بیش از یک سوم کارکنان پشتیبانی مدارس بریتانیا به دانش آموزان کمک می کنند تا هزینه غذا را پرداخت کنند – نظرسنجی | تحصیلات

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک نظرسنجی اتحادیه نشان می دهد که کارکنان پشتیبانی مدرسه برای کمک به پرداخت هزینه غذا، لوازم التحریر و لباس برای دانش آموزان نیازمند، در حالی که وعده های غذایی را حذف می کنند و چندین شغل را برای پرداخت قبوض خود انجام می دهند، در جیب خود فرو می روند.

نظرسنجی یونیسون نشان داد که دستیاران آموزشی (TA)، کارگران پذیرایی و نظافت، کتابداران و مربیان ورزشی، که از کم درآمدترین کارگران این بخش هستند، برای پرداخت قبوض خود با مشکل مواجه هستند، اما همچنان برای حمایت از دانش‌آموزان تلاش می‌کنند.

تقریباً تمام 6700 پاسخ‌دهنده (98 درصد) در نظرسنجی سراسری بریتانیا گفتند که نگرانند پرداختی‌شان هزینه‌های زندگی را پوشش ندهد، با این حال بیش از یک سوم (35 درصد) گفتند که به پرداخت هزینه غذا یا ناهار بسته‌بندی شده برای دانش‌آموزان کمک کرده‌اند.

بیش از یک نفر از هر پنج (23٪) از پول خود برای پرداخت کتاب، خودکار و مداد برای دانش آموزان خود استفاده کرده اند، در حالی که 30٪ به خانواده های درگیر با هزینه لباس مدرسه کمک کرده اند.

از هر هشت کارمند پشتیبانی مدرسه، یک نفر مجبور بوده است در سال گذشته از بانک های مواد غذایی استفاده کند و ممکن است لازم باشد دوباره به آنها مراجعه کند، یا برای کمک به خانواده متکی است. بیش از یک چهارم مشاغل دوم یا سوم را برای تامین مخارج زندگی خود انتخاب کرده اند – از جمله کار در امنیت، سوپرمارکت ها، رانندگی تحویل، مهمان نوازی، زیبایی، شهریه، نظافت و مراقبت.

یونیسون گفت که تقریبا نیمی از آنها گفتند که فعالانه به دنبال کار با دستمزد بهتر در جاهای دیگر – اغلب در خرده فروشی – هستند، زیرا نمی توانند با حقوق فعلی خود امرار معاش کنند. وب سایت های استخدام در حال حاضر مشاغل TA را با حدود 80 تا 100 پوند در روز در لندن تبلیغ می کنند.

بیش از دو نفر از هر پنج نفری که در این نظرسنجی شرکت کردند، در سال گذشته برای کمک به امور مالی خانواده پول قرض کرده بودند. برخی دیگر سعی کرده اند با خرید پتوهای اضافی (55٪)، گرم کردن یک اتاق یک نفره (31٪)، یا استفاده نکردن از گرمایش علیرغم نیاز به آن به دلایل بهداشتی (30٪) قبوض را پایین نگه دارند. در همین حال 8 درصد از فضاهای عمومی برای گرم نگه داشتن و اجتناب از استفاده از گرمایش خود استفاده می کردند.

این نظرسنجی تعدادی از موارد، از جمله جف (نام واقعی او نیست) را برجسته می کند که از کودکان با نیازهای آموزشی ویژه حمایت می کند و بیش از 20 سال در مدارس کار کرده است.

او می‌گوید: «من برای گذران زندگی دو شغل کار می‌کنم و یک روز در ماه مرخصی دارم. من نمی توانم بخاری را روشن کنم. در عوض یک پتوی برقی خریدم که برای گرم نگه داشتن من ساعتی یک پنی هزینه دارد. هیچ انگیزه ای برای انجام این کار به جز عشق به تحصیل و دانش آموزان وجود ندارد.»

سو (باز هم نام واقعی او نیست) 10 سال است که دستیار آموزشی بوده و به ترک این بخش فکر می کند. من یک کودک سه ساله دارم و برای تامین هزینه های مراقبت از کودک مشکل دارم. ما با پدر و مادرم زندگی می کنیم زیرا می خواهیم خانه بخریم، اما پیشنهاد وام مسکن ما پس گرفته شد، زیرا نمی توانستیم پرداخت های بالاتر را بپردازیم. من در نظر دارم شغل دیگری را انتخاب کنم یا به طور کلی کار را ترک کنم.»

مایک شورت، رئیس آموزش و پرورش یونیسون، گفت: «اگرچه کارکنان آموزش و پرورش خودشان دوران سختی را تجربه می‌کنند، اما همچنان به دانش‌آموزان کمتر خوش شانس و خانواده‌هایشان کمک می‌کنند. این خود گویای سخاوت و فداکاری آنهاست، اما هرگز نباید به این حد می رسید. دولت باید از شرم سرش را بیاورد.»

این نظرسنجی از 20 اکتبر تا 1 نوامبر انجام شد و اکثر پاسخ‌ها از سوی کارکنان شاغل در مدارس ابتدایی (59%) و پس از آن مدارس متوسطه (24%)، مدارس استثنایی (11%)، مهد کودک‌ها (5%) و پس از آن در رده‌های بعدی قرار گرفتند. واحدهای ارجاع دانش آموز (1%).

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: ما از کار همه کارکنان پشتیبانی در آموزش و پرورش بسیار سپاسگزاریم و فشارهایی را که بسیاری در حال حاضر به دلیل چالش های رکود و تورم بالا با آن مواجه هستند، درک می کنیم.

“در حالی که تصمیمات در مورد پرداخت ها برای مدارس جداگانه است، بودجه اصلی مدارس در هر یک از دو سال آینده 2 میلیارد پوند افزایش می یابد، به لطف بیانیه پاییزی صدراعظم. مؤسسه مطالعات مالی قبلاً تأکید کرده است که افزایش هزینه‌های مدارس به حداقل سطح سال 2010 در شرایط واقعی – بالاترین سال هزینه در تاریخ – باز می‌گردد، به این معنی که در شرایط واقعی، ما بیش از هر زمان دیگری در مدارس هزینه خواهیم کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …