سناتور نگرانی های خود را در مورد عدم وجود چک برای مشاغل ارزهای دیجیتال که به دنبال مجوز خدمات مالی هستند، مطرح می کند | کسب و کار

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رگولاتور خدمات مالی استرالیا چندین بار در مورد استفاده یک صرافی ارز دیجیتال از مجوز خدمات مالی که ارز دیجیتال را پوشش نمی دهد، سؤال شد.

این هفته آبان نیوز استرالیا گزارش داد که صرافی ناموفق ارزهای رمزنگاری شده FTX از طریق تصاحب شرکتی که قبلاً مجوز را در اختیار داشت، مجوز خدمات مالی استرالیا (AFSL) را دریافت کرد – و کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (Asic) هیچ بررسی انجام نداد تا ببیند آیا FTX یا خیر. برای داشتن مجوز مناسب و مناسب بود.

یکی دیگر از پلتفرم‌های اصلی ارزهای دیجیتال در استرالیا، Crypto.com خود را به عنوان یکی از منظم‌ترین صرافی‌های رمزنگاری در جهان معرفی می‌کند و در حال حاضر حامی اصلی AFL است. در سال 2020، Crypto.com اعلام کرد که توانسته است AFSL را از طریق تصاحب گروه کارت دریافت کند.

آبان نیوز استرالیا مکاتباتی را بین سناتور لیبرال اندرو براگ و رئیس آسیک، جوزف لونگو، در سال جاری مشاهده کرده است که در آن او نگرانی هایی را در مورد نمایندگی های Crypto.com برای AFSL آن مطرح کرده است.

در ماه جولای، براگ از Asic پرسید که Crypto.com چه کاری می‌تواند با مجوز خود انجام دهد، پس از شکایت یکی از مؤسسان به دلیل عدم پشتیبانی مشتری از پلتفرم.

در پاسخی در ماه آگوست، لونگو پاسخ داد که مجوز «به Foris GFSA» – شرکت عامل Crypto.com در استرالیا – اجازه می‌دهد تا مشاوره کلی محصولات مالی و خدمات معاملاتی را به مشتریان خرده‌فروشی و عمده‌فروشی در رابطه با محصولات مالی که شامل غیرنقد هستند ارائه دهد. محصولات پرداخت».

براگ در سپتامبر بار دیگر به Longo نوشت و پرسید که آیا Asic می تواند تأیید کند که Crypto.com “به طور بالقوه این تصور را ایجاد می کند که محصول یا خدماتی که ارائه می دهد یک محصول رمزنگاری تنظیم شده است در حالی که نمی تواند باشد؟”

“اگر AFSL فعلی Crypto.com مجوز درستی نیست، لطفاً راهنمایی کنید که Asic چه اقداماتی را برای رسیدگی به این موضوع انجام می دهد؟”

Longo در پایان سپتامبر پاسخ داد که Foris Dax Au، نماینده مجاز Foris GFSA، یک تسهیلات پرداخت غیر نقدی به نام Crypto.com Pay را اداره می کند.

لونگو گفت که وب‌سایت Crypto.com در بیانیه‌های افشای محصول نشان می‌دهد که خدمات مالی مربوط به Crypto.com Pay است و «به نظر نمی‌رسد که [Crypto.com] تحت یک مجوز نادرست مجوز AFS کار می کند.”

سخنگوی Crypto.com گفت که این شرکت فرآیندهای صدور مجوز عادی را برای اکثر کشورهایی که شرکت در آنها فعالیت می‌کند – از جمله سنگاپور، بریتانیا و ایالات متحده – را طی کرده است، اما در استرالیا با خرید The Card Group نیز کریپتو داده شده است. com توانایی راه اندازی ویزا کارت خود را در استرالیا، با توجه به رابطه قبلی شرکت استرالیایی با ویزا.

براگ به آبان نیوز استرالیا گفت که می‌خواهد Asic وارد عمل شود و اطمینان حاصل کند که کسب‌وکارهای رمزنگاری سرمایه‌گذاران را در مورد آنچه مجوز پوشش می‌دهد فریب نمی‌دهند.

او گفت: «من نگرانم که کسب‌وکارها خودشان را به عنوان کسب‌وکارهای رمزنگاری تنظیم‌شده نگه می‌دارند که در آنها چنین سیستم مجوزی وجود ندارد. Asic باید اطمینان حاصل کند که مشاغل در این فضا درگیر رفتارهای گمراه کننده یا فریبنده نیستند.

مدیر ارشد فن‌آوری‌های مالی Swinburne، دکتر Dimitrios Salampasis، گفت: «خطوط کاملا مبهم هستند» و شرکت‌های رمزنگاری دارای AFSL می‌توانند هم برای سرمایه‌گذاران و هم برای مصرف‌کنندگان به طور کلی گمراه‌کننده باشند.

او گفت: «در واقع درست است که شرکت‌های دارایی‌های دیجیتال و ارزهای دیجیتال ملزم به داشتن مجوز خدمات مالی استرالیا نیستند، زیرا در حال حاضر چنین مقرراتی در استرالیا وجود ندارد.» این می تواند بسیار خطرناک باشد زیرا این تصور نادرست به سرمایه گذاران و مصرف کنندگان می دهد که از آنها محافظت می شود و انتظارات غیر واقعی را افزایش می دهد.

«به دست آوردن یک AFSL به این معنی نیست که ارز دیجیتال به طور خودکار قانونی می شود.»

Salampasis گفت که صرافی‌های رمزنگاری باید در عبارات خود در مورد آنچه مجوز پوشش می‌دهد، دقیق و شفاف باشند.

او گفت که نیاز به مقررات است.

سالامپاسیس گفت: «هرچه تأخیرهای بیشتری از نظر تنظیم یک چارچوب نظارتی عادلانه، مناسب و دقیق انجام شود، مسائل عمیق‌تر و جدی‌تر خواهند بود و مصرف‌کنندگان بیشتر و بیشتر هم گمراه و هم سردرگم می‌شوند.»

براگ، وزیر خدمات مالی، استیون جونز، را به دلیل عدم انجام مشاوره خزانه داری در مورد مقررات ارزهای دیجیتال که توسط دولت سابق موریسون در مارس سال جاری انجام شده بود، مقصر دانست.

این رایزنی توسط دولت آلبانی به نفع بررسی نقشه توکن لغو شد و انتظار می‌رود که دولت قوانینی را برای تنظیم بازارهای ارزهای دیجیتال در سال 2023 معرفی کند.

مجلس سنا روز چهارشنبه تصمیم گرفت تا به جونز دستور دهد تا جلسات توجیهی مربوط به مشاوره با خزانه داری – و همچنین گزینه های سیاستی، پیش نویس قانون و ارائه به جلسه رایزنی – را تا سه شنبه هفته آینده ارائه دهد.

این دستور مورد حمایت ائتلاف و مجلس نمایندگان قرار گرفت اما با مخالفت سناتورهای حزب کارگر مواجه شد.

آبان نیوز استرالیا به دنبال اظهار نظر از دفتر وزیر خدمات مالی و Asic است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: پهپاد به انبار نفت روسیه حمله کرد، مسکو کیف را به “تروریسم هسته ای” در زاپوریژژیا متهم کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، 1. یک روز پس از حمله …