تقاضا برای خانه های اجاره ای در بریتانیا 23 درصد در یک سال افزایش یافته است، زیرا اجاره بها رکورد زده است | اجاره ملک

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تحقیقات نشان می‌دهد که تقاضا برای خانه‌های اجاره‌ای در سراسر بریتانیا تقریباً یک چهارم در یک سال افزایش یافته است، که فشار بیشتری را بر بازاری که بیش از حد اشتراک‌شده است، افزایش داده و اجاره‌های خصوصی را حتی بالاتر می‌برد.

بر اساس وب سایت املاک Rightmove، تعداد افرادی که در مورد خانه برای اجاره پرس و جو می کنند در این زمان در سال گذشته 23 درصد افزایش یافته است، که تا حدی توسط برخی از خریداران احتمالی که برنامه های خود را به حالت تعلیق درآورده اند به امید کاهش نرخ وام مسکن در سال گذشته افزایش یافته است. سال نو.

این امر به نوبه خود باعث افزایش میزان هزینه مالکان شده است، زیرا تحقیقات جداگانه ای از فاکستونز آژانس املاک لندن گزارش داده است که اجاره بها در پایتخت در 9 ماهه اول سال جاری 22 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است، با میانگین اجاره در حال حاضر. با رکورد 571 پوند در هفته.

با این حال، هزینه و در دسترس بودن وام های مسکن به دنبال یک آشفتگی دو ماه پس از افت بودجه کوچک دولت لیز تراس در بازار شروع به تسویه حساب کرده است، با نشانه هایی که ممکن است نرخ ها در سال آینده کاهش بیشتری پیدا کند.

میانگین اصلاح دو ساله از اوج 6.65 درصد در اواخر اکتبر به 6.12 درصد در حال حاضر کاهش یافته است. در همین حال، میانگین نرخ ثابت پنج ساله این هفته برای اولین بار از زمان مینی بودجه، طبق گفته Moneyfacts به زیر 6٪ کاهش یافت و اکنون به 5.92٪ رسیده است.

Rightmove هشدار داد که نرخ‌های وام مسکن در سطحی بالاتر از آنچه خریداران در سال‌های اخیر به آن عادت کرده‌اند، تثبیت خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود که بانک انگلستان تا بهار آینده نرخ پایه خود را به 4.25 درصد افزایش دهد، هرچند که کمتر از آن چیزی است که قبلاً تصور می‌شد.

خریدارانی که برای اولین بار از آن استفاده می‌کنند، بیشترین ضربه را از جهش نرخ‌های وام مسکن متحمل شده‌اند، به‌ویژه آن‌هایی که قبلاً از نظر مالی دچار مشکل بودند.

Rightmove گفت که آنها احتمالاً رقابت برای یک خانه اجاره ای مناسب بسیار شدیدتر از بازار فروش پیدا می کنند و انتخاب آنها محدودتر است. تعداد خانه های اجاره ای کوچکتر – استودیوها و املاک یک و دو خوابه – نسبت به سال گذشته 4 درصد کاهش یافته است، در حالی که در بازار فروش 13 درصد افزایش یافته است.

کریستین بالشن، کارشناس املاک در Rightmove، گفت: “این برای بسیاری از مردم در بازار اجاره بسیار ناامید کننده است، با تقاضای بسیار بالا. تعداد خریداران مشتاق برای اولین بار که اکنون مجبور شده اند به بازار اجاره مراجعه کنند، وضعیت را بیشتر تشدید می کند. ما شاهد آمدن برخی ملک‌های دیگر به بازار هستیم، اما جایی برای پاسخگویی به تقاضا وجود ندارد.»

آماردیپ لال، رئیس اجاره در Manning Stainton، یک آژانس املاک و مستغلات در لیدز و غرب یورکشایر، گفت: «از زمان شروع همه‌گیری، تعداد مستاجرینی که به دنبال ملک هستند، بسیار بیشتر از تعداد خانه‌های اجاره‌ای موجود بوده است. این به این معنی است که بین مستاجرین برای ایمن کردن بازدید و ملک بسیار رقابتی شده است، زیرا تعداد بازدیدهای زیادی وجود دارد که ما می‌توانیم در آنها رزرو کنیم.»

تا قبل از همه‌گیری، اجاره بها درآمد را از نزدیک دنبال می‌کرد، با رشد اجاره بها از سال 2005 به طور متوسط ​​2.5 درصد در سال و درآمد 2.4 درصد افزایش یافت. بر اساس تحقیقات منتشر شده توسط Rightmove در ماه گذشته، اجاره بهای تبلیغاتی حتی بیشتر از پایتخت در برخی شهرها و شهرهای دیگر از جمله نیوبوری، منچستر، کاردیف، ادینبورگ و بیرمنگام افزایش یافته است.

فاکستونز گفت: «تأثیر بازگشت پس از کووید به شهر شدید بوده است. «در حالی که تاریخ نشان می‌دهد که بازار اجاره به درآمد اصلاح می‌شود، تعادل عرضه/تقاضا می‌تواند توسط هجوم دانشجویان و شرکت‌های خارج از کشور که به درآمد شخصی متکی نیستند، تحت فشار قرار گیرد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سارایوو آلوده ترین شهر جهان را رتبه بندی کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس آمار شرکت فناوری کیفیت …