خاموشی در اوکراین: خبرنگار بین المللی آنلیس بورخس از اودسا گزارش می دهد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

روسیه روز چهارشنبه یک حمله موشکی جدید به شبکه برق آسیب دیده اوکراین انجام داد که برق، آب و خدمات حمل و نقل عمومی را از شهرها سلب کرد و سختی زمستان را برای میلیون ها نفر تشدید کرد.

انفجار هوایی منابع تغذیه نیروگاه‌های هسته‌ای و لینک‌های اینترنتی را نیز از دسترس خارج کرد.

آنلیس بورخس، خبرنگار بین‌المللی یورونیوز، در حالی در اودسا بود که ساکنان خود را برای یک شب تاریک و سرد آماده می‌کردند، “در سراسر اوکراین، شهرها در عصر امروز چهارشنبه در تاریکی مطلق فرو رفته‌اند.”

او گفت: «پس از حملات روسیه به زیرساخت‌های حیاتی که بر توزیع برق در پایتخت، کیف، در شهر غربی لویو، در دومین شهر بزرگ اوکراین، خارکف، و همچنین در شهر بندری جنوبی اودسا تأثیر گذاشت.»

«سه نیروگاه برق از شبکه سراسری قطع شده است و مشکلات بیشتری را برای میلیون‌ها غیرنظامی که در مناطق آسیب دیده گیر کرده‌اند، پیش‌روی می‌کند.

«در شهر خرسون، که اخیراً توسط نیروهای اوکراینی بازپس گرفته شد، امروز شاهد آمیزه‌ای از آسودگی و شادی، اما همچنین دلهره، ترس و حتی گرسنگی بودیم.

وی افزود: «پس از ماه‌ها اشغال روسیه، اکنون غیرنظامیان برای زنده ماندن کاملاً به کمک‌های بشردوستانه وابسته هستند».

اواخر چهارشنبه و پس از تاریکی هوا، معاون دفتر ریاست جمهوری اوکراین گفت که کیف و بیش از دوازده منطقه از جمله لویو و اودسا در جنوب، دوباره به شبکه برق وصل شده اند.

با این حال، در کیف، شهری 3 میلیونی، دولت اعلام کرد که آب و گرمایش تنها صبح پنجشنبه به ساختمان‌های مسکونی بازمی‌گردد.

مقامات اوکراین بر این باورند که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه امیدوار است که بدبختی خانه های گرم نشده و بدون روشنایی در سرما و تاریکی افکار عمومی را علیه ادامه جنگ معطوف کند – اما می گویند که در عوض عزم اوکراین را تقویت می کند.

برای تماشای گزارش کامل روی ویدیوی بالا کلیک کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

انتخاب کنندگان گرجستان در آخرین روز رای گیری سنای آمریکا به پای صندوق های رای می روند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رای دهندگان ایالت جورجیا قرار است …