“ما باید به داوران احترام بگذاریم”: جونز اراسموس را به دلیل انتقاد مقامات مسخره می کند | سری ملل پاییز

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ادی جونز پس از شوخی مبنی بر اینکه راسی اراسموس ممکن است برگه ای از کتاب ژوزه مورینیو برداشته و با پنهان شدن در سبد لباسشویی از محرومیت او در روز شنبه دور بزند، اصرار دارد که با داوران محترمانه رفتار شود. جونز همچنین به این فکر کرد که آیا طغیان های اراسموس و ذهنیت محاصره ای که آفریقای جنوبی ایجاد کرده است برای ایجاد انگیزه در قهرمانان جهان طراحی شده است.

اراسموس، مدیر راگبی آفریقای جنوبی، به طور ضمنی از داور انگلیسی، وین بارنز، هنگام انتشار مجموعه‌ای از کلیپ‌هایی از شکست ناچیز فرانسه در این ماه، همراه با تعدادی از نظرات کنایه‌آمیز، انتقاد کرد. بارنز تهدید به مرگ دریافت کرده و خانواده‌اش نیز مورد هدف قرار گرفته‌اند، که باعث شد اتحادیه فوتبال راگبی نامه‌ای محکم به همتای آفریقای جنوبی خود ارسال کند و از رفتار اراسموس ابراز تأسف کند.

راگبی جهانی پس از محرومیت 12 ماهه اراسموس به دلیل طغیان مشابه در طول تور شیرهای بریتانیا و ایرلند در سال 2021، مقررات خود را تشدید کرد و هفته گذشته به سرعت او را از فعالیت های روز مسابقه مقابل ایتالیا در آخر هفته گذشته و انگلیس در روز شنبه محروم کرد.

اما جونز در اشاره‌ای آشکار به این که چگونه مورینیو در حالی که محرومیت خود را سپری می‌کرد، به رختکن چلسی رفت تا در سال 2005 قبل از اینکه لباس‌دار او را قاچاق کند، به رختکن چلسی رفت. این قبلا انجام شده است، اینطور نیست؟ من مطمئن هستم که او به نوعی وارد آنجا خواهد شد. تنها چیزی که می‌خواهم بگویم این است که باید به داوران احترام بگذاریم و مراقب داوران باشیم. آنها بخش مهمی از بازی ما هستند.”

جونز در پاسخ به این سوال که آیا رفتار اراسموس عمداً به ذهنیت محاصره آفریقای جنوبی کمک می کند، افزود: “هر زمان که چیزی را بردید، باید انگیزه ای برای انجام دوباره آن پیدا کنید و شاید این یک راه هوشمندانه برای یافتن انگیزه باشد.”

جونز به یاد آورد که چگونه به دلیل اظهارنظرهایی که در مورد یک داور در زمان مربیگری کوئینزلند ردز در سال 2007 انجام داده بود، 10000 دلار استرالیا جریمه شد و گفت که این مبلغ را از جیب خود پرداخت کرده است – درس سختی در مورد نیاز به گاز گرفتن زبانش. جونز همیشه به عنوان سرمربی انگلیس این کار را انجام نداده است و به دلیل اظهارنظرهایی که در مورد بن اوکیف پس از پیروزی تیمش در برابر ولز در سال 2020 در مورد بن اوکیف ارائه شده بود، توسط فدراسیون جهانی فوتبال مورد توبیخ قرار گرفت. با این حال، او تا حد زیادی از آن زمان در مقایسه با اراسموس به وکالت خود عمل کرده است. طغیان ها و رونان اوگارا، یکی از مدعیان جانشینی او به عنوان سرمربی انگلیس، که به تازگی با محرومیت 10 جلسه ای مواجه شده است – چهارمین محرومیت جداگانه در سال گذشته.

همانطور که توسط آبان نیوز در ماه سپتامبر فاش شد، RFU به دنبال سرکوب سوء استفاده از مقامات مسابقات در تمام سطوح در میان افزایش نگران کننده در تعداد حوادث است و جونز اضافه کرد: «از زمانی که [1998] من این واقعیت را پذیرفته ام که نباید در مورد داور صحبت کنیم. برای من ساده است. بازی را انجام دهید، داور مسئول است، اگر اشتباه کرد قبول کنیم. اگر بخواهیم مسابقه ای داشته باشیم، داوران اشتباه می کنند. اگر نمی گذاریم بسکتبال بازی کنیم، اسمش را بسکتبال بگذاریم. من کامل نیستم

من چیزهایی گفته ام که احتمالاً درست نبوده اند، اما هر چه مدت بیشتری مربیگری کنم، بیشتر می پذیرم که باید مراقب داوران باشیم.»

جونز چهار تغییر در تیمش برای دیدار آخر هفته با آفریقای جنوبی ایجاد کرده است که نایب کاپیتان های الیس گنج و جک ناول روی نیمکت نشستند و ماکو وونیپولا و تامی فریمن به جای آنها شروع کردند. جیمی جورج و الکس کولز نیز در یک بسته تقویت شده قرار می گیرند.

جونز گفت: “ما باید با چالشی که آنها از درب ورودی وارد می شوند، مقابله کنیم.” این یک بازی متفاوت است و ما یک تیم متفاوت را انتخاب کرده ایم تا نقاط قوت آنها را خنثی کنیم و مطابق با نقاط قوت خود بازی کنیم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: اروپا باید در زمستان امسال صد هزار پناهنده اوکراینی را آماده کند.

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس شورای پناهندگان نروژ (NRC) در …