طوفان باله ریچارلیسون یک لحظه بزرگ جام جهانی برزیل است | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آ شاید کمی متکبرانه، ورزشگاه Lusail، کشتی بزرگ و شگفت‌انگیز این مسابقات، اصرار دارد که خود را نمادین بنامد. این Iconic قبل از تنها رویداد قبل از جام جهانی در طول عمر خود بود، یک ماجرای آزمایشی ناخوشایند که در آن، به طور نمادین، آب کافی وجود نداشت. به اندازه کافی منصفانه شاید روزی هر استادیوم به مدت 15 دقیقه نمادین باشد.

اما Lusail میزبان یک لحظه معتبر در اینجا بود، یکی از آن رویدادهای جام ورد که فوراً ثابت شده و با صفحه نمایش چاپ شده بود، هدفی برای مونتاژ، انیمیشن ماهرانه طراحی شده. و یک نشانگر در نوع خود که مهم نیست چقدر آن را نازک کنید، به خطر بیاندازید، طرح کلی آن را به هم بزنید، جام جهانی جام جهانی خواهد بود.

این دومین گل در پیروزی کنترل شده و در نهایت پر شور 2-0 برزیل بود. و یک لحظه سکون با انقباض سریع، آرامش انفجاری، دقت خشن.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

وینیسیوس جونیور پاس را فراهم کرد و از سمت چپ وارد دروازه شد. ریچارلیسون به نقطه پنالتی نزدیک بود. او فضای کافی برای چرخش و شوت زدن داشت اما توپ کمی خیلی سریع به پای او کوبیده شد. اولین لمس آن را مستقیماً در یک حلقه به سمت بالا برد، پیراهن‌های قرمز در هم بسته شدند.

جادوی واقعی پایانی که پس از آن دنبال شد، روشی بود که ریچارلیسون اجازه داد توپ روی یک شانه بیفتد، سپس زیر قوس آن بچرخد، اجازه داد تا از محدوده دید خود خارج شود، سهمی روی مغزش نقش بسته، فیزیک خرد شد، سپس کور شد تا کامل شود. یک پرش والی هیجان‌انگیز در هوا، گرفتن توپ به صورت هموار و شیرین برای ارسال آن به گوشه نزدیک دروازه صربستان.

این به سادگی یک پایان درخشان، یک گل ساخته شده از هوا، و یک تکه خلاقیت فیزیکی باله بود. هنگامی که توپ به تور برخورد کرد، صدایی فریاد، غرش، نوعی غرغر در اطراف استادیوم شنیده شد، سپس دریای زرد متلاطم در گوشه‌ای به گوش رسید، در حالی که بازیکنان کلاسیکی از عشق را تشکیل می‌دادند.

و این یکی از آن بریدگی‌های عمیق بود، لحظه‌ای که مردم در جام جهانی سعی می‌کنند تکرار کنند، تلنگر ریچارلیسون، یک جهش مبل، یک آرنج در زمان استراحت. در این غیر واقعی ترین نمایش های جهانی، توپ مستبد برای دوربین ها، احساس می شد که پیش نویس چیزی واقعی بود.

این یک بازی مهم برای حمله برزیل از جهات دیگر بود. ریچارلیسون در نیمه دوم یک آفت دائمی درجه بالا و تیز مانند تیغ خیس جلوی دروازه بود. وقتی وینیسیوس نیز نقش خود را در هر دو گل بازی کرد، این فکر به وجود آمد: شاید این راهی باشد که بهترین نتیجه را از نیمار بگیریم.

به نیمار تکیه نکن. اجازه ندهید نیمار بازی را به سمت خودش بکشد. بخشی از نیمار را در ذخیره نگه دارید. احساس به موقع، بیش از حد. نیمار در دقیقه 80 زمین را ترک کرد و بعداً با مچ پا ورم کرده و به شدت لنگید. پس از بازی، تیم پزشکی برزیل از “تروما مستقیم”، نتیجه یکی از 9 خطای صربستان صحبت کرد. تیته گفت: «نیمار در جام جهانی بازی خواهد کرد. خبر خوب، برای اولین بار از زمانی که نیمار شروع به بازی در جام جهانی کرد، این است که اگر بخواهد یک بازی را از اینجا از دست بدهد، ممکن است پایانی نباشد.

