اعتصاب پرستاران در سراسر بریتانیا برای اولین بار در 15 و 20 دسامبر | پرستاری

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پرستاران در سراسر بریتانیا برای اولین بار طی دو روز در دو هفته قبل از کریسمس دست به اعتصاب خواهند زد، زیرا وزرا درخواست خود را برای گفتگوهای رسمی در مورد حقوق NHS رد کردند.

کالج سلطنتی پرستاری (RCN) گفت که اعضای آن در 15 و 20 دسامبر اعتصابات ملی – اولین اعتصاب در تاریخ 106 ساله خود – برگزار خواهند کرد. منابع ارشد گفتند که انتظار می رود این اقدام صنعتی در هر دو روز به مدت 12 ساعت ادامه داشته باشد – به احتمال زیاد بین ساعت 8 صبح تا 8 بعد از ظهر.

اقدام صنعتی بی‌سابقه ملی به‌طور جدی مراقبت‌ها را مختل می‌کند و احتمالاً اولین مورد از یک سری اعتصابات در زمستان و تا بهار توسط سایر کارکنان NHS، از جمله پزشکان جوان و کارکنان آمبولانس خواهد بود.

RCN گفت که این تاریخ ها را پس از رد پیشنهاد مذاکرات رسمی و مفصل توسط دولت بریتانیا به عنوان جایگزینی برای اقدام صنعتی تایید کرده است.

پت کالن، دبیر کل RCN، گفت: “وزرا بیش از دو هفته از زمانی که ما تایید کردیم که اعضای ما چنان بی عدالتی را احساس کردند که برای اولین بار دست به اعتصاب زدند، فرصت داشتند.” پیشنهاد من برای مذاکرات رسمی رد شد و در عوض، وزرا اقدام به اعتصاب را انتخاب کردند.

او گفت: «آنها قدرت و ابزار لازم را دارند تا با گشودن گفت‌وگوهای جدی که به اختلاف ما می‌پردازد، جلوی این موضوع را بگیرند.

“کارکنان پرستاری به اندازه کافی بدیهی انگاشته شده اند، به اندازه کافی دستمزد پایین و سطح پرسنل ناایمن دارند، به اندازه کافی نمی توانند به بیماران ما مراقبتی را که شایسته آن است ارائه دهند.”

این اعتصابات در انگلیس، ولز و ایرلند شمالی برگزار خواهد شد. RCN اعلام خواهد کرد که کدام کارفرمایان خاص NHS در هفته آینده تحت تأثیر قرار می گیرند، زمانی که اعلان های رسمی ارسال شود.

در اسکاتلند، RCN پس از بازگشایی مذاکرات پرداخت NHS توسط دولت اسکاتلند، اعلام اعتصاب خود را متوقف کرد.

در اوایل این ماه، RCN اعلام کرد که کارکنان پرستاری اکثر کارفرمایان NHS در سراسر بریتانیا به اعتصاب در مورد حقوق و ایمنی بیمار رای داده اند.

RCN گفت که علیرغم افزایش دستمزد حدود 1400 پوندی که در تابستان اعطا می شود، به دلیل جوایز متوالی زیر تورم از سال 2010، پرستاران با تجربه در شرایط واقعی 20 درصد بدتر هستند.

RCN گفت که استدلال اقتصادی برای پرداخت منصفانه به پرسنل پرستاری زمانی واضح بود که میلیاردها پوند برای کارکنان آژانس خرج می شد تا شکاف نیروی کار را کاهش دهد.

این سازمان افزود که در سال گذشته، 25000 پرسنل پرستاری در سراسر بریتانیا ثبت نام شورای پرستاری و مامایی را ترک کرده‌اند و حقوق ضعیف باعث کمبود کارکنان در سراسر کشور شده است، که هشدار داده است که بر ایمنی بیمار تأثیر می‌گذارد. تنها در انگلستان 47000 پست پرستاری ثبت شده در NHS وجود دارد.

سایر اتحادیه های صحی نیز در حال رای دادن به کارگران برای اقدام صنعتی هستند. آنها ماه‌هاست که هشدار داده‌اند که کارگران به‌دلیل حقوق و روحیه کم تعداد زیادی از کار را ترک می‌کنند که منجر به کمبود کارکنان در بیمارستان‌ها و سایر بخش‌های NHS می‌شود.

وس استریتینگ، وزیر بهداشت در سایه، گفت: “چرا وزیر بهداشت از مذاکره با پرستاران خودداری می کند؟ بیماران در حال حاضر نمی توانند به موقع درمان شوند، اعتصاب آخرین چیزی است که آنها نیاز دارند، با این حال دولت اجازه می دهد این اتفاق بیفتد. بیماران هرگز محافظه کاران را به خاطر این سهل انگاری نخواهند بخشید.»

استیو بارکلی، وزیر بهداشت، اصرار داشت که به خاطر کار سخت پرستاران “بسیار سپاسگزار” است و عمیقاً از اقدام صنعتی متأسف است. با این حال، او از باز کردن مذاکرات رسمی امتناع کرد و خواسته های RCN را “غیر مقرون به صرفه” توصیف کرد.

بارکلی افزود: «اولویت ما حفظ ایمنی بیماران است. “NHS برنامه هایی را برای به حداقل رساندن اختلال و اطمینان از ادامه فعالیت خدمات اضطراری آزمایش و آزمایش کرده است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

چین افراد مسن را در برنامه واکسیناسیون کووید-19 هدف قرار می دهد | چین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مقامات بهداشتی چین از تلاشی …