کارنامه انتخابات ویکتوریا 2022، هفته چهارم: مناظره، چالش برای نظرسنجی ها و دوی سرعت تا خط پایان | انتخابات ایالت ویکتوریا 2022

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مارگارت سیمونز، روزنامه نگار و دانشگاهی

ما تا سیم پایین هستیم. نظرسنجی‌ها به اندازه‌ای متفاوت است که باعث ایجاد اضطراب در همه جا شود، اما آنها در مورد روندها توافق دارند: افزایش رای به سبزها، مستقل‌ها و احزاب کوچک، و رویگردانی از حزب کارگر – اگرچه به معنای شکست کافی نیست.

وقتی از آن عبور کردید، پیش‌بینی‌ها در همه جا وجود دارند. روی مورگان آرای اولیه حزب کارگر با 38 درصد و ائتلاف با 32.5 درصد آرای اولیه را دارد و حزب کارگر به خوبی از دو حزب برتری دارد. نظرسنجی Resolve که توسط روزنامه‌های Nine گزارش شده است، سطح آرای اولیه آنها 36 درصد است که نسبت به چند هفته پیش تغییر سریعی داشته است – اما همچنان حزب کارگر را در دو حزب ترجیحی پیشتاز می‌کند. نظرسنجی RedBridge که توسط هرالد سان گزارش شده است، پیش‌بینی می‌کند که محتمل‌ترین نتیجه پارلمان معلق است، بر اساس تجزیه و تحلیل کرسی به کرسی.

با توجه به تفاوت‌ها، فکر می‌کنم ما حق داریم در جزئیات شک کنیم. من در باور پیشنهادات تغییرات عظیم و لحظه آخری در نیات رأی گیری مشکل دارم. برای اعتبار آن، باید باور کنیم که اتفاقی در هفته های آخر کمپین افتاده است تا نظر بسیاری از مردم را تغییر دهد. من فکر می کنم همه ما می دانیم که این احتمال درست نیست. اما «کمپین چیزی را تغییر نمی‌دهد» تیتر نیست.

بسیار ناامید کننده بوده است. بسیاری از مسائل روشن نشده و یا حل نشده است.

علیرغم وعده سپری کردن برنامه، مسائل اصلی مانند قبل از مبارزات انتخاباتی باقی مانده است. از نکات منفی دولت می توان به وضعیت سیستم بهداشت و درمان اشاره کرد – که پس از دو دوره، نمی تواند از مسئولیت خود طفره برود (اگرچه رسانه ها هنوز دولت های فدرال را مسئول نقش خود نمی دانند). هر دو طرف قول داده اند که برای بیمارستان ها هزینه کنند. اما هیچ‌کس به حرف‌های کارشناسان گوش نمی‌دهد که مهم‌ترین مسائل مربوط به پیشگیری از بیماری‌ها و سلامت عمومی است.

به غیر از این، این موضوع در مورد این است که آیا شما آماده حمایت از تصویر بزرگ دنیل اندروز هستید – اینکه ثروت و مزایای حاصل از حلقه راه آهن حومه شهر و سایر تعهدات زیرساختی، پیشخوان ها و مخالفان را در سمت اشتباه تاریخ قرار می دهد. یا اینکه آیا شما کیسه‌ی پیشنهادی را از متیو گای می‌خرید و این ادعا که بحران سلامتی مستلزم لغو حلقه راه‌آهن و هدایت بودجه به بیمارستان‌ها است.

در مورد بدهی، گای در مورد آن صحبت می کند، اما برنامه ای برای مقابله با آن ارائه نکرده است. اندروز معتقد است که این بدهی خوب است زیرا یک سرمایه گذاری است. شواهد پس از حدود سه دهه به دست خواهند آمد.

اتهامات فساد و تحقیقات احزاب اصلی را درگیر کرده است. من شک دارم که رأی دهندگان فکر کنند یکی بهتر از دیگری است. بیشتر آنها هنوز به اندروز برای تماس‌های سختی که در طول همه‌گیری گرفته شده است، نمره‌های خوبی می‌دهند، اما مردم به آینده نگاه می‌کنند. نگرانی در مورد افزایش کنونی موارد کووید از نظر سیاسی خنثی است، زیرا هیچ یک از طرفین آماده پیشنهاد اقدامات بهداشت عمومی – مانند پوشیدن اجباری ماسک در وسایل نقلیه عمومی – در طول مبارزات انتخاباتی نبودند.

