لایحه ایمنی آنلاین “دانلود کردن” و “دیپ جعلی” پورن را جرم انگاری می کند | امنیت اینترنت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت اعلام کرده است که وقتی لایحه ایمنی آنلاین در ماه دسامبر به مجلس بازگردد، پورنوگرافی «دیپ جعلی» و «دانلود کردن» غیرقانونی خواهد شد.

تصاویر صریح که بدون رضایت شخص، از طریق دوربین‌های مخفی یا عکاسی مخفی گرفته شده‌اند، جرم انگاری می‌شوند، از جمله تصاویر به‌اصطلاح داون‌بلوز. قانون قبلی که فضول گویی “بالا” را ممنوع می کرد، حفره ای ایجاد کرد که در مقابله با تصاویری که به قصد عکاسی از اندام تناسلی یا باسن قربانی گرفته نشده بودند، ناکام ماند.

کسانی که «دیپ‌فیک»های پورنوگرافیک را به اشتراک می‌گذارند – تصاویر یا ویدیوهای صریح که بدون رضایت آن‌ها به گونه‌ای دستکاری شده‌اند که شبیه شخصی به نظر می‌رسند – ممکن است تحت تغییرات پیشنهادی زندانی شوند.

پروفسور پنی لوئیس از کمیسیون حقوقی که توصیه می‌کند جرایم جدید ایجاد شود، می‌گوید: «گرفتن یا اشتراک‌گذاری تصاویر محرمانه از یک شخص بدون رضایت او می‌تواند صدمات پایداری را به همراه داشته باشد. ما خوشحالیم که دولت توصیه های ما را برای تقویت قانون پیش خواهد برد. مجموعه جدیدی از جرایم طیف وسیع تری از رفتارهای توهین آمیز را به تصویر می کشد و تضمین می کند که عاملان بیشتری از این اعمال عمیقاً مضر تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.

دومینیک راب، وزیر دادگستری، گفت: «ما باید برای محافظت از زنان و دختران در برابر افرادی که عکس‌های صمیمی می‌گیرند یا دستکاری می‌کنند تا آنها را شکار یا تحقیر کنند، بیشتر تلاش کنیم.

“تغییرات ما به پلیس و دادستان اختیارات لازم را می دهد تا این ترسوها را به دست عدالت بسپارند و از زنان و دختران در برابر چنین آزار و اذیت محافظت کنند.”

پنی موردانت، رهبر عوام، تایید کرد که لایحه ایمنی آنلاین در ماه دسامبر به پارلمان بازخواهد گشت.

آینده این لایحه از زمانی که استعفای بوریس جانسون مجبور به کناره گیری آن از اوراق تجاری در تابستان شد، مورد تردید بوده است. اکنون این لایحه با چهارمین نخست وزیر و هفتمین وزیر فرهنگ از زمانی که برای اولین بار در روزنامه سفید آسیب های آنلاین مطرح شد، احتمالاً در این مجلس به تصویب می رسد.

مانند لیز تراس قبل از او، ریشی سوناک در حمایت از این لایحه، علناً از اهداف کلی قانون حمایت می کند، اما در مورد عناصر خاصی از قانون پیشنهادی که از سوی برخی در حزب محافظه کار به عنوان قانونگذاری برای “ضرر” تلقی می شود، ابراز تردید کرده است. احساسات»، مانند بندهایی که اقدامی را در مورد محتوای با برچسب «قانونی اما مضر» تحمیل می‌کند.

دولت هنوز تایید نکرده است که چه تغییراتی در پیش نویس لایحه اعمال خواهد شد. دامیان کالینز، یکی از حامیان اصلی این لایحه در شکل فعلی آن، در ماه اکتبر از سمت خود به عنوان وزیر فناوری و اقتصاد دیجیتال استعفا داد و پل اسکالی جانشین او شد.

گروه های ایمنی کودک از بازگشت آن استقبال کردند. سوزی هارگریوز، مدیر اجرایی بنیاد دیده بان اینترنت، که اقدامات علیه تصاویر کودک آزاری آنلاین را هماهنگ می کند، بازگرداندن این لایحه را “تسکین” خواند.

او گفت: «ما دیده‌ایم که تهدیداتی که مردم، به‌ویژه کودکان، در فضای مجازی با آن روبرو هستند، از بین نمی‌روند، و می‌دانیم که اگر بریتانیا به هدف خود برای تبدیل شدن به امن‌ترین مکان در جهان دست یابد، به اقدامی قوی و صریح نیاز است. آنلاین باش.

اکنون، ما باید ببینیم که قانونگذاران با یک هدف مشترک کنار هم می آیند. پلیس، موسسات خیریه و کسب‌وکارهای بزرگ فناوری، همگی کار خارق‌العاده‌ای انجام می‌دهند، و یک جهت روشن از سوی دولت، تقویت خوبی خواهد بود.»

NSPCC خواستار تصویب این لایحه “بدون تاخیر بیشتر” شد. سخنگوی Hannah Rüschen، افسر ارشد خط‌مشی آنلاین ایمنی کودکان، افزود: “این بسیار مهم است که هرگونه تغییر در قانون اجازه ندهد شرکت‌های فناوری از قلاب خارج شوند یا وعده‌های دولت برای تقویت حمایت از کودکان را تضعیف کند.”

اما گروه های دیگر خواستار لغو این لایحه شده اند. گروه حقوق باز می گوید که برای هدف مناسب نیست و آزادی بیان شهروندان بریتانیا را تهدید می کند. جیم کیلک، مدیر اجرایی، گفت: «40 میلیون کاربر واتس‌اپ و سایر پیام‌رسان‌ها را با نظارت مداوم بر پیام‌های خصوصی‌شان تهدید می‌کند.

این یک فرهنگ سانسور روزمره ایجاد می کند که به طور نامتناسبی محتوا را از جوامع آسیب پذیر، محروم و اقلیت حذف می کند و در عین حال ادعا می کند از آنها محافظت می کند. نیاز به بازنگری کامل دارد.»

اخبار ارائه مجدد این لایحه روزی را منتشر کرد که 70 سازمان و کارشناسان نامه ای سرگشاده را به Sunak امضا کردند و در آن ابراز نگرانی کردند که این لایحه ممکن است به حمله ای به رمزگذاری تبدیل شود.

در این نامه آمده است: «رمزگذاری برای حصول اطمینان از محافظت از کاربران اینترنت به صورت آنلاین، ایجاد امنیت اقتصادی از طریق اقتصاد طرفدار تجارت بریتانیا که می‌تواند هزینه‌های بحران زندگی را پشت سر بگذارد، و برای تضمین امنیت ملی حیاتی است». فن آوری از لایحه حذف شود

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“بیا توپ بازی کنیم”: لهستان برای بازی بیشتر در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی مقابل فرانسه دعا می کند | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، “بیا توپ بازی کنیم” – “بیا …