لیدی مون متهم است و همچنان محافظه‌کاران در مورد PPE صحبت نمی‌کنند. چه چیزی را پنهان می کنند؟ | آنجلا راینر

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیافشاگری های جدید آبان نیوز در مورد میشل مون – ادعا می کند که او و فرزندانش مخفیانه 29 میلیون پوند از سود یک تجارت PPE دریافت کردند که پس از توصیه او به وزرا، قراردادهای بزرگ دولتی را دریافت کردند – بسیار فراتر از عناوین شگفت انگیز است. آنها همچنین به وضوح تضاد منافع و عدم موفقیت در بررسی دقیق را که در پس هدر رفتن میلیاردها پوند از پول مالیات دهندگان است و یک “خط VIP” محافظه کار که در اوایل امسال توسط دادگاه عالی غیرقانونی اعلام شد، برجسته می کنند.

ما متوجه شدیم که PPE Medpro 203 میلیون پوند برای تهیه ماسک‌های صورت و لباس‌های جراحی استریل در اوج همه‌گیری داده شده است. لیدی مون، یکی از همتایان محافظه کار، PPE MedPro را در ماه مه 2020، پنج روز قبل از اینکه حتی به عنوان یک شرکت ثبت شود، به دفتر کابینه ارجاع داد. او با وزرای وقت مایکل گوو و همتای محافظه‌کار لرد اگنیو تماس گرفت و به او پیشنهاد داد که PPE را در ازای قیمت تهیه کند. لرد اگنیو PPE Medpro را به “خط VIP” ارجاع داد و مناقصه قراردادهای عمومی را سریع پیگیری کرد.

اکنون به نظر می رسد که ده ها میلیون پوند از این قراردادها به حساب های خارج از کشور متصل به افراد درگیر ختم شده است.

دولت اعتراف کرده است که دارای سوابق و مکاتبات مربوط به این جایزه، از جمله هرگونه اظهار علاقه و بررسی دقیق است. اما از انتشار آن خودداری کرده و گفته است که با میانجیگری با شرکت است، بنابراین محرمانگی تجاری اعمال می شود. این بهانه ای است که 10 ماه است می آورد.

برعکس شفافیت است. امروز در مجلس عوام از وزرا خواستم که به آزادی خود، هم به تحقیقات عمومی کووید-19 در بریتانیا و هم به پارلمان متعهد شوند. آنها چنین تعهدی ندادند.

در پاسخ به این سوال که چه پیشرفتی در میانجیگری حاصل شده است، آنها فقط می گویند که هنوز به نتیجه رضایت بخشی نرسیده است. این قطعا یکی از راه های قرار دادن آن است. ما می دانیم که 25 میلیون روپوش جراحی، که دولت برای آنها 122 میلیون پوند از پول ما را به PPE Medpro پرداخت کرد، متعاقباً پس از بازرسی رد شد. آنها حتی هرگز مورد استفاده قرار نگرفتند.

وزیران نتوانسته اند این شکست فاحش را توضیح دهند و امروز نمی گویند که آیا یک پنی از بودجه عمومی بازپس گرفته شده است یا خیر. امروز گوو که در کابینه بازگشته بود، مدعی شد که ارجاع مون به یک کانال “مستقل” منتقل شده است، اما نمی تواند بگوید چه بررسی های لازم انجام شده است.

به درستی، سؤالات جداگانه ای برای مون وجود دارد که باید در مورد انکار قبلی خود از دخالت در PPE Medpro و عدم موفقیت آشکار او در اعلام آن پاسخ دهد. هنگامی که از وکیل وی پرسیده شد، وکیل وی پاسخ داد: “بارونس مونه هیچ گونه علاقه ای اعلام نکرد، زیرا از لحاظ مالی سودی نداشت و به هیچ عنوان به PPE Medpro متصل نبود.” آخرین افشاگری‌های آبان نیوز این ادعا را مورد تردید قرار داد و پرسش‌های جدی را در مورد این تضاد ظاهری منافع و آنچه دولت در آن زمان می‌دانست، ایجاد کرد.

