متا به دنبال حمایت دولت در برابر آتش سوزی قانون اتحادیه اروپا توسط ریس ماگ است | متا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فیس بوک و اینستاگرام از دولت در برابر آتش سوزی بیش از 4000 قانون اتحادیه اروپا در مورد کتاب های اساسنامه پس از برگزیت توسط جیکوب ریس ماگ خواسته اند.

در نامه‌ای به یک کمیته پارلمانی که قرار است روز جمعه منتشر شود، گروه مادر، متا، درخواست می‌کند که قوانین زیربنای شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی یا «به صراحت در جای دیگری حفظ شوند» یا «از محدوده» قانون حفظ شده اتحادیه اروپا (لغو و اصلاح) «حذف شوند». صورت حساب

ریچارد ارلی، مدیر سیاست عمومی بریتانیا در متا، می‌نویسد، اگر چنین نباشند، گروه‌هایی مانند فیس‌بوک «احتمال کمتری برای فعالیت در بریتانیا خواهند داشت».

استلا کریسی، نماینده حزب کارگر گفت که این لایحه می تواند شرکت های رسانه های اجتماعی را به طور تصادفی مجبور به خروج از بریتانیا کند.

بسیاری از ما می‌خواهیم که شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی در مورد نحوه استفاده از پلتفرم‌هایشان حسابرسی کنند. بستن آن‌ها به‌طور پیش‌فرض راهی برای انجام این کار نیست، اما متا خود می‌گویند به دلیل لایحه REUL دولت این امکان وجود دارد.»

از نمایندگان گروه‌های منافع خصوصی و عمومی دعوت شد تا در مشاوره در مورد این لایحه در اوایل نوامبر با انتقادات سازمان‌هایی از مؤسسه مدیران، اتحادیه‌های کارگری از جمله Unison، TUC و مؤسسه استانداردهای تجاری منشور (CTSI) مشارکت کنند. ، سازمانی که به حفاظت از سلامت و ایمنی مصرف کننده اختصاص دارد.

در نامه‌ای که روز جمعه منتشر شد، CTSI از دولت می‌خواهد تا تصویب این لایحه را به تعویق بیاندازد و هشدار می‌دهد که 250 قطعه «قانون حیاتی» وجود دارد که ایمنی مواد غذایی و محصولات، سلامت و رفاه حیوانات، تجارت منصفانه، تجارت سرکش و غارتگرانه، و اندازه‌شناسی قانونی را پوشش می‌دهد. – سیستمی برای اعمال وزن ها و معیارها تا مصرف کنندگان آنچه را که برای آن پرداخت می کنند دریافت کنند.

CTSI می‌گوید نظرسنجی انجام‌شده نشان داد که عموم مردم بیش از همه نگران این هستند که استانداردهای غذایی تحت تأثیر این لایحه قرار گیرد.

همچنین دریافت که رسیدگی به قوانین اتحادیه اروپا آخرین بار در فهرست اولویت‌های رأی دهندگانی است که بیشتر به هزینه زندگی و خدمات بهداشت عمومی اهمیت می‌دهند. این لایحه بحث برانگیز زاییده فکر وزیر بازرگانی سابق ریس ماگ بود.

این لایحه در مرحله کمیته در مجلس عوام است. این سازمان پیشنهاد می‌کند تا 4000 قانون را که همه چیز را پوشش می‌دهد، از آزمایش حیوانی محصولات آرایشی گرفته تا حقوق تعطیلات و حقوق غرامت مسافران، حذف کند، مگر اینکه این قوانین به طور فعال توسط وزیر حفظ شود. به دلیل اختیارات بی‌سابقه‌ای که به وزرا می‌دهد، به‌طور گسترده توسط کارشناسان حقوقی به‌عنوان «بی‌ملاحظه» و «ضد دموکراتیک» مورد انتقاد قرار گرفته است.

سرعتی که دولت می‌خواهد لایحه‌ای را که ریس ماگ در سپتامبر، زمانی که وزیر بازرگانی بود، ارائه کرد، نیز مورد انتقاد قرار گرفته است.

طبق یک بند به اصطلاح غروب، تمام قوانین اتحادیه اروپا که تا 31 دسامبر 2023 اصلاح یا به روز نشده اند، به طور خودکار خاموش می شوند.

این هفته این لایحه توسط ارزیاب مستقل دولت “مناسب برای هدف” توصیف شد.

Earley به کمیته نامه نوشت تا توجه خود را به مجموعه ای از قوانین ناشی از مقررات تجارت الکترونیکی (EC Directive) 2002 جلب کند که در خطر تغییر یا حذف قرار دارند.

این قوانین حاوی مقرراتی است که به عنوان “مسئولیت واسطه” شناخته می شود که از شرکت های رسانه های اجتماعی در برابر مسئولیت رفتار و محتوا محافظت می کند.

ارلی نوشت، گنجاندن دستورالعمل تجارت الکترونیک در محدوده این لایحه “نگرانی های جدی ایجاد خواهد کرد.”

او گفت که اگر حفاظت‌ها برای عملیات رسانه‌های اجتماعی حفظ نمی‌شد، «اثر نهایی» این بود که پلتفرم‌ها و وب‌سایت‌ها «احتمال کمتری می‌خواهند در بریتانیا فعالیت کنند و ممکن است از تبدیل بریتانیا به مرکزی برای محصولات جدید نوآورانه عقب‌نشینی کنند. و خدمات به روشی که دولت پیش بینی می کند».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اشاره به شورش محافظه‌کاران در ممنوعیت مزرعه بادی خشکی که منجر به دور برگشتی می‌شود | قدرت باد

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، وزیران در روزهای آینده در …