البته دولت کرسی های خود را از دست خواهد داد. انتخابات گذشته یک پیروزی بی سابقه بود و حزب کارگر با فرورفتگی و خط و خش، لاستیک های نیاز به هوا و فرمان نامنظم به نظرسنجی ها نزدیک می شود. کمپین گای مایل ها بهتر از سال 2018 بوده است، اما دلیل قانع کننده ای برای تغییر نبوده است.

چه کسی برنده هفته شد: سازمان مبارزه با فساد مستقل بر اساس گسترده. با توجه به حجم کاری که اکنون دارد و در دوره دولت بعدی پشتوانه شده است، چه کسی جرات خواهد کرد بودجه آن را کاهش دهد یا قدرتش را تضعیف کند؟

دوکس این هفته: رای دهندگان بلاتکلیف در فروم مردم اسکای نیوز. آنها سؤالات اساسی پرسیدند و به پاسخ ها گوش دادند. آره براشون

دانسه این هفته: روند بررسی نامزدها توسط حزب لیبرال. پیش‌انتخاب برخی از نامزدها، نظر متیو گای را که امن، میانه‌رو و جریان اصلی است، تضعیف می‌کند. چطور اینقدر اشتباه گرفتند؟

تونی بری، نظرسنجی RedBridge و مدیر سابق حزب لیبرال

در مبارزات سیاسی، اپوزیسیون سعی می‌کند رای‌دهندگان را متقاعد کند که محصولشان را بخرند. در همین حال، دولت تلاش می کند رای دهندگان را متقاعد کند که محصول رقیب خود را نخرند.

به همین دلیل است که حزب کارگر هفته آخر مبارزات انتخاباتی خود را با تشدید حملات خود به متیو گای سپری کرد و نسبت به خطر پشیمانی خریداران در صورت تغییر رأی خود به ائتلاف هشدار داد.

کمپین کارگری این هفته مستقیماً از کتاب بازی حزب خارج شده است و ادعا می کند که گای مسئول کاهش هزینه های بهداشتی بوده است. ائتلاف با استناد به ABC Fact Check که این ادعاها را رد کرد، پاسخ داد. حزب کارگر سپس با لفظی لفظی به ائتلاف در مورد فرکینگ گاز به مقابله پرداخت.

این استراتژی معمولاً سیاست هوشمندانه ای است، اما حزب کارگر در خطر استیصال به نظر می رسد، به همان شکلی که دولت موریسون در روزهای رو به مرگ خود انجام داد. به این دلیل که گای عمدتاً ضعف های لیبرال را خنثی کرده است. او وعده‌های بیشتری برای سلامتی، اقدامات بلندپروازانه در مورد تغییرات آب و هوا می‌دهد و به هیچ یک از بحث‌های جنگ فرهنگی توجهی نکرده است.

اندروز یکی از زیرک ترین و باهوش ترین سیاستمداران نسل خود است. اما با توجه به استانداردهای بالا، او کمپین خوبی نداشته است.

با ادامه از دست دادن ارتفاع، سوال اصلی این است که آیا او به موقع به باند خواهد رسید یا خیر.

اما در آستانه انتخابات، دیدن محاسبات انتخاباتی برای حمایت از پیروزی ائتلاف دشوار است. اگرچه احتمال تشکیل دولت اقلیت کارگر و سبز در حال کاهش است.

چه کسی برنده هفته شد: ائتلاف، پس از شروع هفته بی نظم. مناظره رهبران نقطه عطفی بود – از 100 رای دهنده بلاتکلیف که در آن شرکت کردند، 28 نفر هنوز نتوانستند پس از یک ساعت پرسش و پاسخ، این دو را تقسیم کنند. این یک علامت نگران کننده برای رئیس فعلی است که هشت سال در این سمت بوده است و نشان می دهد که رأی دهندگان در مورد دادن دوره سوم به نخست وزیر تردید دارند.

