جانسون و تراس به شورشیان علیه سوناک می پیوندند که ممنوعیت جدید باد خشکی را حفظ می کند | قدرت باد

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بوریس جانسون و لیز تراس به شورش فزاینده محافظه‌کاری محافظه‌کاران علیه امتناع ریشی سوناک از اجازه دادن به پروژه‌های بادی جدید خشکی در انگلستان پیوستند، این چالشی دیگر در برابر لایحه افزایش سطح است.

نخست وزیران سابق در میان حدود 20 نماینده محافظه کار هستند که اصلاحیه ای را امضا کرده اند که توسط سایمون کلارک، وزیری در زمان جانسون و تراس خدمت می کرد، که به ممنوعیت عملی بادهای خشکی جدید که از سال 2014 اعمال شده است، پایان می دهد.

در حالی که تراس از از سرگیری باد خشکی حمایت کرد، تصمیم جانسون برای حمایت از این اصلاحیه با توجه به اینکه او در زمان نخست وزیری به دنبال تغییر سیاست طولانی مدت نبود، قابل توجه است.

اصلاحیه کلارک دولت را موظف می کند که قوانین برنامه ریزی را ظرف شش ماه تغییر دهد تا پروژه های جدید را مجاز کند.

این دومین چالش اصلی این لایحه است. در اوایل این هفته، شماره 10 پس از شورش بر سر سیاست برنامه ریزی، رای برنامه ریزی شده ای را در مورد این لایحه انجام داد. اصلاحیه ای به رهبری ترزا ویلیرز، وزیر سابق کابینه و با حمایت بیش از 50 نماینده محافظه کار، به دنبال لغو اهداف اجباری مسکن محلی و تبدیل آنها صرفاً مشورتی است.

اضافه شدن جانسون و تراس به صفوف شورشیان به فشار بر سوناک بر سر موضوع نیروگاه‌های بادی می‌افزاید و این احساس گسترده‌تر مبنی بر اینکه او به عنوان سومین نخست‌وزیر پس از انتخابات، و کسی که بدون رای اعضای محافظه‌کار منصوب شده است، فاقد قدرت است، می‌افزاید. .

از سال 2014، قوانین برنامه ریزی در واقع هرگونه مزرعه بادی خشکی جدید در انگلستان را تحت تشدید محدودیت های اعمال شده توسط دولت دیوید کامرون پس از فشار فعالان محافظه کار ممنوع کرده است.

فشار برای استقلال انرژی بیشتر از زمان تهاجم روسیه به اوکراین، درخواست‌هایی را برای پایان دادن به آن برانگیخته است. تراس متعهد شده بود که قوانین را تغییر دهد اما قبل از اینکه بتواند این کار را انجام دهد از سمت خود برکنار شد.

در طول کمپین رهبری تابستانی محافظه‌کاران، که تراس برنده شد، سوناک آنچه را که «استراتژی حاکمیت انرژی» نامید، ارائه کرد که ممنوعیت باد جدید خشکی را حفظ کرد و باعث شد حزب کارگر او را به «بی سوادی اقتصادی» متهم کند.

در حالی که آخرین فهرست عمومی امضاکنندگان اصلاحیه کلارک تنها دو نماینده دیگر حزب محافظه‌کار، ویرجینیا کراسبی و کاترین فلچر، به‌علاوه بن برادشاو از حزب کارگر را نشان می‌دهد، کلارک به آبان نیوز گفت که اکنون حدود 20 نفر از آنها حمایت کرده‌اند.

علاوه بر جانسون و تراس، وزرای پیشین دیگری مانند استفن کراب و رابین واکر نیز در این میان بودند.

کلارک که در زمان جانسون به عنوان وزیر خزانه‌داری و در دوره هفت هفته نخست وزیری تراس به عنوان وزیر خزانه‌داری خدمت می‌کرد، گفت: «این واقعاً موضوعی است که نظرات همه جناح‌های حزب محافظه‌کار را متحد می‌کند. ما باید به جوامع محلی اجازه دهیم تصمیم بگیرند که آیا باد خشکی را می‌خواهند یا نه، شاید به انگیزه‌های معقول شرکت‌های انرژی مرتبط باشد، و ممنوعیتی را اعمال نکنیم.

باد خشکی می‌تواند صورت‌حساب‌های ما را کاهش دهد، استقلال انرژی ما را تقویت کند و از محیط زیست ما محافظت کند، و من خوشحالم که بسیاری از همکاران از این اصلاحیه مهم حمایت می‌کنند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

انتخاب کنندگان گرجستان در آخرین روز رای گیری سنای آمریکا به پای صندوق های رای می روند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رای دهندگان ایالت جورجیا قرار است …