نیمار
نیمار گفته این ممکن است آخرین جام جهانی او باشد. عکس: Heuler Andrey/SPP/Shutterstock

و همچنین پیشرفت برای خود مرد. نیمار در مورد این واقعیت صحبت کرده است که ممکن است این آخرین جام جهانی او باشد، که او کمی با این چیزها دست و پنجه نرم می کند، که فشار قطعات او را از بین می برد. شاید، به نوعی عجیب، کاملاً دلگرم کننده باشد: یک واکنش معقول به وجود غیر معقول او.

هر دو جام جهانی قبلی او عجیب بوده اند، از تورنمنت پیچیده عیسی در سال 2014 گرفته تا شخصیت فوق العاده جسور در سال 2018، زمانی که او اساسا یک فرم تاکتیکی جدید را اختراع کرد، توپ کج خلقی. در مقابلناله کردن صحبت در مورد محافظت از خود: شاید این نشانه تغییر چیزی باشد. نیمار برای برزیل کلیدی است. اما او در اینجا یک نوازنده گروه هم بود.

در هنگام شروع بازی، صدایی واقعی از استاتیک در داخل Iconic شنیده شد. این یک جعبه نورانی بی‌عیب و تماشایی است، یادبود دیگری از ارواح کارگران عبور داده شده، به لبه سخت اراده قطر برای قدرت. از بیرون مانند یک سبد غول پیکر بیگانه به نظر می رسد. در داخل، غرفه‌ها آنقدر شیب دار هستند که می‌توانید سر و صدا را در اطراف احساس کنید، هوای مصنوعی خنک که از سوراخ بزرگ و باشکوه سقف دهان زوزه‌کش بیرون می‌آید.

تیته یک تیم تهاجمی را انتخاب کرد که ریچارلیسون و رافینیا آماده بودند تا نیمار را دریفت کنند و پرس و جو کنند. گاهی اوقات شکل عجیبی داشت، با چهار جلوی بالا و یک هافبک کمی پرکار. خوشبختانه Casemiro اخیراً آموزش های فشرده ای را برای ایجاد تعادل در یک کشتی لیست گذرانده است.

وینیسیوس برای مدتی تیزترین لبه حمله برزیل به نظر می رسید، با پاهایی که به زمین چمن ضربه می زدند، مردی که به نظر می رسد همیشه در حال بازی در یکی از منابع بی پایان دوحه از مسیرهای متحرک با مشخصات بالا است.

برزیل در نیمه اول مقابل یک تیم قوی و سازمان یافته صربستان قاطی بود. اما نیمار نقش کلیدی را در بازی باز کرد. این دویدن او بود، یک حرکت ناگهانی از یک شروع ایستاده، یک جینک، یک توقف و یک جهش از کنار دو بازیکن که توپ را به پای وینیسیوس در سمت چپ نشاندند. شوت پایین او به بیرون زده شد و ریچارلیسون آنجا بود تا با خوشحالی تمام شود.

و در پایان برزیل تقریباً بیداد می کرد، در ضربات پینگ می زد، به چوب ها ضربه می زد، دسته دسته جمع می شد. امروز روز ریچی بود، اما روزی بود برای تکان دادن نیمار.وابستگی از گذشته نمادها می توانند چیزهای سنگین و سنگینی باشند. برزیل در اینجا کمی سبک تر به نظر می رسید. یک لحظه به ما فرصت دادند. آنها در پایان به نظر می رسیدند که شایسته افراد مورد علاقه هستند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

فرانسه 2-1 دانمارک: دوبل امباپه به فرانسه کمک کرد تا به مرحله حذفی جام جهانی برسد

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، کیلیان امباپه دو گل به ثمر …