قاضی سابق دادگاه عالی، دایسون هیدون از عضویت Order of Australia استعفا داد | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آبان نیوز استرالیا می‌گوید، دایسون هیدون، قاضی سابق دادگاه عالی، یکی از بالاترین افتخارات استرالیا را با تسلیم AC خود پس داده است.

استعفای هیدون به‌عنوان عضوی از Order of Australia، افتخاری که به افرادی که در خدمت به ملت بیش از پیش عمل کرده‌اند، در روزنامه دولتی منتشر شده در روز جمعه اعلام شد.

«برای اطلاع عمومی به اطلاع می‌رساند که فرماندار کل مشترک‌المنافع استرالیا استعفای خود را به عنوان عضوی از نظم استرالیا در بخش عمومی پذیرفته است که از 14 اکتبر 2022 اجرایی می‌شود: «جان دایسون هیدون» از کار خود خارج می‌شود. منصوب یک همراه از درجه استرالیا.

هیدون عنوان افتخاری خود را حفظ می کند، اگرچه او اجازه داده است که مجوز فعالیت قانونی اش از بین برود.

سخنگوی شورای نظم استرالیا گفت که آنها در مورد موارد فردی اظهار نظر نکرده اند.

سخنگو گفت: “به طور کلی، روند و پیشینه در مورد لغو یا خاتمه جوایز و انتصابات یا استعفاها از حکم در قانون اساسی Order استرالیا مشخص شده است.”

«شورای نظم استرالیا در مورد موضوعاتی که به آن توجه شده است تحقیق می‌کند و هر مورد را جداگانه بررسی می‌کند [but does not comment on individual cases]”

بر اساس قانون اساسی این فرمان، فرماندار کل این اختیار را دارد که به دلایل مختلفی از جمله «اگر، به نظر فرماندار کل، دارنده انتصاب یا جایزه، یک انتصاب یا جایزه را لغو کند. به گونه ای رفتار کرده یا عمل کرده است که موجب بدنام شدن دستور شده است.

اگر تصمیمی برای پایان دادن به افتخار گرفته شود، به گیرنده 30 روز فرصت داده می شود تا پاسخ دهد.

در سال 2020، هیدون توسط یک تحقیق مستقل مشخص شد که شش کارمند دادگاه را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است. سه تن از این زنان در فوریه امسال به توافقی «تاریخی» با کشورهای مشترک المنافع دست یافتند. هیدون همیشه این اتهامات را رد کرده است.

درخواست ها برای سلب AC خود که در سال 2004 به دلیل خدماتش به قانون جایزه دریافت کرده بود، پس از تأیید ادعاهای آزار جنسی آغاز شد، اما قاضی سابق این افتخار را حفظ کرد و حق نام بردن از آن را داشت. Dyson Heydon AC».

نظر هیدون از طریق Speed ​​and Stracey Lawyers که قبلاً وکالت او را بر عهده داشته است، درخواست شد.

هیدون در سال 2003 توسط دولت هاوارد به دادگاه عالی منصوب شد و 10 سال را روی نیمکت گذراند و در سال 2013 با رسیدن به سن اجباری 70 سالگی بازنشسته شد.

او بعداً به رهبری کمیسیون سلطنتی اتحادیه کارگری دولت ابوت منصوب شد و به دلیل موافقت با سخنرانی در جمع آوری کمک های مالی حزب لیبرال در حین خدمت به عنوان کمیسر مورد انتقاد قرار گرفت.

اتهاماتی علیه هیدون در سال 2019 مطرح شد و تحقیقاتی را به رهبری دکتر ویوین تام، بازرس کل اطلاعات و امنیت پیشین آغاز کرد که در آن مشخص شد شش نفر از همکاران سابق قاضی توسط هیدون مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …