هواداران ولز مجاز به بردن لباس و پرچم های رنگین کمانی به بازی ایران هستند | ولز

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فیفا به فدراسیون فوتبال ولز اطمینان داده است که هوادارانی با لباس‌ها و پرچم‌های رنگین‌کمان اجازه ورود به بازی روز جمعه مقابل ایران را خواهند داشت و این سیاست در تمام مکان‌های جام جهانی اعمال خواهد شد.

پس از اینکه کارکنان و هواداران ولز کلاه های رنگارنگ سطلی، بند کفش و مچ بند را قبل از بازی در گروه B مقابل ایالات متحده مصادره کردند، FAW مذاکرات فوری با برگزارکنندگان مسابقات انجام داد. ولز از جمله کشورهایی بود که پس از تهدید فیفا به تحریم های ورزشی، بازوبند رنگین کمانی OneLove را برای حمایت از حقوق LGBTQ+ پوشید.

فیفا و مقامات قطری پس از آن که FAW به دنبال شفاف سازی فوری در مورد شرایطی بود که به هواداران دستور داده شد در صورت ورود به ورزشگاه احمد بن علی لباس های رنگین کمانی را درآورند، گفت و گو کرده اند.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

نوئل مونی، مدیر اجرایی FAW، اقدام فیفا در مورد بازوبند را “ارزان” و “بسیار کم” توصیف کرد و افزود: “به ما گفته شد که این یک جام جهانی واقعاً فراگیر، استقبال‌کننده و گرم خواهد بود. این چیزی نیست که من دیده ام، باید بگویم. اینکه طرفداران ما کلاه های سطلی خود را بردارند، وحشتناک است. صدای آنها گرفته شد، صدای بازیکنان با بازوبند گرفته شد. به همین دلیل ما عمیقاً ناامید هستیم.»

پیش از دریافت تضمین‌های فیفا در روز پنجشنبه، ولز با نمایش پرچم‌های رنگین‌کمان در پایگاه تمرینی باشگاه ورزشی السد، پیام فراگیر خود را برای هواداران تکرار کرد. یک پرچم رنگین کمانی بزرگ از یک چادر کنار زمین پوشانده شده است و پرچم‌های گوشه‌ای که با اژدهای ولز تزئین شده‌اند در حمایت از جامعه LGBTQ+ تغییر داده شده‌اند.

در بیانیه FAW آمده است: «در پاسخ به FAW، فیفا تایید کرده است که هوادارانی که کلاه های سطلی دیوار رنگین کمانی و پرچم های رنگین کمانی دارند، اجازه ورود به ورزشگاه را برای بازی Cymru مقابل ایران در روز جمعه خواهند داشت. با تمام سالن های جام جهانی تماس گرفته شده و به آنها دستور داده شده تا قوانین و مقررات مورد توافق را رعایت کنند. FAW از فیفا می‌خواهد که به پیام خود پایبند باشد مبنی بر اینکه همه در قطر در طول جام جهانی از همه استقبال خواهند کرد و به تاکید بر هر گونه مسائل حقوق بشری ادامه می‌دهند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

انتخاب کنندگان گرجستان در آخرین روز رای گیری سنای آمریکا به پای صندوق های رای می روند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رای دهندگان ایالت جورجیا قرار است …