دوکس این هفته: تیم پالاس، خزانه‌دار و دیوید دیویس، سخنگوی وزارت خزانه‌داری مخالف، با انتشار هزینه‌های انتخابات و توانایی بی‌درد و بی‌دردشان برای اطمینان دادن به اهالی ویکتوریا مبنی بر اینکه بودجه ایالتی با کسری ساختاری مواجه نیست، افتخارات مشترکی دارند.

دانسه این هفته: مبارز حزب کارگر که کوین راد را برای مبارزات انتخاباتی در نورث کوت استخدام کرد. چرا کسی فکر می کند این ایده خوبی است که به رای دهندگان یادآوری کنیم که کوین راد در کنار شماست؟

باریستای من اوایل این هفته با آن تماس گرفت. “دن اندروز باید این را ببرد.” من به هر انسانی که بتواند شیر را تا آن سطح از کمال کف کند کاملاً اعتماد دارم. همچنین، پس از مناظره بین دو رهبر در اوایل این هفته، تصور نتیجه دیگری دشوار است.

اندروز هنر سخنرانی در جمع را تسخیر کرده است و به عنوان بیانگر و سنجیده شناخته شده است. در همین حال، متیو گای تصادف کرد و فرصت‌های کلیدی را از دست داد تا نخست‌وزیر را در محل قرار دهد، و نشان داد که او ممکن است مردی برای این کار نباشد.

مهره روی کیک این بود که گای از تشکر از کارکنان مراقبت های بهداشتی به خاطر زحماتشان از ابتدای همه گیری تاکنون خودداری کرد. تصور کنید به آن نه بگویید.

“هی، متیو، آیا دوست داری خم شوی و آن سبد بچه گربه را درست در مسیرت نجات بدهی؟”

“نه، من خوبم، ممنون.”

کارگر این هفته تمرکز خود را بر روی مسائل مربوط به سلامت زنان با یک آزمایش 19 میلیون دلاری برای داروسازان برای درمان بیماری‌های جزئی، از جمله عفونت‌های ساده دستگاه ادراری (که عمدتاً زنان را تحت تاثیر قرار می‌دهد) و صدور مجدد نسخه برای قرص‌های ضد بارداری ادامه داد. این به خودی خود باعث صرفه جویی زیادی در زمان و هزینه زنان می شود.

گای وقت خود را صرف بررسی مجدد یکی از بزرگترین موارد بلیط ائتلاف کرد: محدودیت حمل و نقل عمومی با 2 دلار در روز. نمی توان انکار کرد که رای دهندگان نگران افزایش هزینه های زندگی هستند، اما من نمی دانم که حمل و نقل عمومی بزرگترین نگرانی است. آیا ورود ائتلاف کافی است؟ من فکر نمی کنم اینطور باشد اما برای فهمیدن این موضوع نیازی نیست خیلی منتظر بمانیم. من فکر می کنم حق باریستای من در مورد پول است.

چه کسی برنده هفته شد: پس از نادیده گرفته شدن، خوب، همیشه، سلامت زنان دوباره در این هفته تمیز شد.

دوکس این هفته: این مناظره معیاری آشکار برای این موضوع ارائه کرد و به جرات می توان گفت که اندروز با برقراری ارتباط سیاسی آرام و حساب شده برنده آن شد.

دانسه این هفته: کاترین کامینگ به دلیل اظهارنظرهای “مه قرمز” خود در مورد اندروز در یک تجمع بعد از ظهر شنبه. در حالی که پلیس از اتهام تحریک خشونت تبرئه شده بود، چند روز قبل از صدور حکم عرق کرده بود.

دکتر مارگارت سیمونز یکی از اعضای هیئت مدیره Scott Trust است که هدف اصلی آن تضمین موقعیت مالی و استقلال سردبیری آبان نیوز است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دیکشنری مریام وبستر می گوید که گاز لایت کلمه سال است اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، “Gaslighting” – ذهن دستکاری، به …