ساوتگیت پس از اینکه کین انگلیس را عرق کرده است، عمیقاً از قدرت می‌چشد | انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دبلیوهری کین در ژانویه 2020 وسعت کامل پارگی همسترینگ را کشف کرد – بسیار جدی، جراحی لازم بود، ماه‌ها دور از میادین – واکنش ژوزه مورینیو، سرمربی او در آن زمان تاتنهام، تلخ و رنگارنگ بود. در مستند آمازون در مورد فصل باشگاه نمایش داده می شود. «وای بر ما. ما مطمئناً از این شکست نجات نخواهیم یافت.» یا کلمات موثرند.

مورینیو احساس می کرد کین اسپرز را حمل می کند و پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی هم همین را پیشنهاد کرده است. همه گفتمان «تیم هری کین» را به خاطر دارند.

شکی نیست که کین برای انگلستان گرت ساوتگیت اساسی است. از دست دادن او بزرگترین کابوس سرمربی بود و وقتی سه شنبه شب خبر رسید که کین قرار است پای راستش را اسکن کند، احساس ناراحتی در بازگشت به خانه آسان بود. او روز دوشنبه در بازی افتتاحیه انگلیس در جام جهانی مقابل ایران گرفتار یک تکل بد شد.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

خبر خوب این است که حال کاپیتان خوب است. صرفاً جنبه احتیاطی داشت. دوربین‌ها در روز پنج‌شنبه وقت ناهار در پایگاه تمرینی انگلیس در الوکره منتظر او بودند و دیدن او که نقش خود را در این جلسه بازی می‌کرد، اطمینان‌بخش بود.

او در طی یک تمرین پاس تک لمسی در اوایل – خیلی شدید در داخل یک فضای کوچک – کشش داد تا به توپی به ظاهر غیرممکن برسد و آن را با کفش راست خود در حرکتی تقریبا غیرطبیعی به سمت هم تیمی خود منحرف کرد.

اگر صادق باشیم، و مطمئناً ساوتگیت صادق بود، هیچ کس نمی‌خواهد تئوری‌های ارزش کین را آزمایش کند تا ببیند انگلیس بدون او چگونه خواهد بود. نه در حال حاضر در بزرگترین تورنمنت، با بازی دوم گروهی مقابل ایالات متحده آمریکا در جمعه شب.

به همان اندازه ساوتگیت مطمئن بود که اگر در هفته‌های آتی بدترین اتفاق بیفتد، او می‌تواند با آن کنار بیاید. با طولانی شدن مسابقات در این فینال‌ها با زمان‌های توقف فوق‌العاده – تساوی ایالات متحده آمریکا مقابل ولز در دوشنبه شب که در روز سه‌شنبه به پایان رسید – تأکید بیشتری بر قدرت در عمق وجود دارد. اینجاست که ساوتگیت گزینه های تهاجمی خود را در نظر می گیرد، جسور می شود.

هری کین با پوزخند شاهد مبارزه جان استونز و هری مگوایر در تمرین است
هری کین با پوزخند شاهد مبارزه جان استونز و هری مگوایر در تمرین است. عکس: Friedemann Vogel/EPA

ساوتگیت گفت: “هری بازیکن خاصی است.” همه روی اهداف او تمرکز خواهند کرد، اما کیفیت بازی او در برابر ایران. [with the assists] برای رحیم استرلینگ و مارکوس راشفورد، استثنایی بود. آیا انگلیس بدون کین می توانست زنده بماند؟ من حدس می‌زنم در بالاترین سطح، این هنوز ثابت نشده است. کاری که ما از همان ابتدا سعی کردیم انجام دهیم این نبود که همه مسئولیت را بر عهده کاپیتان بگذاریم، خواه این وظایف رسانه ای باشد یا هر چیز دیگری – بار را گسترش دهیم، به مردم مسئولیت بیشتری بدهیم. ما اکنون به عمق بیشتری رسیده ایم.

من تعداد بیشتری از بازیکنان هجومی خود را در یک لحظه بهتر از آنها در یورو می بینم. من می دانم که مردم در مورد عمقی که ما در آن زمان داشتیم زیاد صحبت کردند، اما در آن زمان برای برخی از تیم ندیدم که آنها در یک لحظه واقعاً خوب بودند که شما به دنبال ایجاد تغییرات بودید. تعدادی بودند اما نه همه.»

