دولت عربستان از پیشنهادهای خصوصی برای منچستریونایتد یا لیورپول حمایت می کند | لیگ برتر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شاهزاده عبدالعزیز بن ترکی الفیصل، وزیر ورزش عربستان سعودی، گفته است که دولت او قطعا از هر پیشنهاد بخش خصوصی این کشور برای منچستریونایتد یا لیورپول حمایت خواهد کرد.

در حالی که صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی زمستان گذشته از خرید نیوکاسل یونایتد حمایت کرد، شاهزاده عبدالعزیز گفت که مشاغل خصوصی در کشورش علاقه زیادی به موفق ترین باشگاه های فوتبال انگلیس دارند و هر دو به بانک ها در مورد سرمایه گذاری یا فروش بالقوه دستور می دهند.

او به بی‌بی‌سی اسپورت گفت: «از بخش خصوصی، من نمی‌توانم از جانب آنها صحبت کنم، اما علاقه، اشتها و اشتیاق زیادی در مورد فوتبال وجود دارد. این پربیننده ترین لیگ در عربستان و منطقه است و شما طرفداران زیادی از لیگ برتر دارید. در صورت وجود حتما از آن حمایت خواهیم کرد [Saudi] بخش خصوصی وارد می شود، زیرا می دانیم که این امر به طور مثبتی بر ورزش در کشور پادشاهی منعکس خواهد شد. اگر سرمایه‌گذاری مایل به انجام این کار باشد و اعداد جمع شوند، چرا که نه؟»

شاهزاده همچنین ابراز تمایل کرد که کریستیانو رونالدو در عربستان بازی کند. این بازیکن 37 ساله پس از جدایی از یونایتد با توافق دوجانبه در این هفته، بازیکن آزاد است و اخیراً اعلام کرد که در تابستان قراردادی دو ساله به ارزش بیش از 300 میلیون پوند در سال از یک باشگاه عربستانی را رد کرده است.

شاهزاده عبدالعزیز گفت: دوست دارم رونالدو در لیگ عربستان بازی کند. این به لیگ، اکوسیستم ورزشی در عربستان سود می رساند و الهام بخش جوانان برای آینده خواهد بود. او الگوی بسیاری از بچه‌ها است و طرفداران زیادی در عربستان دارد.»

رونالدو روز پنجشنبه در پیروزی 3-2 پرتغال مقابل غنا در جام جهانی قطر گلزنی کرد و عربستان ممکن است برای میزبانی این مسابقات تلاش کند. چه کسی دوست ندارد میزبان جام جهانی باشد؟ شاهزاده گفت هر کشوری در جهان دوست دارد میزبان جام جهانی باشد.

عربستان سعودی در میزبانی رویدادهای ورزشی مهم از جمله مبارزات قهرمانی جهان بوکس به ورزششویی متهم شده است تا انتقادات از سوابق خود در زمینه حقوق بشر را منحرف کند. اما شاهزاده عبدالعزیز مدعی شد که انجام این کار برای مردم کشورش مثبت بوده است.

اعداد دروغ نمی گویند – وقتی به شرکت در بوکس نگاه می کنید، از شش سالن در سال 2018 به 57 سالن امروزی رسیده است. افزایش مشارکت 300 درصدی، 60 درصد زنان هستند که برای ما یک شوک بود. وقتی اشتهای جوانان را از زن و مرد می بینید، از آن درس گرفته اند. اگر این کشور را بهتر می کند و بسیاری از مسائل اجتماعی را که از نظر مشارکت داریم برطرف می کند، این برای ما سود است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کیلیان امباپه با پیروزی مقابل دانمارک فرانسه را راهی مرحله یک هشتم نهایی کرد | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، نمایشی از قدرت فرانسه، حتی اگر …