چین قرنطینه ها را گسترش می دهد زیرا موارد ابتلا به کووید-19 به رکورد روزانه رسیده است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

کمیسیون بهداشت ملی چین روز پنجشنبه 31444 مورد ابتلا به کووید-19 را گزارش کرد که بالاترین رقم روزانه ثبت شده از زمان اولین باری که ویروس کرونا در ووهان در اواخر سال 2019 شناسایی شد.

در حالی که نرخ کلی واکسیناسیون چین بیش از 92 درصد است و همچنان سیاست تحمل صفر را اعمال می‌کند، نرخ عفونت هیچ نشانه‌ای از کاهش نشان نمی‌دهد.

هو شیانگ، بازرس دپارتمان بیماری‌های عفونی در اداره ملی کنترل و پیشگیری از بیماری، گفت: «تعداد عفونت‌های جدید همچنان در حال افزایش است. از نوامبر 1253000 مورد ابتلا در سراسر کشور گزارش شده است».

وی افزود: در هفته گذشته روزانه به طور متوسط ​​22 هزار و 200 مورد ابتلا به این بیماری گزارش شد که دو برابر هفته قبل بود.

موارد و مرگ و میر در چین در مقایسه با ایالات متحده، هند یا فرانسه نسبتاً کم است، اما دولت همچنان به سیاست صفر کووید خود ثابت قدم است.

حزب کمونیست از موج جدیدی از قرنطینه ها در تلاش برای مهار شیوع ویروس خبر داده است. میلیون‌ها نفر در چین بار دیگر در قرنطینه جمعی هستند.

در پکن، کارگران با لباس‌های محافظ در برخی از محله‌هایی که موارد ابتلا به ویروس کرونا در آن‌ها شناسایی شده است، موانع فلزی نصب کرده‌اند.

مردم فقط می توانند برای خرید غذا یا دریافت درمان پزشکی بیرون بروند و برای انجام این کار باید کدهای QR سلامت خود را اسکن کنند.

پکن این هفته بیمارستانی را در یک مرکز نمایشگاهی افتتاح کرد و دسترسی به دانشگاه مطالعات بین المللی پکن را پس از پیدا شدن یک مورد در آنجا به حالت تعلیق درآورد.

پایتخت پیش از این مراکز خرید و ساختمان های اداری را بسته و دسترسی به برخی مجتمع های آپارتمانی را به حالت تعلیق درآورد.

در شهر صنعتی ژنگژو، به 6.6 میلیون نفر از ساکنان دستور داده شده تا به مدت 5 روز در خانه بمانند تا موارد COVID-19 کاهش یابد.

این حزب در تلاش است تا مانند اوایل سال 2020 بدون تعطیلی کارخانه ها و بقیه اقتصاد خود، آخرین موج شیوع بیماری را مهار کند.

تاکتیک‌های آن شامل «مدیریت حلقه بسته» است که بر اساس آن کارگران در کارخانه‌های خود بدون تماس خارجی زندگی می‌کنند.

در حالی که مقامات دوره‌های قرنطینه را کوتاه کرده‌اند و قول داده‌اند که پروتکل‌های COVID-19 را برای کمک به تسهیل سفر بهبود بخشند، برخی از ساکنان می‌گویند محدودیت‌های سختگیرانه کشور فراتر از آنچه دولت ملی اجازه می‌دهد است.

این در حالی است که کارگران کارخانه فاکسکان، بزرگترین کارخانه تولید گوشی‌های هوشمند در جهان، در اوایل این هفته در میان گزارش‌هایی مبنی بر دستمزد پایین، شرایط ناایمن کار و زندگی در کارخانه ژنگژو، با پلیس درگیر شدند.

تاسیسات حدود 200,000 کارگر اوایل این ماه پس از افزایش آلودگی در محل پلمپ شد.

برخی از کارکنان کووید منفی ادعا کردند که مجبور شده اند در کنار همکارانی که آزمایششان مثبت بوده اما قرنطینه نشده اند کار کنند. کارگران اکنون از مالکان می خواهند حقوق و پاداش های معوقه را پرداخت کنند.

غول فناوری اپل، یکی از شرکای اصلی فاکسکان، اکنون هشدار داده است که انتظار دارد محموله های کمتری از مدل های آیفون دریافت کند و برای از سرگیری تولید کامل تا پایان نوامبر تلاش خواهد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

من یک سرشناس هستم به مت هنکاک در معرض قرار گرفتن دیگر نمایندگان مجلس فقط می توانند رویای آن را ببینند | مت هنکاک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک ماه در سیاست زمان …