معمار مشهور به فراخوان‌هایی برای نجات Merz Barn کرت شویترز می‌پیوندد هنر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

معمار دانیل لیبسکیند از برنامه های خود برای فروش انبار منحصر به فرد کامبریایی که زمانی متعلق به هنرمند مشهور مدرنیست کورت شویترز بود، انتقاد کرد.

Merz Barn در نزدیکی Elterwater، قرار است ماه آینده به حراج گذاشته شود، زیرا بودجه ای برای نجات استودیو که شویترز، یک هنرمند ضد فاشیست، آن را به خودی خود تبدیل به اثر هنری کرده بود، یافت نشد.

لیبسکیند گفت: «واقعاً مایه تاسف است» که متولیان این ساختمان مجبور به فروش این ساختمان شدند که از هنرمندان بریجت رایلی، آنتونی گورملی، دیمین هرست و تاسیتا دین کمک مالی دریافت کرده است.

معمار دانیل لیبسکیند:
معمار دانیل لیبسکیند: “این واقعاً حیف است.” عکس: کارلو آلگری/ رویترز

معمار که مسئول تئاتر گراند کانال (که اکنون تئاتر Bord Gáis Energy نامیده می شود) در دوبلین و موزه جنگ امپریالیستی شمال در منچستر بزرگ بر عهده داشت، گفت: واقعاً مایه تاسف (و نشانه ای از زمانه) است که شویترز تایید کننده زندگی [Merz Barn] احتمالاً در شرف نابودی است

به عنوان یکی از تنها «زیارتگاه‌های هنری» آزادی در جهانی که به طور فزاینده‌ای در معرض خطر استبداد قرار دارد، باید به عنوان هشداری در برابر تبلیغات و همنوایی حفظ شود.»

شویترز، یک هنرمند آلمانی ضد فاشیست که در کودکی از دست نازی ها گریخت و در ناحیه دریاچه ساکن شد، از این استودیو برای خلق آثاری با ایده های خرابکارانه استفاده کرد که در ادامه هنر بریتانیا را شکل داد.

استفاده او از اشیاء و زباله های یافت شده برای ایجاد کلاژ و تصاویر شگفت انگیز، پایه های هنر پاپ و صحنه پررونق هنر مفهومی امروزی را بنا نهاد.

او تصور می کرد که انبار مرز تبدیل به یک غار مدرنیستی می شود، با آثاری که در دیوارهای سیمانی جاسازی شده است. بیشتر کارهایی که او قبل از مرگش در سال 1948 موفق به تکمیل آن شد، اکنون در گالری هاتون نیوکاسل به نمایش گذاشته شده است.

ایان هانتر و سلیا لارنر، فداییان شویترز که از سال 2006 انبار را حفظ کرده و از آن دفاع کرده اند، از نبرد خود برای حفظ ساختمان برای آیندگان دست کشیدند.

هانتر در ماه اکتبر گفت: «این یک لحظه واقعاً تکان دهنده برای ما است. این سایت بسیار مهمی است که برای بسیاری از هنرمندان از جمله معمار فقید زاها حدید ارزش قائل است. اما پول ما تمام شده است و باید در سال جدید کل ملک را برای فروش بگذاریم.»

تصویری از کورت شویترز در انبار مرز.
تصویری از کورت شویترز در انبار مرز. عکس: مارک پیندر/ آبان نیوز

هانتر و لارنر که به طور مشترک Littoral Trust را برای محافظت از Merz Barn تأسیس کردند، می گویند که در دهه گذشته 9 درخواست قابل توجه برای تمدید بودجه شورای هنر ارائه کرده اند که هر کدام با وجود حمایت چهره های برجسته از جمله ملوین براگ و پخش کننده برنامه رد شده اند. اد وایزی، وزیر سابق هنر محافظه کار.

هانتر گفت: «این تابستان متوجه شدیم که چقدر خسته بودیم. من 75 ساله و سلیا 85 ساله هستم. ما قبلاً دو خانه خود را در این منطقه فروخته ایم تا هزینه نگهداری انبار را تأمین کنیم و هیچ کار دیگری نمی توانیم انجام دهیم. این شورای هنری بود که در ابتدا ما را تشویق کرد که این پروژه را بپذیریم، و آنها با بودجه سرمایه و با حمایت از برنامه هنری ما سخاوتمندانه بودند. اما آنها نظر خود را تغییر دادند و دلیل آن را به ما نگفتند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …