آدیداس ادعاهایی را بررسی می کند که کانیه وست پورنوگرافی را به کارکنان نشان داده است | کانیه وست

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

غول پوشاک ورزشی آدیداس قرار است تحقیقات مستقلی را در مورد اتهامات سوء رفتاری که این هفته علیه کانیه وست، رپر و طراح مد آمریکایی مطرح شد، از جمله اینکه وی در جلسات شرکت به کارکنان نمایش مستهجن نشان داده است، آغاز خواهد کرد.

ادعاهای کارکنان ناشناس Yeezy و Adidas که در مقاله ای در رولینگ استون در روز سه شنبه منتشر شد، شامل ادعاهایی بود مبنی بر اینکه این نوازنده که نام خود را به Ye تغییر داده است، تصویری صمیمی از همسر سابقش، کیم کارداشیان، در مصاحبه های کاری نشان داده است. و اینکه “رفتار مشکل ساز” او توسط مدیریت آدیداس نادیده گرفته شد.

اتهامات کارکنان در نامه ای به آدیداس که توسط این رسانه به دست آمده است شامل ادعاهایی مبنی بر اینکه آدیداس «قطب نمای اخلاقی آنها را خاموش کرده است» و در محافظت از کارمندان در برابر «سالها آزار کلامی، بدگویی های مبتذل و حملات قلدری» شکست خورده است.

آدیداس در بیانیه‌ای در روز پنجشنبه گفت: «در حال حاضر مشخص نیست که آیا اتهامات مطرح شده در نامه‌ای ناشناس صحت دارد یا خیر» اما این ادعاها را «بسیار جدی» می‌داند و «تصمیم گرفته است که بلافاصله تحقیقات مستقلی را درباره این موضوع آغاز کند». برای رسیدگی به اتهامات».

این برند پوشاک ورزشی در ابتدا گفت که در مورد مکالمات خصوصی، جزئیات یا رویدادهایی که به تصمیم ما برای پایان دادن به شراکت آدیداس Yeezy منجر می شود، بحث نمی کند، اما این موضوع “به همین منوال بوده و ادامه دارد.”[d] فعالانه در گفتگو با کارمندان خود در مورد رویدادهایی که منجر به تصمیم ما برای پایان دادن به شراکت شد، شرکت کنیم.

در یکی از رویدادهای ادعایی در سال 2017، یی بر سر یکی از اعضای زن ارشد تیم طراحی فریاد زد که کفش ورزشی Yeezy مطابق با استانداردها نیست. وست از پایین به پای او و به کارمند نگاه کرد و گفت: «می‌خواهم برای من کفشی درست کنی که بتوانم آن را به جهنم بزنم».

تحلیلگران تخمین می زنند که شراکت Yeezy 7 درصد از درآمد این گروه را تشکیل می دهد. آدیداس گفته است که معتقد است از دست دادن Yeezy سود مورد انتظار آن را در سال جاری به نصف کاهش می دهد. هنوز مشخص نیست که آیا آدیداس به فروش طرح‌هایی که این شرکت در اختیار دارد، بدون لوگوی Yeezy ادامه خواهد داد یا خیر.

تصمیم برای شروع تحقیقات پس از آن گرفته شد که یکی از بزرگترین سهامداران آدیداس، Union Investment، خواستار شفاف سازی در مورد حوادث ادعایی شد. ماه گذشته آدیداس پس از تهدیدهای یهودی ستیزانه، قرارداد صدور مجوز و طراحی با Ye را کنار گذاشت.

Janne Werning، رئیس بازار سرمایه ESG و سرپرستی در Union Investment، که یک درصد از سهام آدیداس را در اختیار دارد، به فایننشال تایمز گفت: “آدیداس باید افشا کند که مدیریت و هیئت نظارت برای اولین بار در مورد اتهامات داخلی مطلع شده اند.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شهادت روپرت مرداک در پرونده افترا با دستگاه رای گیری Dominion | روپرت مرداک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک دادخواست تهمت ادعا می …