شمیما بیگم شنوایی به | گفت که پیروان “حساسیت زدایی” سابق داعش همچنان تهدید هستند شامیما بیگم

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وزارت کشور در اعتراض به درخواست تجدیدنظر شمیما بیگم علیه حذف تابعیت بریتانیایی اش، استدلال کرده است که افرادی که به سوریه قاچاق شده و افراطی شده اند، تهدیدی برای امنیت ملی هستند، زیرا ممکن است پس از قرار گرفتن در معرض خشونت شدید، حساسیت آنها کاهش یابد.

بیگم 15 ساله بود که از خانه خود در بتنال گرین، در شرق لندن، از طریق ترکیه و به قلمرو تحت کنترل دولت اسلامی (داعش) سفر کرد. ساجد جاوید، وزیر کشور وقت، پس از اینکه او نه ماهه باردار در یک اردوگاه پناهندگان سوری در فوریه 2019 یافت شد، تابعیت بریتانیایی او را به دلایل امنیت ملی لغو کرد.

بیگم که اکنون 23 ساله است، این تصمیم را در دادگاه ویژه استیناف مهاجرت (سیاک) به چالش می کشد.

دادگاه شنیده است که به گفته سرویس‌های امنیتی، افرادی که برای همسویی با داعش به سوریه سفر کرده‌اند «احتمالاً افراط‌گرا شده‌اند و در تداوم داعش نقش داشته‌اند. [IS] به عنوان یک نهاد و ممکن است آموزش نظامی دیده باشد، با آن جنگید [IS] یا در حملات تروریستی شرکت کرده است.»

به دادگاه لندن گفته شد: «آنها در معرض اعمال معمول خشونت‌آمیز شدید قرار گرفتند که احتمالاً تأثیری بر حساسیت زدایی از افراد و تشویق آن‌ها به تلقی فعالیت‌های تروریستی خشونت‌آمیز به‌عنوان «روش عمل قابل قبول و مشروع» داشت. ارسال های کتبی در روز پنجشنبه

سر جیمز ادی کی سی، برای وزارت کشور، گفت که بیگم چهار سال را در قلمرو تحت کنترل داعش گذرانده بود، قبل از اینکه شهروندی او حذف شود. او بعداً به اظهاراتی اشاره کرد که او با رسانه ها انجام داده است، از جمله مصاحبه ای که در آن گفته بود از دیدن سر در سطل «مجبور» نیست.

ادی گفت: “اگر برای مدت طولانی در معرض قرار گرفته اید، مشکل بزرگی وجود دارد.”

وکلای بیگم گفته اند که او “به منظور استثمار جنسی و ازدواج با یک مرد بالغ در سوریه جذب، انتقال، انتقال، پناهگاه و پذیرش شده است”.

ادی گفت که تهدید امنیت ملی مهمترین عامل است. “شما می توانید به وحشتناک ترین، غیرقابل قبول ترین شکل قاچاق شوید، به غیر قابل قبول ترین شکل افشا شوید، به غیرقابل قبول ترین شکل حساسیت زدایی کنید، و با این حال متاسفانه… همچنان یک تهدید امنیتی باشید.”

وکلای بیگم استدلال کردند که او “به همراه دوستانش توسط یک ماشین تبلیغاتی مصمم و موثر داعش متقاعد شده، تحت تاثیر قرار گرفته و تحت تاثیر قرار گرفته است”.

سامانتا نایتز کی‌سی در ارسال‌های کتبی خود گفت: «شواهد موجود نشان می‌دهد که وزیر کشور به‌جای اینکه شاکی را به‌عنوان یک قربانی ببیند، کودکی که مورد دستکاری و استثمار قرار گرفته، بر این اساس عمل کرده که «داوطلبانه» در سفر به سوریه عمل کرده است. همسو شدن با داعش.»

جلسه استماع، قبل از آقای جاستیس جی، قرار است روز جمعه به پایان برسد و انتظار می رود در تاریخ بعدی تصمیم به صورت کتبی گرفته شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گزارش می‌گوید اگر کوئینزلند به سرعت به انرژی‌های تجدیدپذیر تغییر نکند، با کاهش رفاه “قابل توجه” روبرو خواهد شد | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک گزارش به سفارش دولت …