بنیانگذار شرکت مشکل ساز ون برقی Arrival از سمت مدیرعامل کنار می رود | صنعت خودرو

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بنیانگذار استارت‌آپ ون برقی Arrival مدت کوتاهی پس از یک چرخش استراتژی آشفته که در آن تمرکز خود را از بریتانیا به ایالات متحده تغییر داد، از سمت مدیر اجرایی کناره‌گیری کرد.

دنیس اسوردلوف، میلیاردر روسی مخابراتی، جای خود را به پیتر کونیو، رئیس سابق مارول انترتینمنت تا فروش آن به دیزنی خواهد داد. Cuneo در اوایل سال گذشته فهرست‌بندی بازار سهام را رهبری کرد که 660 میلیون دلار (548 میلیون پوند) به شرکت در اوج جنون سرمایه‌گذاری جهانی خودروهای الکتریکی تزریق کرد.

Sverdlov، که سهامدار اصلی باقی مانده است، در تجارت باقی خواهد ماند و نقش های خود را با Cuneo، که به عنوان رئیس هیئت مدیره خدمت کرده است، عوض خواهد کرد.

Arrival پس از یک سری اهداف از دست رفته و تصمیم به کنار گذاشتن برنامه‌های تولید ون و اتوبوس در بریتانیا، با وجود هزینه‌های زیادی در کارخانه‌های ربات‌های سنگین در Banbury و Bicester، سال سختی را متحمل شد.

کارخانه‌های آکسفوردشایر چندین ماه است که نمونه‌های اولیه را تولید می‌کنند، اما Arrival 800 شغل را در ماه ژوئیه کاهش داد و ماه گذشته اعلام کرد که کار در بریتانیا را متوقف می‌کند تا روی یک کارخانه جداگانه در کارولینای جنوبی تمرکز کند. این ماه اعلام کرد که پول نقد کافی برای ادامه فعالیت خود را ندارد.

شکست های مکرر ارزش سهام آن را بیش از 95 درصد کاهش داده است. ارزش این شرکت در اوج خود بیش از 15 میلیارد دلار در نزدک در نیویورک بود، اما در روز پنجشنبه تنها 215 میلیون دلار ارزش داشت.

ارزش هنگفتی که Arrival از آن برخوردار بود برای مدت کوتاهی Sverdlov را به یکی از ثروتمندترین افراد در بریتانیا تبدیل کرد، با ثروتی که بلافاصله پس از فهرست شدن به ارزش 6 میلیارد پوند رسید. با این حال، ارزش 65 درصد از سهام صندوق سرمایه گذاری او در روز پنجشنبه کمتر از 150 میلیون پوند بود.

او ابتدا پول خود را در شرکت مخابراتی روسی اسکارتل به دست آورد و کمی بیش از یک سال در کابینه نخست وزیر وقت روسیه دیمیتری مدودف خدمت کرد. Sverdlov امسال گفت که دیگر هیچ ارتباطی با دولت روسیه ندارد.

Sverdlov حمایت برخی از بزرگترین شرکت های جهان از جمله مدیر سرمایه گذاری BlackRock، خودروساز هیوندای و شرکت جهانی تحویل UPS را به دست آورده بود که قرار است یکی از اولین مشتریان آن باشد. با این حال، برخی از خودی ها شکایت کرده اند که این شرکت بیش از حد جاه طلب است و به طور همزمان سعی در ساخت یک ون، یک اتوبوس و یک ماشین دارد.

Arrival همچنین از استعفای آویناش روگوبور، مدیر استراتژی، که یکی از اولین استخدام‌کنندگان ارشد آن در صنعت خودرو و سخنگوی اصلی شرکت بود، خبر داد. آریوال گفت که روگوبور “به دلایل شخصی” استعفا داد اما عضو هیئت مدیره باقی خواهد ماند.

در بیانیه ای، Cuneo گفت که می خواهد اطمینان حاصل کند که “شرکت مجموعه بعدی اهداف استراتژیک خود را اجرا می کند” و گفت که مشتاقانه منتظر “همکاری نزدیک با کارمندان Denis” و Arrival است.

Sverdlov گفت: “من بیش از هر زمان دیگری متعهد به اطمینان از موفقیت Arrival هستم و به بهترین منافع شرکت، سهامداران، مشتریان، شرکا و کارمندان ادامه خواهم داد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رئیس سازمان جهانی بهداشت گفت: رویکرد سهل‌انگیز به همه‌گیری کووید-19 می‌تواند یک نوع کشنده ایجاد کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس سازمان جهانی بهداشت روز جمعه …