دانمارک از انتخاب مجدد اینفانتینو در میان جنجال بازوبند حمایت نخواهد کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

دانمارک از انتخاب مجدد جیانی اینفانتینو به عنوان رئیس فیفا در سال آینده به دلیل جنجال بازوبند “OneLove” در جام جهانی حمایت نخواهد کرد.

چندین کشور اروپایی از کاپیتان‌هایشان می‌خواستند که برای نشان دادن حمایت از جامعه دگرباشان، بازوبند را در قطر ببندند.

اما پس از تهدید فیفا مبنی بر صدور کارت زرد برای بازیکنانی که کارت زرد دارند، آنها عقب نشینی کردند.

جسپر مولر، رئیس DBU روز چهارشنبه در یک نشست خبری گفت: “فقط یک نامزد وجود دارد و باید ببینیم که آیا نامزد دیگری وجود دارد یا خیر، هنوز زمان وجود دارد، اما دانمارک از رئیس جمهور فعلی حمایت نخواهد کرد.” از نحوه مدیریت اینفانتینو با این موقعیت “عصبانی” بود.

روز چهارشنبه، نانسی فایزر، وزیر کشور آلمان در حالی که در کنار اینفانتینو نشسته بود، در داخل استادیوم خلیفه با بازوبند «OneLove» تصویر شد.

اقدام مشابهی در مخالفت با اینفانتینو در روز پنجشنبه توسط حاجه لهبیب، وزیر امور خارجه بلژیک انجام شد و بنا بر گزارش ها، وی با اینفانتینو در مورد تصمیم خود مواجه شد.

جیانی اینفانتینو به من توضیح داد که چرا تصمیم گرفته به شیاطین سرخ اجازه ندهد [the nickname of the Belgian team] بر اساس قوانین فیفا، بازوبند «OneLove» را ببندید. لهبیب پس از بازی بلژیک و تونس به RTBF گفت: این قوانین در سکوها اعمال نمی شود، بنابراین ژاکتم را درآوردم و بازوبندم را ارائه کردم.

روابط همجنس گرایان در قطر مانند بسیاری از کشورهای دیگر در خاورمیانه جرم انگاری شده است.

با این وجود، برگزارکنندگان مسابقات قطر بارها گفته‌اند که از همه بازدیدکنندگان بدون در نظر گرفتن جنسیت یا جنسیت با احترام استقبال می‌شود. زوج های مجرد از اشتراک مسکن منع نخواهند شد.

بازوبند رنگین کمانی “OneLove” به عنوان نمادی از شمول و ضد تبعیض در حمایت از حقوق دگرباشان جنسی، توسط کاپیتانان هفت کشور اروپایی برای افزایش آگاهی در مورد حقوق دگرباشان جنسی در قطر انتخاب شد.

اما تصمیم فیفا مورد انتقاد شدید تیم ها و اتحادیه های فوتبال قرار گرفته است.

اتحادیه جهانی بازیکنان FIFPRO گفت: “بازیکنان باید حق ابراز حمایت خود از حقوق بشر در داخل و خارج از زمین بازی را داشته باشند و ما از هر یک از آنها که از پلتفرم های خود برای انجام این کار استفاده کنند حمایت خواهیم کرد.” نوشت در بیانیه ای که در 21 نوامبر در توییتر به اشتراک گذاشته شد.

ما معتقدیم که پرچم رنگین کمان یک بیانیه سیاسی نیست، بلکه تاییدی بر برابری و در نتیجه یک حق جهانی بشر است.

پیش از بازی افتتاحیه خود در برابر ژاپن در روز چهارشنبه، بازیکنان آلمانی در حالی که دستانشان را پوشانده بود، عکسی گرفتند، ژستی سکوت در اعتراض به تصمیم فیفا برای ساکت کردن ابتکار آنها در حمایت از حقوق LGTB.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارشناس دولتی آب و هوا می گوید: طرح معدن زغال سنگ کامبریا “گامی به عقب” است | زغال سنگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، قهرمان آب و هوای دولت …