چیزی که دولت انکار نکرده این است که یک سیاستمدار محافظه‌کار ظاهراً از ارتباطش با تجارتی که قراردادهای دولتی قابل توجهی را در نتیجه لابی‌گری او از مسیری در پشتی که در دسترس دیگران نیست، از نظر شخصی و مالی بهره برده است.

اما این فقط در مورد یک مورد نیست: این موضوع بسیار گسترده تر است.

این دولت به تنهایی بیش از 9 میلیارد پوند از PPE که با پول عمومی تهیه شده و سپس برای استفاده نامناسب تشخیص داده شده است – غیرقابل استفاده، قیمت بیش از حد یا تحویل نشده، حذف کرده است. این‌ها دستکش‌ها، عینک‌ها و روپوش‌هایی بودند که در خط مقدم NHS و مراقبت‌هایی که پرستاران به جای آن‌ها کیسه‌های زباله به تن داشتند، مورد نیاز بود.

از آنجایی که خانواده ها برای تامین مخارج زندگی خود تلاش می کنند، مالیات دهندگان همچنان روزانه 770000 پوند برای ذخیره سازی PPE که برای استفاده مناسب نیست، پرداخت می کنند. این برای بیش از 36000 کودک به مهدکودک پاره وقت کافی است. این نشان دهنده میلیاردها دلار است که از طریق بی‌کفایتی و بی‌کفایتی کاملاً هدر رفته است.

برای وادار کردن این دولت به انتشار سوابق مربوط به رسوایی راندکس، که منجر به افشای اوون پترسون، نماینده سابق حزب محافظه‌کار شد، که قوانین پارلمانی را برای لابی کردن برای آن شرکت زیر پا گذاشت، یک حرکت موفق حزب کارگر لازم بود. او اکنون می‌گوید که تحقیقات در مورد رفتار او حق حریم خصوصی او را نقض کرده و ناعادلانه بوده است. کلا کلافه شده اما مطمئناً زمان آن فرا رسیده است که دولت متعهد شود تمام سوابق مربوط به PPE Medpro را منتشر کند.

بدتر از آن، به نظر می رسد وزرای بی شرم از این رسوایی ها چیزی یاد نگرفته اند. لایحه جدید تدارکات دولت به آنها اجازه می دهد تا بار دیگر میلیاردها پوند پول نقد مالیات دهندگان را به آنها تحویل دهند. آنها به دور از اینکه نشان دهند اقداماتی برای جلوگیری از تکرار این رسوایی انجام خواهند داد، با گستاخی اعتراف کرده اند که اگر فردا یک بیماری همه گیر جدید بر سر ما منتشر شود، همه آن را دوباره انجام می دهند. اما ما دیگر نمی توانیم یکی دیگر از این رسوایی ها را بپردازیم – یا در این مقیاس حماسی هدر دهیم.

کارگران با طرحی جدید برای تدارکات و اداره ارزش پول برای اطمینان از اینکه پول عمومی با دقت خرج می شود، به این فرهنگ همبستگی و اتلاف پایان خواهد داد – و این کارگر است که برنامه ای برای پاکسازی سیاست با بازگرداندن استانداردها در عموم دارد. زندگی از طریق یک کمیسیون مستقل اخلاق و صداقت.

بريتانيا از اينكه توسط محافظه‌كاران از بين برود خسته شده است. وقت آن رسیده است که راکت تدارکات خود را روی سر بگذارند.

  • آیا نظری در مورد موضوعات مطرح شده در این مقاله دارید؟ اگر مایلید تا حداکثر 300 کلمه پاسخی را از طریق ایمیل ارسال کنید تا برای انتشار در بخش نامه های ما در نظر گرفته شود، لطفا اینجا را کلیک کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: پهپاد به انبار نفت روسیه حمله کرد، مسکو کیف را به “تروریسم هسته ای” در زاپوریژژیا متهم کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، 1. یک روز پس از حمله …