راهنمای سریع

ترکیب احتمالی انگلیس و آمریکا

نمایش دهید

انگلیس (4-2-3-1): پیکفورد؛ Trippier، Stones، Maguire، Shaw; بلینگهام، رایس؛ ساکا، کوه، استرلینگ؛ کین
ایالات متحده آمریکا (4-3-3): ترنر; Dest، Zimmerman، Ream، Robinson; آدامز، مک کنی، موسه؛ رینا، وه، پولیسیک

از بازخورد شما متشکرم.

در ظاهر، گزینه های هجومی ساوت گیت نسبت به یورو 2020 تغییر چندانی نکرده است. اما او معتقد است که تغییر کرده اند. این بار او جیمز مدیسون را به جای جیدون سانچو و کالوم ویلسون را به جای دومینیک کالورت-لوین دارد. مهاجمان دیگر نیز همین گونه هستند.

مدیسون و ویلسون در فرم خوب باشگاهی انتخاب شدند، اگرچه اولی به دلیل مصدومیت زانو با مشکل مواجه شده است. او روز پنجشنبه دیگر تمرین نکرد. اما ویلسون وقتی مقابل ایران وارد زمین شد توانست تفاوتی ایجاد کند و با یک پاس گل بی‌رحمانه، جک گریلیش را برای جانشین دیگرش گلزنی کرد.

بوکایو ساکا یکی از دو گل خود را مقابل ایران جشن گرفت
گرت ساوتگیت از نظر فورواردهای خوش فرم کم ندارد. عکس: خاویر گارسیا/ شاتر استوک

ساوت‌گیت از اینکه گریلیش، بوکایو ساکا و فیل فودن از تجربیاتشان در یورو مسن‌تر و عاقل‌تر هستند، دل می‌گیرد. سپس راشفورد قرار دارد که به وضوح در فرم بسیار بهتری قرار دارد. چگونه او از لحظه ورودش به ایران استفاده کرد و در عرض چند ثانیه به گل رسید. نام او حتی از طریق سیستم PA اعلام نشده بود.

همه اینها به باور جمعی قبل از رویارویی با ایالات متحده آمریکا که انگلیس هرگز در جام جهانی شکست نخورده است، منطبق است. در سال 2010 بازی 1-1 مقابل آنها رخ داد که با خطای دروازه بانی راب گرین زخمی شد و قبل از آن شکست بدنام 1-0 در سال 1950 – یکی از بزرگترین تحقیرهای انگلیس محسوب می شد.

ساوتگیت معتقد است که ایالات متحده آزمایش سخت تری نسبت به ایران ارائه خواهد کرد، عمدتاً به این دلیل که آنها بازیکنان بهتری دارند که سخت تر و از زوایای ظریف تر فشار می آورند. شدت بازی بیشتر خواهد شد و انگلیس برای ساختن بازی و شکستن آنها دشوارتر خواهد بود. ایالات متحده همچنین احتمالاً تهدید بزرگتری در ضد حمله خواهد بود.

چیزی که ساوتگیت در مورد آن کاملا واضح بود این بود که هیچ اعتماد بیش از حدی از سوی تیمش وجود نخواهد داشت. آیا تا به حال ایالات متحده را در یک تورنمنت بزرگ شکست داده ایم؟ او درخواست کرد. «نه. ما خوب هستیم که بر اساس شواهد بسیار کمی از خودمان به عنوان یک ملت به شدت صحبت کنیم. ما باید در زمین بازی کنیم.”

ساوت‌گیت خواستار یک بازنشانی روانی شده است تا بازیکنانش احساسات بازی ایران را متوقف کنند، و با این حال لازم است که بیشتر از آن استفاده کنند – بدون تعداد کم خطاهای دفاعی. ساوتگیت گفت که هری مگوایر در بازی با ایران به دلیل کم آبی بدنش کنار رفته است – حال او خوب است – و اگر سرمربی تیم اصلی خود را تغییر دهد، تعجب آور خواهد بود.

ساوتگیت گفت: «همیشه یک معضل است. از یک طرف، تیم حق بازگشت دوباره را به دست آورده است و چیز مهمی در مورد شایسته سالاری وجود دارد که اگر من خوب بازی کرده باشم، حق بازگشت دوباره را به دست آورده ام. سپس این جمله وجود دارد: “آیا همه آنها آماده بازگشت مجدد هستند و آیا این تصمیم درستی است؟” افراد دیگری هم هستند که به سختی می خواهند بروند.»

ساوتگیت معتقد است که به هر طریقی که آن را برش می‌دهد، پاسخ‌ها را دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گراهام آرنولد به Socceroos در مورد خطرات رسانه های اجتماعی قبل از شروع بازی جام جهانی هشدار داد | استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، گراهام آرنولد از بازیکنانش درخواست کرده …