گروه فریزر مایک اشلی خیاط لندنی Gieves & Hawkes | صنعت خرده فروشی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

گروه فریزر مایک اشلی، Gieves & Hawkes، یکی از قدیمی‌ترین خیاط‌های سفارشی لندن را خرید.

گفته می‌شود که Frasers که قبلاً Sports Direct، House of Fraser و لباس‌های غیررسمی طراحان Flannels را در اختیار دارد، برند Gieves & Hawkes و پنج فروشگاه بریتانیا از جمله گل سرسبد در مرکز خیاطی Savile Row را پذیرفته است. مشخص نیست که چند شغل تحت این قرارداد نجات یافته است.

مایکل موری، مدیر اجرایی فریزر که توسط اشلی بنیانگذار Sports Direct کنترل می‌شود، گفت: «ما از خرید Gieves & Hawkes خرسندیم و آینده بلندمدتی را برای یک برند نمادین 250 ساله تضمین می‌کنیم. این خرید بیشتر به مجموعه سرمایه‌گذاری‌های استراتژیک ما در برندهای لوکس و ممتاز می‌افزاید.»

این خرید آخرین مورد از یک رشته طولانی خرید از شرکت های مشکل دار توسط امپراتوری خرده فروشی اشلی است که اخیراً متخصصان مد آنلاین Missguided و I Saw It First را خریداری کردند.

این برندها دنیایی دور از Gieves & Hawkes هستند، خیاطی که ریشه‌های خود را به اواخر قرن هجدهم بازمی‌گرداند. پس از آن که مالک آن، Trinity مستقر در هنگ کنگ، در دسامبر 2021 اداره شد، به بازار عرضه شد.

این شرکت که از سال 1809 ضمانت‌نامه‌های سلطنتی را در دست دارد، پادشاه چارلز سوم، جرج ششم و جرج پنجم و همچنین شاهزاده‌های ویلیام و هری را ملبس کرده است. همچنین لباس دریاسالار لرد نلسون، دوک ولینگتون و وینستون چرچیل را پوشاند.

پس از اینکه Gieves در سال 1974 نام تجاری Hawkes را به دست آورد، به یک خانه شهری در گرجستان در 1 Savile Row، درست در خیابان Regent در مرکز لندن نقل مکان کرد. Gieves در سال 1785 و Hawkes در سال 1771 تاسیس شدند.

سازندگان کت و شلوار دوران سختی را در طول این همه گیری سپری کردند، زیرا کارکنان دفتر به کار از خانه روی آوردند و بسیاری از رویدادهای رسمی مانند عروسی لغو شدند.

شرکت هلدینگ Gieves & Hawkes در آخرین حساب‌های منتشر شده خود، که اولین سال همه‌گیری کووید را در سال 2020 پوشش می‌دهد، هشدار داده است که بدون یافتن حامیان جدید قادر به ادامه فعالیت خود نخواهد بود.

شرکت هلدینگ 23.7 میلیون پوند بدهی داشت و حساب‌های شرکت عامل اصلی نشان داد که همه‌گیری باعث کاهش فروش از 11.2 میلیون پوند در سال 2019 به تنها 3.9 میلیون پوند در سال 2020 شده است. شرکت در طول سال 2020 پس از کسر مالیات 4.5 میلیون پوند از دست داد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …