انگلیس از “مسئولیت نامحدود” کاپیتان ها در اعتراض به انداختن بازوبند می ترسید | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

انگلیس، ولز و پنج کشور اروپایی دیگر می‌ترسیدند که کاپیتان‌هایشان در معرض “مسئولیت نامحدود” قرار بگیرند و در صورت مخالفت با ممنوعیت بازوبند OneLove توسط فیفا در طول جام جهانی، با محرومیت مواجه می‌شوند.

علیرغم انتقادها برای عقب نشینی پس از تحت فشار قرار گرفتن فیفا، گزینه های اتحادیه فوتبال انگلیس به دلیل نگرانی از این که اگر کاپیتان بازوبند مقابل ایران را می بست، تحریم های ورزشی برای هری کین می توانست بدتر از یک رزرو فوری باشد، محدود بود. همچنین این نگرانی وجود داشت که تیم گرت ساوتگیت از ورود به زمین جلوگیری شود.

نگرانی های اتحادیه فوتبال انگلیس پس از گفتگو با هیئت حاکمه فوتبال جهان، بین شش کشور دیگر درگیر در کمپین OneLove مشترک بود، و کسانی که به این روند نزدیک بودند این تصور را داشتند که “فیفا می تواند هر کاری را برای هر کاپیتانی که در قطر بازوبند می بندد انجام دهد.”

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

فدراسیون آلمان رفتار فیفا را “باج گیری شدید” توصیف کرده است و منابع نشان داده اند که روشن نیست که آیا کاپیتان ها صرفاً هشدار دریافت می کنند یا خیر.

انگلیس، ولز، بلژیک، سوئیس، هلند، آلمان و دانمارک نگران محرومیت کاپیتان های خود بودند. مشخص نبود که آیا محرومیت به یک مسابقه محدود می شود یا خیر. هیچ یک از کشورها حاضر نبودند بازیکنان خود را در این موقعیت قرار دهند. یک منبع گفت که کاپیتان ها در صورت سرپیچی از هشدارهای فیفا با “مسئولیت نامحدود” مواجه می شدند.

اتحادیه فوتبال انگلیس به طور جداگانه نگران این بود که اگر کین سعی می کرد با بازوبند از رختکن خارج شود، بازی انگلیس مقابل ایران آغاز نمی شد. اتحادیه فوتبال انگلیس در حال بررسی است که آیا از نظر قانونی امکان به چالش کشیدن تهدید تحریم های ورزشی وجود دارد یا خیر، و در میان هفت انجمن در مورد رفتار فیفا خشم وجود دارد.

پیشنهادات مبنی بر اینکه کین می‌توانست با راه رفتن به زمین با بازوبند و دریافت رزرو فوری لحظه‌ای نمادین خلق کند، بی‌جا است. کارت زرد در رختکن نشان داده می شد و هرگونه نماد بالقوه را از بین می برد.

ساوت‌گیت که پیش از بازی روز جمعه مقابل آمریکا صحبت می‌کرد، در مورد تهدید کین به تحریم‌ها سوال شد. من همه نکات را نمی دانم زیرا در جلسه نبودم اما قطعاً این احساس وجود داشت که تحریم ها وجود دارد و همه آنها واقعاً واضح نبودند، فکر می کنم، بنابراین تصمیم از دست ما گرفته شد. هری، سرمربی انگلیس گفت.

تصمیم سازمان این بود: “ما حتی بازوبند را در رختکن نمی گذاریم.” هیچ بحثی وجود ندارد. بازیکن حرفی برای گفتن نداشت.»

بازیکنان آلمان به دلیل پوشاندن دهان با دست‌هایشان به این دلیل که پیش از بازی چهارشنبه مقابل ژاپن توسط فیفا دهانشان را بسته بودند مورد تحسین قرار گرفتند. شش بازیکن، از جمله کاپیتان، مانوئل نویر، در جریان شکست 2-1 تیم مقابل ژاپن، کفش‌های آدیداس با دوخت رنگین‌کمان را نیز پوشیدند و تیم در تمرین گرم کردن، تیپ‌هایی با رنگ‌های رنگین کمانی روی آستین‌های خود داشت.

آلمان با هیچ مجازاتی از سوی فیفا مواجه نشده است، اما ساوتگیت این سوال را مطرح کرد که آیا برگزاری اعتراضی مشابه در انگلیس در روز جمعه ارزشی دارد یا خیر.

ساوتگیت گفت: “من با موقعیت خود کاملاً راحت هستم و فکر می کنم باید به آنچه که می خواهیم اعتماد داشته باشیم.” “یک برنامه وجود داشت – ما قادر به اجرای آن برنامه نبودیم. چه کنیم در حال حاضر؟ آیا همه ما سعی می کنیم با ژستی از یکدیگر سبقت بگیریم که به هر حال ممکن است کافی نباشد.

ما می خواهیم به طور خاص از جامعه LGBTQ حمایت کنیم و بدانیم که بسیاری از آن افراد اینجا با ما نیستند و ما آنها را می خواهیم اینجا با ما باشند. اما می‌توانیم برای انجام کارهایی که واقعاً هیچ تفاوتی ندارند، عجله کنیم.

بازیکنان آلمانی قبل از بازی با ژاپن در اعتراض به آن دهان خود را می پوشانند.
بازیکنان آلمانی قبل از بازی با ژاپن در اعتراض به آن دهان خود را می پوشانند. عکس: خاویر گارسیا/ شاتر استوک

می‌دانم که این برای مردم ناراحت‌کننده خواهد بود، زیرا ممکن است از من انتقاد شود، کاپیتان مورد انتقاد قرار گرفته است، سازمان مورد انتقاد قرار خواهد گرفت. من با چیزی که برای آن دفاع می‌کنم خیلی راحت هستم، و اینکه چگونه با مردم در هر روز زندگی‌ام رفتار می‌کنم مهم‌تر از اظهاراتی است که ممکن است به خوبی ظاهر شود و ممکن است نه.»

کین روز پنجشنبه تمرین کرد و روز جمعه پس از ترس مصدومیت شروع خواهد کرد. ساوتگیت اشاره کرد که انگلیس، که با شکست دادن ایالات متحده، از گروه B صعود می کند، تیمی را بدون تغییر در برابر تیم گرگ برهالتر معرفی خواهد کرد. جیمز مدیسون همچنان در حال بهبودی از مصدومیت زانو است.

هری مگوایر که از کم آبی که او را مجبور به بازی در برابر ایران کرده بود، بهبود یافته است، انتقاداتی را که از او شده بود را باز کرده و آن را با انتقاداتی که علیه هم تیمی سابقش در منچستریونایتد، کریستیانو رونالدو هدف گرفته بود مقایسه کرد. او گفت: “او یکی از بهترین بازیکنان تاریخ است و روز به روز مورد انتقاد قرار می گیرد.” بنابراین اگر قرار باشد این اتفاق برای او بیفتد، فکر می‌کنم بخشی از بازی است.»

ساوتگیت فاش کرد که شاهزاده ویلیام به بازیکنان انگلیس گفته است که جلوی حواس پرتی در رسانه های اجتماعی را بگیرند. ساوتگیت گفت: «ما نمی توانستیم برای مشاوره بهتر به او پول بدهیم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: پهپاد به انبار نفت روسیه حمله کرد، مسکو کیف را به “تروریسم هسته ای” در زاپوریژژیا متهم کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، 1. یک روز پس از حمله …