گزارش | می‌گوید: برنامه‌های جرمی هانت احتمالاً خدمات عمومی را کاهش می‌دهد خط مشی خدمات عمومی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته یک اندیشکده پیشرو، انتظار می‌رود بیانیه پاییزی جرمی هانت منجر به تخریب بیشتر خدمات عمومی شود، حتی آن‌هایی که بودجه اضافی در اختیار آنها قرار می‌گیرد، مانند مدارس و NHS، بعید است که از آسیب ناشی از کووید جبران کنند.

مؤسسه دولت (IfG) گفت بیانیه ای که هفته گذشته ارائه شد و از سوی صدراعظم در این شرایط به عنوان سخاوتمندانه اعلام شد، عمداً از پیش تعیین شده بود و هر دولتی را پس از سال 2024 با تصمیمات بسیار دشواری در زمینه هزینه ها مواجه کرد.

گزارش آن همچنین می گوید که خدمات کمتر محافظت شده، به ویژه سیستم عدالت کیفری، احتمالاً با کاهش مؤثر مواجه خواهد شد، به طوری که بعید است این بخش شاهد کاهش تعداد معوقه دادگاه ها یا ازدحام بیش از حد در زندان ها باشد.

این گزارش می‌گوید تصمیم هانت برای به تعویق انداختن بیشتر محدودیت‌های هزینه‌ها به مدت دو سال از هم‌اکنون «تصمیم‌های بسیار دشواری را برای هزینه‌ها برای دولت بعدی، هر چه که باشد، به جای می‌گذارد».

نیک دیویس، مدیر برنامه IfG و یکی از نویسندگان گزارش، گفت: «بیشتر خدمات در سال 2025 نسبت به 15 سال قبل بدتر عمل خواهند کرد – با عواقب مخربی برای افرادی که به آنها متکی هستند. این یک میراث مسموم برای کسی است که دولت بعدی را تشکیل دهد.»

نویسندگان این گزارش می گویند، مشخص نیست که آیا “از نظر سیاسی پایدار خواهد بود که دولت بعدی هزینه های عمومی را مطابق با برنامه های هانت کاهش دهد”. به گفته IfG، مشکلاتی ناشی از کاهش 22 میلیارد پوندی هزینه های روزانه برنامه ریزی شده برای سال مالی 2025-26 و 2027-28 و عوامل دیگر وجود خواهد داشت.

یکی از موضوعاتی که بر آن تاکید شده است ادامه روند بهبود آهسته خدمات عمومی از تاثیر همه گیری کووید-19 است. دیگری حقوق است که بیش از نیمی از بودجه بخش دولتی را تشکیل می دهد. با فشار قابل توجهی برای دستمزد بالاتر و احتمال اعتصاب در صورت عدم تحقق این امر، ارقام سرفصل نشان دهنده تسویه حساب های به ظاهر سخاوتمندانه هزینه ها می تواند به معنای بهبود واقعی کمی باشد.

این گزارش می‌گوید مناطقی که پول اضافی دریافت می‌کنند، مانند NHS، مدارس و دولت محلی، باید بتوانند خواسته‌های ناشی از تغییرات جمعیتی و فشارهای تورمی را برآورده کنند. اما آنها برای انجام خیلی بیشتر از این تلاش خواهند کرد. در هر یک، عملکرد در حال حاضر بسیار پایین‌تر از سطح قبل از همه‌گیری است و بعید است پول ارائه شده برای بازگرداندن آنها به آن سطوح کافی باشد.»

به ویژه با عدالت کیفری، یک افزایش واقعی و کوچک از قبل برنامه ریزی شده در بودجه طی دو سال آینده به این معنی است که تقاضا “احتمالاً با حاشیه قابل توجهی از هزینه ها پیشی خواهد گرفت”.

نویسندگان می‌گویند: «زندان‌ها و دادگاه‌ها در وضعیت وخیم‌تری قرار دارند، مشکلاتی که قبل از شیوع بیماری همه‌گیر به‌دلیل تشدید آن به شدت احساس می‌شود، و تصمیم‌های مربوط به هزینه‌های اعلام شده در بیانیه پاییز به این معناست که دورنمای کمی برای کاهش معنی‌دار معوقه دادگاه سلطنتی وجود دارد. افزایش مورد انتظار در تعداد زندانیان، نگهداری ایمن.»

در مقابل، این گزارش می‌گوید، 3.3 میلیارد پوند اضافی وعده داده شده برای NHS، با هدف کاهش زمان انتظار برای آمبولانس‌ها و A&E، و دسترسی بهتر به پزشکان عمومی، باید با افزایش تقاضا مقابله کند – هرچند بعید به نظر می‌رسد که برای مقابله کافی باشد. عقب ماندگی، یا برای حل مشکلات طولانی مدت استخدام و حفظ کارکنان.

به طور مشابه، افزایش بودجه به بودجه مدارس، بودجه اصلی هر دانش آموز را تا سال 2023-2024 به سطوح واقعی سال 2010 بازگرداند، IfG می گوید. با این حال، این احتمالاً جوایز دستمزد مورد انتظار را پوشش نمی‌دهد، و «همچنین بعید است که یادگیری از دست رفته در طول همه‌گیری را جبران کند – مدارسی که معادل «بازگشت» در سایر خدمات است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …