انگلستان نیز دارای آب و هوای غیر فصلی بوده است، به طوری که یکی از باغبانان در یک ملک تراست ملی در آنجا گزارش می دهد که فوشیا و گل محمدی در ماه اکتبر شکوفا می شوند. او گفت که از آن زمان یخبندان “همه چیز را به عقب برگرداند”.

او افزود: «مطمئناً ما در حوالی اکتبر متوجه آب و هوای بسیار معتدل شدیم و این موضوع باعث طولانی شدن اوضاع شد. “اگر دوره خواب مناسبی نداشته باشید، در برخی مواقع در طول زمستان، می تواند مشکل ساز باشد.”

قلعه و باغ پاویس، در نزدیکی ولزپول، در ولز، درخت توت فرنگی خود را گفت: من درختان را یکی می کنم – یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین میوه‌ها در کشور – امسال دو برابر میوه تولید کرده بود که اولین بار بود که تیم باغبانی چنین افزایشی را مشاهده می‌کرد.

ند لومکس، باغبان باغ Bodnant در کانوی، می‌گوید: «چند گیاهی داریم که خارج از فصل گل می‌دهند، بیشتر رودودندرون‌ها، اما چند مورد دیگر نیز. برخی از گیاهان در حال حاضر به عنوان پاسخی به آب و هوای معتدل و مرطوب پس از تابستان طولانی، خشک و زمانی که به دلیل شرایط سخت امکان رشد وجود نداشت، به طور فعال رشد می کنند یا گل می دهند.

آلیس فاولر، باغبان، می گوید بسیاری از گیاهان در گلدهی «دوباره می روند». او گفت: “من در باغ خود یک خروار دارم که دقیقاً این کار را می کند.” «و اگر هوا معتدل باشد، گل رز اغلب در زمستان یک یا دو گل را بیرون می اندازد. بسیاری از گیاهان فرصت طلب هستند – اگر دمای هوا مناسب باشد و طول روز خوب باشد … آنها می توانند ادامه دهند. من حدس می‌زنم که یک مزیت تکاملی برای آن وجود دارد. آیا به دلیل تغییرات آب و هوایی بیشتر شاهد آن هستیم؟ بله حتما.”

فاولر گفت، گیاهانی که استعداد ژنتیکی برای بهره مندی از شرایط آب و هوایی کنونی دارند، این کار را انجام می دهند. اما گیاهانی که به دماهای سردتر متکی هستند ممکن است آسیب ببینند و اثرات ضربه‌ای در امتداد اکوسیستم وجود داشته باشد.

فاولر می‌گوید: «اگر شما یک گرده‌افشان هستید که به گیاهان خاص یا دمای قابل پیش‌بینی در زمان معینی وابسته هستید، پاییز گرم مشکل‌ساز است. شما در لحظه مناسب به خواب زمستانی نمی روید یا خیلی زود از خواب بیدار می شوید و چیزی برای خوردن ندارید. مثل همه پروانه های طاووسی که الان هستن.»

پیش‌بینی‌های اداره هواشناسی می‌گوید در بریتانیا در روزهای آتی باران بیشتری خواهد بارید و انتظار می‌رود دما به میانگین معمول نزدیک‌تر شود، بنابراین بهار دوم ممکن است دوام نیاورد. اما اثرات آن می تواند بسیار گسترده باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مادر آتش‌نشان لندنی که خود را به قتل رساند، از گزارش نفرین‌آور استقبال کرد | آتش نشانان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مادر یک آتش‌نشان که مرگ …