دو معاون کلانتر کلرادو پس از مرگ کریستین گلس در کنار جاده متهم شدند | کلرادو

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

طبق اسناد دادگاه آنلاین، هیئت منصفه دو معاون کلانتر کلرادو را متهم به قتل یک مرد 22 ساله کرده است که پس از تماس با 911 برای کمک های کنار جاده ای در حالی که تجربه آنچه که مادرش به عنوان یک بحران سلامت روانی توصیف کرده بود، هدف گلوله قرار گرفت.

کیفرخواست معاونان سابق کلانتر شهرستان کلیر کریک، اندرو بوئن و کایل گولد، روز چهارشنبه، پنج ماه پس از قتل کریستین گلس توسط مجریان قانون بازگردانده شد. این پرونده در بحبوحه اعتراض ملی برای اصلاحات پلیس با تمرکز بر مداخله در بحران و تنش زدایی به نقطه عطفی تبدیل شده است.

با توجه به سوابق دادگاه که جزئیات بیشتری ارائه نشده است، اتهامات این دو معاون شامل قتل درجه دوم، سوء رفتار رسمی و قتل از روی سهل انگاری است.

در سوابق وکیلی برای هر یک از معاونان ذکر نشده است. پیام تلفنی که به شماره‌ای که گمان می‌رود متعلق به بوئن باشد، بلافاصله پس داده نشد. هیچ لیست تلفنی برای گولد یافت نشد.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی دادستان ناحیه پنجم قضایی، هایدی مک کلوم، که هیئت منصفه بزرگ را به عهده داشت، یک قاضی فدرال حکم صادر کرد برای بوئن و گولد که به ترتیب با وثیقه 50000 و 2500 دلاری روبرو هستند.

دو مرد لبخند می زنند
کریستین گلس، سمت راست، با پدرش، سایمون گلس، در مارس 2021 در کلرادو نشسته است. عکس: سالی گلس/AP

نیکول لنتز، سخنگوی کلانتر شهرستان کلیر کریک، در بیانیه ای گفت که هر دو افسر پس از کیفرخواست از کار خاتمه یافته اند.

لنتز گفت که ادامه تحقیقات داخلی کلانتری “شکست های خط مشی و رویه ای” را نشان داد و افزود که انتشار اخبار اولیه دفتر پس از تیراندازی “تمام اتفاقات آن شب وحشتناک را منعکس نمی کند”.

اواخر 10 ژوئن، گلس با پلیس تماس گرفت زیرا ماشینش روی یک خاکریز گیر کرده بود. ویدئوهای دوربین بدنه نشان می دهد که گلس از پیاده شدن از ماشین خود امتناع می کند در حالی که به پلیس می گوید “ترسیده” است و با دستانش به ماموران شکل قلب می دهد.

ماموران با او صحبت کردند تا او را متقاعد کنند که ماشین را ترک کند. پس از بیش از یک ساعت مذاکره، پلیس اعلام کرد که گلس همکاری نداشت و شیشه سرنشین را شکست و یک چاقو را از خودرو خارج کرد.

گلس پیشنهاد داد دو چاقو را از پنجره به بیرون پرتاب کند، اما در فیلم نشان می‌دهد که افسران به او می‌گویند این کار را نکند.

هنگامی که پنجره شکسته شد، به نظر می رسید که گلس وحشت کرده و چاقوی دوم را برداشت. پلیس سپس گلس را با گلوله‌های کیسه‌ای لوبیا شلیک کرد و با یک تفنگ شوک‌کننده او را شوکه کرد. این فیلم نشان می‌دهد که گلس روی صندلی خود می‌پیچد و چاقو را به سمت افسری که به شیشه راننده عقب نزدیک می‌شود، می‌برد. بر اساس گزارش کالبد شکافی، سپس افسر دیگری اسلحه خود را شلیک کرد و شش بار به گلس اصابت کرد.

سالی گلس، مادر گلس، در یک کنفرانس خبری در ماه سپتامبر، گفت که پسرش از افسردگی رنج می برد، اخیراً به ADHD مبتلا شده بود و “یک دوره سلامت روانی داشت” و شبی که کشته شد “متحجر” بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

درخواست برای سرکوب ساخت و ساز در ایتالیا پس از فاجعه ایسکیا | ایتالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پس از اینکه رئیس دفتر …