“نقطه بی بازگشت”: کریس پکهام درخواست ها برای حضور ریشی سوناک در Cop15 را رهبری می کند | تنوع زیستی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کریس پکهام از ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا می خواهد که در یک نشست کلیدی طبیعت برای محافظت از سیاره به خاطر نوه هایش شرکت کند، زیرا ما “به نقطه بی بازگشت بسیار نزدیک هستیم”.

اجلاس تنوع زیستی Cop15 که از 7 تا 19 دسامبر در مونترال برگزار می شود، معادل ماهیت اجلاس اخیر آب و هوای Cop27 در مصر است که انتظار می رود دولت ها از سراسر جهان اهدافی را برای توقف تخریب جهان طبیعی به توافق برسانند. اما انتظار نمی رود رهبران جهان در نشستی که هر دهه یک بار در آن برگزار می شود، شرکت کنند، جایی که اهداف 10 ساله آینده مورد توافق قرار خواهد گرفت.

سوناک باید بیشتر به آینده نگاه کند، تا از سیاره محافظت کند، نه برای خودش، بلکه برای نوه‌هایش، اگر به این ترتیب انگیزه داشته باشد، زیرا مراقبت از محیط زیست مربوط به پنج دقیقه آینده نیست، بلکه مربوط به پنج دقیقه بعدی است. 500 سال،» مجری تلویزیون و مبارز به آبان نیوز گفت. و این چیزی است که هیچ یک از این افراد بی‌حرمتی نمی‌توانند درک کنند یا نمی‌خواهند درک کنند. زیرا تنها چیزی که آنها می‌توانند ببینند کوتاه‌مدت‌گرایی است، یعنی ایجاد اصلاحات کوتاه‌مدت به‌گونه‌ای که بتوانند یک دوره کوتاه دیگر قدرت را به دست آورند، اگر احتمالاً بتوانند دستان بدشان را به دست آورند.»

رهبران جهان به Cop15 دعوت نشده اند و بیم آن می رود که این اجلاس با اهمیتی که شایسته آن است برخورد نکند.

بحران آب و هوا یکی از محرک های اصلی کاهش تنوع زیستی است و دانشمندان می گویند که بدون رسیدگی به بحران تنوع زیستی نمی توانیم به اهداف اقلیمی دست یابیم. پکهام گفت: «این پلیس‌های 27 و 15 ساله به طور ضمنی مهم هستند، زیرا تمام علم به ما می‌گوید که ما به نقطه بی‌بازگشتی بسیار نزدیک هستیم.

«پلیس، بعد از پلیس، بعد از پلیس، با پلیس بیرون، بعد از پلیس، بعد از پلیس بیرون، به بشریت یا سیاره زمین خدمت نمی کند. اهمیت این موارد باید بهتر درک شود. و این درک بهتر باید از سوی رهبران ما حاصل شود. برای همین آنجا هستند. آنها آنجا هستند تا رهبری کنند. و آنها در سطح جهانی نیستند و مطمئناً در بریتانیا نیستند.

درخت آرزو در کیو، لندن.  بازدیدکنندگان قبل از نشست Cop15 در ماه دسامبر
درخت آرزو در کیو، لندن. بازدیدکنندگان قبل از نشست Cop15 در ماه دسامبر “آرزوی طبیعت” کرده اند. عکس: الیور دیکسون / رکس / شاتر استوک

سازمان‌های خیریه حفاظت از حفاظت از بریتانیا به Packham می‌پیوندند و از Sunak می‌خواهند تا برای توافقی که کاهش حیات وحش را در سطح جهان تا سال 2030 معکوس کند، فشار بیاورد. از سوناک می‌خواهد در کنفرانس شرکت کند و “توافق جهانی قوی مورد نیاز برای پایان دادن به بحران طبیعت را تضمین کند”.

سوناک ابتدا گفت که در کنفرانس آب و هوای Cop27 شرکت نخواهد کرد، اما پس از فشار حامیان اهداف خالص صفر بریتانیا از درون حزب محافظه کار و همچنین انتقادهای بین المللی در مورد نشان دادن فقدان رهبری، تغییر مسیر داد. سخنگوی داونینگ استریت گفت که نخست وزیر قصد ندارد در Cop15 شرکت کند.

سازمان های حیات وحش می گویند که قرارداد طبیعت باید اهدافی را برای جلوگیری از انقراض و احیای زیستگاه ها تعیین کند که منجر به توقف و معکوس کردن کاهش تنوع زیستی تا سال 2030 و همچنین حفاظت از 30 درصد از خشکی و دریا خواهد شد.

بریتانیا یکی از کشورهایی است که از طبیعت تهی شده است و بیش از دو سوم زمین در حال حاضر برای کشاورزی استفاده می شود. تحقیقات نشان می دهد که در سطح جهان، جمعیت حیات وحش به طور متوسط ​​در کمتر از 50 سال 69 درصد کاهش یافته است.

بسی اسپایت، مدیر اجرایی RSPB، گفت: “ما نمی توانیم اینطور ادامه دهیم. زمان آن فرا رسیده است که گفتگوی فوری را انجام دهیم که رهبران ما از آن اجتناب کرده اند. جهان بشدت به یک برنامه مشترک برای احیای طبیعت نیاز دارد و ریشی سوناک باید نقش اصلی را در تضمین یک توافق قوی در Cop15 ایفا کند.

دارا مک‌آنولتی، نویسنده کتاب خاطرات یک طبیعت‌شناس جوان، گفت: «Cop15 لحظه‌ای واقعاً مهم برای تلاش برای معکوس کردن از دست دادن تنوع زیستی است. همه این کشورها با سیستم‌های دولتی متفاوت، مردم مختلف، فرهنگ‌های مختلف، با هم کار می‌کنند… برای جوانان واقعا مهم است که درباره از دست دادن تنوع زیستی صحبت کنند، زیرا این آینده ماست… اگر همه بتوانیم با هم کار کنیم و از پشت بام فریاد بزنیم، می‌توانیم این کار را انجام دهیم. “

سخنگوی دولت بریتانیا گفت: «دولت کاملاً متعهد به رهبری اقدامات بین‌المللی و داخلی برای مقابله با تغییرات آب و هوا و حفاظت از طبیعت است. بریتانیا در Cop15 توسط وزیر محیط زیست نماینده خواهد شد.

پوشش بیشتر سن انقراض را در اینجا بیابید و خبرنگاران تنوع زیستی را دنبال کنید فیبی وستون و پاتریک گرینفیلد در توییتر برای همه آخرین اخبار و ویژگی ها

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

لایحه ایمنی آنلاین: بریتانیا پس از انتقاد از آزادی بیان محدودیت های اینترنت را کاهش می دهد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، پس از انتقاد شدید فعالان و …