تحقیقات دادستانی فرانسه در مورد تامین مالی غیرقانونی انتخابات

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

دادستان‌های مالی ملی فرانسه روز پنجشنبه گفتند که تحقیقاتی را در مورد مظنون به تامین مالی غیرقانونی کمپین‌های انتخاباتی در سال‌های 2017 و 2022 آغاز کرده‌اند.

یک روزنامه برجسته فرانسوی گزارش داد که این تحقیقات مناقصه های برنده انتخاباتی امانوئل ماکرون، رئیس جمهور آمریکا را هدف قرار می دهد.

دادستان‌ها در بیانیه‌ای کتبی گفتند که می‌خواهند در پی گزارش‌های مطبوعاتی، با اشاره آشکار به روزنامه Le Parisien که در اوایل روز در مورد تحقیقات ادعایی درباره کمپین ماکرون در سال 2017 و ارتباط آن با شرکت مشاوره آمریکایی مک‌کینزی و شرکت گزارش داد، توضیحاتی ارائه کنند.

در بیانیه دادستان، بدون استناد به مکرون یا حزب او، آمده است که تحقیقات قضایی در 20 اکتبر در مورد ادعای «حساب‌های انتخاباتی متناقض» و «کاهش اقلام حسابداری» در رابطه با شرکت‌های مشاوره‌ای که در طول مبارزات انتخاباتی 2017 و 2022 فعالیت می‌کردند، آغاز شد.

روز بعد، تحقیقات دیگری در مورد ادعای طرفداری در رابطه با آن کمپین ها آغاز شد.

تامین مالی کمپین در فرانسه به شدت تحت نظارت است.

Le Parisien به نقل از منابع ناشناس گفت که قضات بر روی شرایطی تمرکز می کنند که تحت آن برخی از قراردادهای بزرگ بین مک کینزی و ایالت پس از انتخاب مکرون منعقد شده است.

یکی از مقامات ریاست جمهوری فرانسه گفت که کاخ الیزه «از ارتباط دادستانی مالی در مورد آغاز دو تحقیق قضایی مطلع شده است. … این بر عهده سیستم قضایی است که تحقیقات را در تمام استقلال رهبری کند.» این مقام بر اساس سیاست ریاست جمهوری مجاز به نامگذاری علنی نبود.

نمایندگان مک کینزی در فرانسه درباره این تحقیقات اظهار نظری نکردند.

این تحقیقات به دنبال تحقیقات دیگری در ماه مارس سال جاری توسط دادستان های مالی فرانسه در مورد کلاهبرداری مالیاتی مشکوک توسط مک کینزی آغاز شد. این شرکت در آن زمان گفت که “به قوانین مالیاتی فرانسه که در مورد آن اعمال می شود احترام می گذارد.”

این تحقیقات دو هفته پس از گزارشی از سوی سنای فرانسه آغاز شد که گفته بود مک کینزی حداقل از سال 2011 مالیات بر سود شرکتی در این کشور پرداخت نکرده است. این گزارش همچنین استفاده دولت از مشاوران خصوصی را زیر سوال می برد.

مکرون در آن زمان گفت که از سوء ظن فرار مالیاتی از سوی شرکت‌های مشاوره شوکه شده است.

ماجرای مک کینزی موسوم به «امر مک‌کینزی» انتقاد رقبای مکرون را پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه برانگیخت که منجر به پیروزی او برای دومین بار در ماه آوریل شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

با پایان اعتصابات، BT به ده ها هزار کارمند 1500 پوند جایزه می دهد | BT

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، BT به ده ها هزار نفر …